Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Brak kanałów z Astry od poz.708 (najważniejszej - RTL) do poz.712 - ciemności i komunikat brak sygnału.

Czyżby padła 500 :(

Pozostałe kanały z Astry

są łącznie Das Erste HD i ZDF. Sygnał jest OK.

By było ciekawiej na Philu DSR 3201 kanały od 708 do 712 chodzą na tym samym kablu.Sprawdzone.Nie rozumię takiej sytuacji.

Pozdrawiam

p.s oczywiście chodzi PACE 500GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych, którzy mają urwane nagrania. Pace działa w taki sposób, że jakikolwiek, nawet impulsowy zanik sygnału wyłącza nagrywanie. Dlatego zwykle szwankują najbardziej wymagające programy, których sygnał jest najsłabszy. Zaobserwowałem, że nawet chwilowa pikseloza czy zamrożenie obrazu kończy się zwykle przerwaniem nagrywania. Wydaje mi się, że to może być cała tajemnica tych "niepełnych nagrań"... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym dekoderze funkcja "Pilot" nie działa na Universal chanel ale jak przełączyłem na dowolny inny kanał to mogłem sprawdzić co jest grane na kanale 59.Natomiast teraz na tym dekoderze po włączeniu funkcji "Pilot" na kanale 59 pokazuje mnie się "Brak informacji" :(

Ogólnie to na tym dekoderze bardzo długo ściąga informacje na temat ramówki w "Pilocie"

 

Czy wy też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienilem PVR250 Philips na tego Pace.

Wgralem najnowsze oprogramowanie 129.

Zwyczajowo nagrywam cyklicznie kilka programow w ciagu dnia i tak tez ustawilem w opcjach Pace - z codziennym nagrywaniem.

Niestety nic nie nagrywa.

KIlka razy sprawdzalem poprawnosc ustawionych opcji - nie moge dojsc czemu nie chce nagrac na standbyu. Na modelu Philips nigdy sie nie zawiodlem.

Poza tym poprzedni tuner na instalacji jednokablowej wyswietlal komunikat ze jest zaplanowane nagranie i wymuszal uruchomienie tego kanalu - na Pace nic, oglada sie nadal jakikolwiek i to ze jest cos zaplanowane nie robi zadnej reakcji (ale tez nie nagrywa)

jakis pomysl? patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jag888

 

Dekoder nagrywa bez problemu. Najlepiej nagrywać za pomocą EPG, ale chyba tak robiłeś. Trzeba też pozmieniać ustawienia z twina na pojedynczy konwerter. No chyba, że używasz twin. Jeżeli to nie pomoże, trzeba włączyć bądź wyłączyć zasilanie LNB.

Wadą tego tunera jest to, że jeżeli na chwile nie będzie sygnału z konwertera (np. chmura burzowa), tuner natychmiast przerywa nagranie. Wtedy takie nagranie oznaczone jest odpowiednią ikoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedynczy konwertor ustawilem juz na samym poczatku wiec to nie to - ale dzisiaj jeszcze potwierdzilem ze jest pojedynczy a problem nadal

moze znacie jakies soft lub hard reset tego sprzetu?

w instalacji nic nie zmieniale, wszystkie kanaly mi dzialaja, bez zaciec, sygnal ok

moze to ze mam multiswitcha w domku cos zmienia?

tylko ze co moze, skoro ogladac mozna bez najmniejszego problemu co tylko chce

 

potwierdzcie prosze, jak ktos ma jeden kabel w instalacji, jak zachowuje sie Wasz tuner, jak poprzez EPG ustawicie jakies nagranie, po czym w godzinie nagrania ogladacie inne kanaly?

 

w mojej ocenie tuner powinien jakkolwiek zasygnalizowac chec nagrania, albo jak programy sa z tej samej polaryzacji nagrac je, i wtedy swieci sie dioda na niebiesko a w liscie nagran sie pojawia nowe

 

a u mnie - ustawiam z EPG, ogladam cokolwiek, przychodzi ta godzina zero reakcji, moge zmieniac wszystkie kanaly, a w bibliotece nagran ich nie ma

 

samo nagrywanie poprzez nacisniecie rec mi dziala,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy napiszcie , co może być przyczyną takiego zachowania : nagrywam program np. NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL HD i w trakcie odtwarzania nagranego programu , obraz bardzo się przycina , nie odtwarza płynnie.Wykonałem kilka prób i cały czas jest to samo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...