Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oki dziś sprawdzę po śmingusie jak mi nikt "pejsa" nie zaleje :wink: . W nce była taka plansza pokazująca siłę i jakość OBU kabli, tu jest tylko jedna plansza rodem z Atari pokazująca JEDEN kabel i nie wiadomo który. Troszkę bardziej subtelne oprogramowanie by się przydało, to nie jest wielkie halo znaleźć 1 Chińczyka który napisze poprawkę do programu dla 1 miliona użytkowników. Może nawet zżynać z n-recordera turbo, pozwalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blue_voyager jesteś wielki, rzeczywiście tak było :brawo: . Na 2 kablu nie było sygnału. Po poprawieniu działa i nagrywa! Problem w tym co opisałem wcześniej - odbiornik takiego problemu nie widział, a że pokazywał jakość sygnału OK to myślałem że jest OK. W nce odłączenie nawet 1 z kabli już jest sygnalizowane na ekranie. Wesołych Świąt! :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak łatwo zbluzgać Cyfrę, napisać jaki to złom, zwoływać do pisania pozwu... Założę się , że 95% tych którzy tu piszą o podobnych problemach mają to samo co Ty. Tylko nikomu nie chce się schylić za szafkę ze sprzętem i kable posprawdzać. Łatwiej kląć na Cyfrę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcę podłączyć TV Samsung 32B450 z dekoderem Cyfry Pace PVR i z kinem domowym Samsung HT-TZ315. Czy następujące podłączenie jest najlepsze?

 

Dekoder-TV = HDMI

Dekoder - Kino = Optyk

Kino - TV = HDMI

 

Chodzi mi o to aby uzyskać jak najlepszy dźwięk z dekodera oraz dźwięk i obraz w momencie gdy będę coś oglądać na kinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił się u mnie problem, a dokładnie dekoder restartuje się na oglądanym kanale, średnio co półgodziny, ale inaczej niż mi się to kilka razy zdarzyło wcześniej.

Dziwnym objawem jest to że:

- restarty są dość powtarzalne, średnio co 30 - 45 min

- zawsze startuje na kanale 1, zwykle włączał się na kanał na którym ostatnio został prawidłowo wyłączony, ale tym razem jest inaczej.

- Po naciśnięciu przycisku pilot wyświetla godzinę 00:00 liczoną od momentu uruchomienia, aż zmienię kanał (czasem kilka razy trzeba zmienić), więc jak po uruchomieniu będzie działał przez 15 min, to pokarze że jest godzina 00:15.

 

Oprócz tych rzeczy wszystko pozostaje tak jak trzeba, ustawienia, kanały, nagrywanie, wszystko gra. Pomyślałem że może być to przegrzewający się dekoder, ale jest zimny, nie stoi w żadnej szafce, tylko na półce pod TV. Zasilacz jest dość ciepły, nie na tyle żeby oparzyć, ale ręce można ogrzać :wink:

 

Zanim wybiorę się do punktu go wymienić chciałbym sprawdzić czy nie da się sprawy rozwiązać na miejscu.

Proszę kogoś o informacje czy zasilacz u was jest chłodny/gorący, oraz co może być przyczyną, może ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić trzy ruchy:

 

- sprawdzić dokładnie instalację antenową + wszystkie połączenia (efki), ewentualnie oskrobać drut miedziany nożykiem (bo się utlenia z czasem),

przejrzeć działanie ewentualnych przełączników, rozdzielaczy, sumatorów itp.

- zresetować ustawienia terminala (w tym celu trzeba wejść w menu serwisowe)

- wymienić odbiornik na wolny od wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prostszego: trzeba wcisnąć jednocześnie przyciski "V-" i "V+" na panelu przednim odbiornika i równocześnie wcisnąć przycisk "Power".

Przyciski "V-" i "V+" puszczamy dopiero, kiedy zacznie migać niebieska dioda.

 

Są tam dostępne tryby diagnostyczne i jako opcja, przywracanie ustawień fabrycznych.

 

Można też skasować HDD (przestrzeń zastrzeżoną), ale do tego trzeba znać dodatkowe hasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie ustawień fabrycznych też domaga się hasła. Znasz może to hasło?

 

Jak dotąd była to cyfra "środkowa" na klawiaturze numerycznej pilota, naciśnięta razy trzy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zbierania kurzu jak na razie :-)

A u mnie dziś dekoder po wyłączeniu z pilota "czuwał" kilkanaście minut, potem zgasła czerwona dioda i kanał.... jedyne co pomogło to wyciągnięcie wtyczki z sieci. Poza tym z jedenastu pozycji zaprogramowanych na święta nie nagrał (całych, tylko fragmenty) dwóch - co ciekawe obydwie z Ale Kino!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam problem z dekoderem. Zawiesza się przy przełączaniu z kanału na kanał. Wygląda to tak, że w lewym górnym rogu ekranu zostaje (zamiast znikać po kilku sekundach) zielony kwadracik z nowo wybranym numerem kanału, kanał działa, jednak dekoder przestaje reagować na pilota, nie można nic zrobić, jedynie odłączenie zasilania i uruchomienie od nowa pomaga na chwilę, po kilku(nastu) zmianach kanałów dalej jest to samo. Soft jest aktualny, można coś z tym zrobić, czy wymieniać?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z moich klientów ma podobny problem.

Ale u niego jest inna bajka - ma stary soft (dekoder swiezo wziety) wiec sadze, ze po update bedzie ok - zobaczymy.

W Twoich przypadku jak masz aktualny soft to.... nie sadze, zeby to była wina pilota - najlepiej wymienić .

A co dzieje sie jak przelaczasz przyciskami na dekoderze? Jest ok czy tez tak samo ? To dosc istotne.

 

PS. Johan1 - cos nie tak? :> Nie bardzo zrozumiałem sarkazmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dzisiaj coś podobnego na Pace 250GB dwa razy musiałem go wyłączyć z zasilania a zawieszał się jak na ekranie pojawiało się info z tym, że brakowało info tylko było puste. Dekoder nie reagował na pilota pomimo mrugania diody kanał grał normalnie. Oprogramowanie najnowsze to "zielone"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...