Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji softu na 147 zniknął uporczywy komunikat na RTL- u i innych stacjach FTA częściowo kodowanych''nieobsługiwany system kodowaniu''-ten baner znika po chwili.nareszcie to zrobili,co do EPG na kanałach grupy TVN, to chodzą wolniej z pewnym opóźnieniem,ale informacja jest dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie na RTL i LIDER TV brak komunikatu ale i tak trzeba wcisnąć MENU i wyjść żeby można było normalnie używać przycisków typu VOL, MUTE, itp. coś kombinowali z EPG ale im nie wyszło... na początku działało szybko i sprawnie do 76. kanału. na ANIMAL PL. HD zawiesiło się. na TVN-ach wciąż ta sama bolączka. na TVP HD też EPG rzadko działa. czasem nawet na jakimś kanale oprócz EPG NIE CHCE WYŚWIETLIĆ W OGÓLE NAZWY KANAŁU... zresztą widać że nazwy kanałów za każdym razem znikają i wczytują się od nowa przy przełączaniu. ŻENADA, że wciąż wyświetla się DLA PRZEDSZKOLAKÓW, PROGNOZA POGODY, LEKKOATLETYKA na TVN-ach itp. raz wyświetliło poprawnie na TVN 'SERIAL' po czym po chwili przemianowało się na PROGNOZA POGODY... żenua ... czy oni nie mogliby dać sobie w ogóle spokoju z tymi informacjami ? nieudaczne i zbędne... znajomi jak przyjdą śmieją się że w XXI w. C+ wmawia widzom że ESKA TV to LEKKOATLETYKA, W-11 jest DLA PRZEDSZKOLAKÓW a KUBA WOJEWÓDZKI to PROGNOZA POGODY... pytanie do C+: kiedy zrobicie porządek z EPG do k@$#y nędzy i resetowaniem podczas reklam na TVN-ach ? żal ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie oprogramowania przestał działać Diseqc 2.0 na Astrze.Wiem wg instrukcji powinien być 1,0 ale ten oe Sierpnia zeszłego roku działał bez problemu.Antena z Astry/oddzielna/podłączona bezpośrednio do deka działa prawidłowo.Dzwoniłem do Bok-u mają sprawdzić czy na tym oprogramowaniu działa tylko faktycznie diseqc 1,0 czy też inne.Ciekawe czy ktoś ma taki sam problem.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... tajemnicze sprawy z tymi "dekoderami" ... ja mam diseqc 2.0 BLU LINE i działa poprawnie astra, nic się nie zmieniło. ale pamiętam, że mój poprzedni egzemplarz nie chciał wcale obsługiwać astry aż w końcu wyciągnął kopyta i na hot birdzie.

 

@Marek: zamień diseqc na inny - metodą prób i błędów. dzisiaj nie działa u ciebie 2.0 - ale za miesiąc przy nowym sofcie okaże się, że nie działa Twój nowy 1.0 ale za to z powrotem będzie znowu działał 2.0 :) a za 3 miesiące po zmianie na kolejny soft będziesz musiał kupić jeszcze inny diseqc :) no ale wtedy z pełnym arsenałem 3 diseqc'ów spokojnie jakoś przezimujesz i zawsze będziesz mógł pogrzebać sobie przy swojej instalacji :) ciesz się, że tylko diseqc dzisiaj nie działa, bo niektórym przy nowym sofcie w ogóle to pudło nie chce się uruchomić ...

 

@DXmaniac: zegar znika jak włączysz MENU i EXIT. napis "nieobsługiwany system kodowania" znikał na poprzednim sofcie też po wejściu/wyjściu z menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czego nie ma nadal to:

 

- po wejściu w PROGRAM następnie w WYSZUKIWANIE i KANAŁ nadal nie ma możliwości zaprogramowania nagrania na HBO 2 HD i HBO COMEDY HD - innych programów nie sprawdzałem,

 

- będąc na kanale np. HBO HD i po wejściu w funkcję PILOT nie zawsze wyświetla się informacja co jest obecnie np. na kanale Canal+ HD i co będzie następne,

 

- w bibliotece HBO często zdarzało się, że powinien być dostępny jakiś film a po wejściu leciało HBO Na Stojaka - tego też jeszcze nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potwierdzam że został usunięty problem z nagrywaniem zaplanowanych nagrań z trybu STANDBY. Zmieniły się oczywiście tradycyjnie diody ale nie wiem co to dzisiaj się działo czy nagrywał zaplanowaną audycję czy sciągał nagrania VOD bo na czuwaniu świeciła się czerwona dioda a co jakiś czas mrugała na fioletowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PROGRAM oprócz wyżej wymienionych brakuje jeszcze Comedy Cental Family, TVN24... Żenujące. A po aktualizacji 147 zauważyłem, że z opóźnieniem wyświetla się nazwa kanału. Przez chwilę świeci sam numer kanału. Wcześniej nazwa kanału zawsze wyświetlała się od razu z numerem. Jeśli to ma być ich "poprawka kosmetyczna" to niech się gonią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejszą noc zaplanowałem nagrywanie na Canal+ HD. Nie nagrało nic, za to dysk jeszcze rano cały czas kręcił się i świeciła niebieska dioda. Dekoder nie reagował na pilota, dopiero wyjęcie tyczki zasilacza pomogło. Nadal dekoder żyje własnym życiem.

 

Jeśli dekoder nie był wyłączany przez 24h to taki problem to normalka

 

@marys26 - co Ty wiesz o nagrywaniu w Polsacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy post i muszę przyznać, że również występowały u mnie z tym dekoderem różne problemy ale treści zawarte na forum kilka z nich pozwoliły mi usunąć. Nadal nie wiem jednak o co chodzi z tymi opisywanymi przez niektórych kolorami diód. U mnie jest tak: podczas standby kolor diody czerwony, podczas normalnej pracy kolor niebieski, podczas nagrywania i jednoczesnego oglądania kolor fioletowy, podczas nagrywania w trybie standby kolor niebieski, podczas wyłączania dekodera do stanu standby najpierw na krótko kolor fioletowy a następnie czerwony. Nic mi nie miga. Po zaplanowaniu nagrania w trybie standby - audycja została nagrana ale dekoder nie wyłaczył się - świeciłą niebieska dioda, bez nazwy programu. Czy również tak macie czy też inny rodzaj choinki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze oprogramowanie 147 nie zmieniło kolorów i trybów świecenia diod.

Jest tak samo jak wersji poprzedniej 146:

-Standby- dioda czerwona;

-standby podczas pobierania VOD- dioda czerwona miga;

-standby podczas nagrywania programu- dioda czerwona i krótkie błyski na fioletowo;

-normalne oglądanie- dioda niebieska;

-oglądanie z jednoczesnym nagrywaniem- dioda fioletowa;

-różne zwiechy i awarie- zazwyczaj dioda niebieska z jednoczesnym wyświetleniem kodu awarii E***, choć tu nie ma reguły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...