Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie co się dzieje z tą niebieską diodą? Po wyłączeniu dekodera po jakimś czasie (nie wiem kiedy) włącza się niebieska dioda i tak świeci sobie cały czas. Na wyświetlaczu nie ma żadnych innych informacji tylko świecąca na niebiesko dioda. Dzisiaj wyłączyłem z kontaktu bo spać nie można. Może to ma coś wspólnego z uruchomieniem internetu w naszych dekoderach, generalnie wkurzające to jest bo przeszkadza. Jakieś info, pomysły.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zakleić przyciemnianą folią i będzie świecić znacznie mniej, albo całkiem zakleić, bo w końcu sami powinniśmy wiedzieć co się z odbiornikiem dzieje, oczywiście pomijając dwa stany, stan odświeżania oferty VoD i aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebbeck.poland

Witajcie, mam następujący problem:

We wtorek wieczorem odebrałem z Cyfry nowy dekoder Pace HD PVR (wersja bez tunera telewizji naziemnej). Od nocy z wtorku na środę do teraz jak dekoder jest wyłączony to czerwona dioda miga co 5 sekund więc chyba się ściągają VOD na twardy dysk. Problemem jest to że jak włączę dekoder i oglądam jakikolwiek program a potem klikam klawisz B to na dosłownie ułamek sekundy mi się przełącza na tę stronę gdzie jest Canal+ VOD, Canal na żądanie, HBO Seriale i Moje Nagrania i po chwili z powrotem wraca na oglądany kanał.

Jak tylko przyniosłem dekoder i go podłączyłem można było kliknąć B i wejść na tę stronę a teraz jest tak ze się klika i zaraz rozłącza.

Czy wie ktoś z Was co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić oraz jak długo będzie się ściągało te VOD ?

Myślałem ze to się ściąga tylko w nocy ale widać że w dzień także. Czy podczas ściągania nie można korzystać z B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten dekoder od wczoraj i z przykrością muszę stwierdzić że to straszna lipa:( spodziewałem się o wiele więcej od obecnie najlepszego dekodera c+.Mam jeszcze arive 100 i jest o niebo lepsza!!!Co najbardziej mnie zniechęca do pace to brak aktywnego usb dekoder jest od 2 lat w sprzedaży a usb jak nie działał tak nie działa nie zostałem oczywiście o tym poinformowany (przeczytałem to dziś na forum)a dla mnie to dość istotne na arivie moge przeglądać filmy, zdjęcia i muzyke z pendriva a tu zonk:( ariva ma możliwość tworzenia kilkudziesięciu list programów, pace 1????:/ po wbudowanym tunerze dvb-t spodziewałem się że "złapie" czeskie kanały na których leci dużo sportu w tym liga mistrzów jakież było moje zdziwienie jak na liście programów znalazłem tylko polskie stacje naziemnej tv, zadzwoniłem do c+ pan po kilku minutach stwierdził ze te kanały pewno gdzieś są....ale nie ma:( ogólnie tuner dla flegmatyków włącza się po 35sek ariva przy nim to turbodekoder!!!!!mam ten dekoder za 10zł mies. i to była jedna z moich największych wtop w tym roku!!gdybym wiedział że to tak działa to kupiłbym drugą arive i miałbym spokój a tak to przez 19mies. będę się bujał z tym heblem.....chyba że ktoś z cyfry wypuści odpowiedni soft do możliwości tego dekodera bo wydaje mi się że możliwości w tym dekoderze drzemią duże......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było poza tym przed podjęciem decyzji przerzucić niniejszy temat i potem nie marudzić. Instrukcja obsługi dostępna na stronie Cyfry (identyczna z tą dołączoną do sprzętu) nie ukrywa, że USB jest, bo jest ;-) Paru innych rzeczy też można się z niej dowiedzieć. Zanim wziąłem to pudełko, przeczytałem wszystko, co tu zostało napisane i podjąłem świadomą decyzję, nie brałem kota w worku. Swoją drogą mój Pace jakoś działa (odpukać) bez zarzutu, poza drobnymi zwiechami na TVN'ach i jak do tej pory żaden soft go nie pokonał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam następujący problem:

We wtorek wieczorem odebrałem z Cyfry nowy dekoder Pace HD PVR (wersja bez tunera telewizji naziemnej). Od nocy z wtorku na środę do teraz jak dekoder jest wyłączony to czerwona dioda miga co 5 sekund więc chyba się ściągają VOD na twardy dysk. Problemem jest to że jak włączę dekoder i oglądam jakikolwiek program a potem klikam klawisz B to na dosłownie ułamek sekundy mi się przełącza na tę stronę gdzie jest Canal+ VOD, Canal na żądanie, HBO Seriale i Moje Nagrania i po chwili z powrotem wraca na oglądany kanał.

Jak tylko przyniosłem dekoder i go podłączyłem można było kliknąć B i wejść na tę stronę a teraz jest tak ze się klika i zaraz rozłącza.

Czy wie ktoś z Was co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić oraz jak długo będzie się ściągało te VOD ?

Myślałem ze to się ściąga tylko w nocy ale widać że w dzień także. Czy podczas ściągania nie można korzystać z B ?

 

Z tymi nowymi dekoderami ten soft nie działa najlepiej. Masz 146? Ja miałem ten dekoder bez dvbt i mialem ten sam problem, nie szlo wejsc do biblioteki jak cos pobieral. Do tego jeszcze byl problem z wyswietlaczem, ostatnie litery na siebie nachodzily ale to pikus. Problem zrobil sie jak ogladalem kliczke na rtlu i po usunieciu info o kodowaniu sie tak zawiesil ze nic nie pomoglo, musialem dostac nowy-stary po regeneracji, a szkoda bo wg mnie te nowe dekodery bez dvbt daja lepszy obraz- zywsze kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam następujący problem z pilotem . otóż parę dni temu zauważyłem że pilot w trybie dekoder zamiast przewijać w prawo lub w lewo np.jak chcę zobaczyć jaka jest następna audycja podgłaśnia lub ścisza telewizor; inne funkcje działają prawidłowo .proszę o radę czy można coś z tym fantem zrobić.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki a pamiętasz jak go przywrócić do ust.fabrycznych ( gdzieś mi wcięło instrukcję )

A to taki problem zajrzeć na stronę Cyfry? :>

http://cyfraplus.pl/files/Instrukcja_Pace_HDS7241_22_09_2011.pdf

 

Powrót do ustawień fabrycznych

Aby powrócić do ustawień fabrycznych, należy:

– Nacisnąć jednocześnie przyciski TV i OK i przytrzymać ok. 3s aż dioda LED dwukrotnie

zaświeci.

– Wprowadzić kod „981”.

– Nacisnąć jednocześnie OK i przytrzymać ok. 3s. Akceptacja kodu zostanie potwierdzona

dwukrotnym mignięciem diody LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie zaktualizować ofertę VOD? Bo mi wyskakuje błąd.

Sprawdź w ustawieniach anteny [MENU>7>1>OK>B>P->P->P-] jakiego masz ustawionego SATELITĘ, jeśli masz INNY, to klawiszem V+ zmień na HOTBIRD

Jeśli to nie załatwia sprawy, to sprawdź czy masz aktualny Soft (Jakby co, to do poniedziałku do 9:00 na satelicie jest dostępna aktualizacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ nikomu z forumowiczów nie przeszkadza że dekoder włącza się sam w nocy i świeci jaskrawo niebieskim kolorem a wyświetlacz dekodera jest pusty, postanowiłem napisać do Cyfry+ i oto co odpowiedzieli:

 

"Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że opisane przez Pana działanie dekodera jest nieprawidłowe.

W związku z powyższym, zalecam wyłączenie terminalu z zasilania a następnie po około minucie ponowne włączenie.

Jeżeli przedstawione rozwiązanie nie przyniesie efektu, proszę o weryfikacje poprawności urządzenia w punkcie dystrybucyjnym CYFRY+"

 

Oczywiście wyłączenie dekodera z prądu na nic się zdało więc pewnie trzeba będzie dokonać wymiany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie zaktualizować ofertę VOD? Bo mi wyskakuje błąd.

Sprawdź w ustawieniach anteny [MENU>7>1>OK>B>P->P->P-] jakiego masz ustawionego SATELITĘ, jeśli masz INNY, to klawiszem V+ zmień na HOTBIRD

Jeśli to nie załatwia sprawy, to sprawdź czy masz aktualny Soft (Jakby co, to do poniedziałku do 9:00 na satelicie jest dostępna aktualizacja)

 

Ustawienia są OK, jest ustawione na HotBird. Inaczej przecież nie mógłbym oglądać TV.

Siedzę na sofcie 143 z premedytacją, bo na nim wszystko mi działa.

Wyskakuje mi taki komunikat przy aktualizacji oferty VOD.

Dodatkowo, mam dostępne pozycje z Canal+ na życzenia, które już dawno 'przeterminowały się'. Czy to może być konsekwencją tego, że nie aktualizuję oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...