Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o fak!

zmienili rozkład kanałów! o mało mnie dziecko nie zlinczowało jak szukałem minimini ;)

już lepiej jakby zostawili po staremu bo ten układ był od dawien dawna

a dali możliwość edycji własnej listy - tak to tylko rozwałka i pamięć trzeba wysilić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andromedaxena HBO Digital ściąga się od północy do 6 rano. Więc pobieranie jest wolniejsze, gdy o tej godzinie coś nagrywasz, oraz oczywiście jak wyjmujesz na noc wtyczkę z kontaktu ;) Tak to najnowszy soft, ale w tym tygodniu może jakiś nowszy będzie (mam taką nadzieję), bo każdy nowy przynosi plusy póki co :P

mateuszbednarczyk soft do pobrania jest od 9 rano w środę do 9 rano w piątek. O ile dobrze mówię, bo ja zawsze w środy pobierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info XD I jest jeszcze sprawa z nagrywaniem np. ustawiam sobie na 22:00 nagrywanie z HBO, wyłączam dekoder, nagrywa się. Po jakimś czasie włączam np o 22:30 i oglądam TV. Następnego dnia sprawdzam czy się nagrało, a tu taki kwiatek mi wyskakuje, że 18 minut filmu i koniec. Też tak komuś nagrywa ten dekoder(kiedy chce)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy w tunerze Pace HD PVR 500GB jest możliwość edytowania listy kanałów (po aktualizacji nowego oprogramowania) ? Jeśli nie to czy ktoś się orientuje czy Cyfra przewiduje taką możliwość ?

 

...a czy któryś z dekoderów cyfry ma możliwość edytowania listy kanałów? (Rudzicą zależy na określonym układzie kanałów ;) )

 

Drugie pytanie dotyczy tunerów HD cyfry wystawianych na allegro. Jak to jest, że Pace HD PVR 500GB pojawia się na allegro, a w cyfrze nie można go kupić? (jest tylko do wynajęcia) Kradzione?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mam problem ponieważ przy kazdym przełączaniu kanałów skaczę mi i zmniejsza swoja szerokość pasek z nazwa kanału( ten zielono czarny) i potem jak juz program wejdzie to sie rozciaga... nie wiem czy dobrze to tłumacze.. próbuje ustawić rozszerzenia obrazu, ale nic to nie daje.. nie jest to w jednym miejscu tylko własnie tak sie dostosowuje do kanału jak w nim pojawia się obraz ma ktoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do marcinbvb:

 

"czy w tunerze Pace HD PVR 500GB jest możliwość edytowania listy kanałów (po aktualizacji nowego oprogramowania) ? Jeśli nie to czy ktoś się orientuje czy Cyfra przewiduje taką możliwość ? "

 

Nie ma takiej możliwości.

Pisałem już wcześniej, żeby zasypać C+ mailami/telefonami z prośbą o oprogramowanie, w którym będzie możliwość ułożenia własnej listy programów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mai nie bedzie takeij możliwości - co najwyzej kilka list ulubiopnych - oni maja z tego wymirną kasę od reklamodawcówi nadawców poszczególnych kanałów odpowiednio położonych na liście - która wg mnie jest tak [beep]nie ułożona że szkoda gadac ale to jest moje subiektywne odczucie oczywiście

 

Dla nowych posiadaczy PACE - jak chcecie uniknąć wilu niespodzianek na dzień dobry to podłaczcie go do konwertera podwójnego (nie 2 konwerteró tylko jednego skierowanego na HB, TWIN lub QUAd) i odpowiednio sparametryzujcie w MENU. Problemy takiejak opisywane przez andromedaxena nie wystąpia na 99% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego że operator segreguje kanały według własnego uznania, przyzwyczaiłem sie już dawno dawno temu. Układ kanałów na liście zawsze będzie zasugerowany przez Cyfre+.

Dziwi mnie fakt ze niektórym to w czymkolwiek przeszkadza. Jak ktoś jest np od tygodnia abonentem tej platformy to może być to dla niego troche uciążliwe gdyż trzeba sie nauczyć gdzie czego szukać/gdzie co jest na liście. Natomiast jest to bardzo dobre rozwiązanie z bardzo wielu powodów. Ja podam tylko garstkę z nich:

W momencie dołączenia np nowych/kolejnych kanałów, nie trzeba ich szukać po wgraniu co byłoby konieczne w przypadku indywidualnych list programów.

Programów na satelicie jest za dużo, gdyby pełna/kompletna lista kanałów z satelisty była ładowana w terminal to wielu wielu abonentów nie miałaby wielu programów zaprogramowanych (w przypadku własnych list) ponieważ nawet by niewiedzieli ze należą one do oferty. Kolejny przykład można przytoczyć z wczorajszej zmiany listy kanałów. Nie dość że zmieniona została lista to jeszcze doszły 2 kanały. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia jak wygląda kanał Crime & Investigation Network HD oraz o jakiej jest tematyce to mając własną listę ze wszystkimi kanałami z satelity to znalezienie tego kanału zajęłoby pewnie pół dnia. Jeśli ktoś zna ten kanał to szukanie zajełoby znacznie krócej a jak jest lista przygotowana przez opreatora to w ogóle niczego sie nie szuka! C & I HD na kanale 97 i wszyscy wiedzą dokładnie o co chodzi i gdzie to jest.

Wystarczy raz sie nauczyć układu listy i wszystko jest ok.

Wielu znajomych ma Cyfrę+. Narzekania - wiadomo,że sie zdarzają czy to na temat dekodera czy np opłat... ale lista kanałów?

Nikt nawet nie wspomniał by problem stanowił układ kanałów! Rozumiem zawiechy dekodera, jego oprogramowanie itp ale ludzie... nie przesadzajcie...

Chyba wszyscy by chcieli zeby Cyfra+ miała właśnie takie "problemy" a nie inne.....

Ta garstka osób,którym brak możliwości zmiany kolejności kanałów przeszkadza, muszą sie niestety przyzwyczaić bo lista zawsze była, jest i będzie przygotowywana przez Cyfre+ i w opinii bardzo wielu osób jest to właśnie bardzo dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie odebrałem ten dekoderek;) Ale mam problem. Wyświetla mi się napis: Brak sygnału. Upewnij się, że typ konwertera ustawiony w menu jest prawidłowy (Twin lun pojedyńczy). Jeśli problem z odbiorem nadal występuje, sprawdź instalację antenową.

Nie wiem skąd ten problem, bo na starym dekoderze odbierało normalnie. Zasięg był prawie na 5. A teraz pokazuje albo maxa, albo zero... Anteny nie ruszałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego że operator segreguje kanały według własnego uznania, przyzwyczaiłem sie już dawno dawno temu. Układ kanałów na liście zawsze będzie zasugerowany przez Cyfre+.

Dziwi mnie fakt ze niektórym to w czymkolwiek przeszkadza. Jak ktoś jest np od tygodnia abonentem tej platformy to może być to dla niego troche uciążliwe gdyż trzeba sie nauczyć gdzie czego szukać/gdzie co jest na liście. Natomiast jest to bardzo dobre rozwiązanie z bardzo wielu powodów. Ja podam tylko garstkę z nich:

W momencie dołączenia np nowych/kolejnych kanałów, nie trzeba ich szukać po wgraniu co byłoby konieczne w przypadku indywidualnych list programów.

Programów na satelicie jest za dużo, gdyby pełna/kompletna lista kanałów z satelisty była ładowana w terminal to wielu wielu abonentów nie miałaby wielu programów zaprogramowanych (w przypadku własnych list) ponieważ nawet by niewiedzieli ze należą one do oferty. Kolejny przykład można przytoczyć z wczorajszej zmiany listy kanałów. Nie dość że zmieniona została lista to jeszcze doszły 2 kanały. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia jak wygląda kanał Crime & Investigation Network HD oraz o jakiej jest tematyce to mając własną listę ze wszystkimi kanałami z satelity to znalezienie tego kanału zajęłoby pewnie pół dnia. Jeśli ktoś zna ten kanał to szukanie zajełoby znacznie krócej a jak jest lista przygotowana przez opreatora to w ogóle niczego sie nie szuka! C & I HD na kanale 97 i wszyscy wiedzą dokładnie o co chodzi i gdzie to jest.

Wystarczy raz sie nauczyć układu listy i wszystko jest ok.

Wielu znajomych ma Cyfrę+. Narzekania - wiadomo,że sie zdarzają czy to na temat dekodera czy np opłat... ale lista kanałów?

Nikt nawet nie wspomniał by problem stanowił układ kanałów! Rozumiem zawiechy dekodera, jego oprogramowanie itp ale ludzie... nie przesadzajcie...

Chyba wszyscy by chcieli zeby Cyfra+ miała właśnie takie "problemy" a nie inne.....

Ta garstka osób,którym brak możliwości zmiany kolejności kanałów przeszkadza, muszą sie niestety przyzwyczaić bo lista zawsze była, jest i będzie przygotowywana przez Cyfre+ i w opinii bardzo wielu osób jest to właśnie bardzo dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Twój argument jest jeden - niektórzy użytkownicy nie poradziliby sobie z samodzielną obsługą. Ale dlaczego równać w dół?

Informacja o nowych kanałach mogłaby iść jako widomość na ekran TV, jako mail, SMS - co kto lubi.

Wg mnie najlepszą opcją byłoby samodzielne układanie list kanałów np przez ICA i wysyłanie ich wprost na swój odbiornik.

Nienajgorzej zrobili to w CP, w odbiornikach Samsunga - jest ichnia lista, a można (choć nie trzeba) ułożyć swoje (nawet wiele) i tylko z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój argument jest jeden - niektórzy użytkownicy nie poradziliby sobie z samodzielną obsługą. Ale dlaczego równać w dół?

Informacja o nowych kanałach mogłaby iść jako widomość na ekran TV, jako mail, SMS - co kto lubi.

Wg mnie najlepszą opcją byłoby samodzielne układanie list kanałów np przez ICA i wysyłanie ich wprost na swój odbiornik.

Nienajgorzej zrobili to w CP, w odbiornikach Samsunga - jest ichnia lista, a można (choć nie trzeba) ułożyć swoje (nawet wiele) i tylko z nich korzystać.

 

Odpowiedź jest prosta. Koszty supportu. Ludzie by wydzwaniali, narzekali że czegoś nie mogą ustawić, pytali jak i po co? Niestety znam "ból", który pojawia się gdy użytkownik ma duże pole manewru. Do tego ktoś by musiał napisać nową aplikację webową, zintegrować to wszystko ze sobą... A tak C+ ma spokój. Gro userów nie wie nawet co to transponder, PID itd... Po prostu włączają i chcą oglądać. A jak lista się sama uaktualni to nie muszą zawracać d..y operatorom C+. Dla zaawansowanych pewnie przydała by się taka opcja, ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista zawsze była, ... przygotowywana przez Cyfre+

 

Mylisz się. Na samym początku przejścia z nadawania analogowego na cyfrowy, Mediasaty miały opcję: "dołącz nowe programy" (czy jakoś tak, już nie pamiętam), zamiast wyszukaj programy. Była też możliwość przesuwania programów na inna pozycję. Korzystając z tych funkcji układało się własny porządek programów. Natomiast zgodzę się, że było to żmudne, bo dekoder łapał wszystko co było na satelicie i trzeba było wszystko przeglądać, usuwać, przestawiać. I czasami zajmowało nie pół dnia, ale cały. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...