Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na nowym sofcie w mojej ocenie poprawione :

nagrane audycje przy odtwarzaniu maja poziom głośności 100% a nie tak jak na poprzednim sofcie około 80% bez możliwości regulacji w górę. może nie jest to tak ważne zawsze głośniej można zrobić telewizor ale mnie to denerwowało

 

ale ...dalej nie zapamiętuje wybranej wcześniej wersji językowej przykład kanał 312 luxe tv język domyślny to francuski po zmianie na jakikolwiek inny język mimo zatwierdzenia przy zmianie na inny kanał/ restart itp. powraca do domyślnego języka- za to minus nawet stare tunery sd za przysłowiowa stówę zapamiętują takie rzeczy.

 

mam pytanko czy komuś udało się nagrać np. 2 minuty zatrzymać nagrywanie a potem zobaczyć to w moich nagraniach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ...dalej nie zapamiętuje wybranej wcześniej wersji językowej przykład kanał 312 luxe tv język domyślny to francuski po zmianie na jakikolwiek inny język mimo zatwierdzenia przy zmianie na inny kanał/ restart itp. powraca do domyślnego języka- za to minus nawet stare tunery sd za przysłowiowa stówę zapamiętują takie rzeczy.

 

To chyba wynika z zasady opisanej w instrukcji, że nagranie zawiera wszystkie ścieżki dźwiękowe i przy odtwarzaniu można sobie wybrać inną. A normalnie odtwarzanie tak samo jak i zwykłe oglądanie startuje z opcjami zadanymi w "ustawieniach terminala"

 

mam pytanko czy komuś udało się nagrać np. 2 minuty zatrzymać nagrywanie a potem zobaczyć to w moich nagraniach ??

 

Nie udało się... Może to też kolejne założenie projektantów softu. Przy nagrywaniu z Time Shiftingu nie zapamiętuje krótszych niż 1 minuta(instrukcja). Może wogóle nie zapamiętuje takich krótkich nagrań, niezależnie od metody?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie ptanie czy wam nagrywa wszystko na sofcie 125/RC1 bo w poprzednim nagrywało się wszysto, a teraz nie chce i niewiem czym to jest podyktowane mam ustawione na pojedyńczy konwektor a mimo to klapa .A może są jakieś inne ustawienia ,chcę zaznaczyć że nie będe korzystał z Twina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wymienionych usterek to jednak wady sprzętu a nie softu.Mój nie restartuje,pamięta ustawienia głośności ale jest krowiasty.Reaguje na komendy z pilota czasem po 1-2 sek.Ale można dostrzec kiedy.Jeśli naciskasz przycisk a niebieskie światełko na dekoderze nie mrygnie poczekaj chwilę,naciśnij znowu ale krótko,jeśli mrygnie chwilę zaczekaj i zadziała.

Wydaje mi się że różni się od Philipsa tylko EPG i wielkością dysku bo i tan i ten mają refleks ślimaka.Mam w tej chwili oba i wolę jednak Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 1 minute nagrywa

 

gdzieś też wyczytałem że jeżeli kanał nie ma EPG bądź nie jest określony start i koniec określonej audycji ponoć nagrywanie trwa automatycznie na tym kanale przez 3 godziny i dopiero się samo wyłącza - ewentualne wyłączenie ręcznie.

 

brakuje mi tez bardziej rozbudowanych możliwości timera do zaprogramowania nagrywania powyżej 7 dni i braku możliwości zaprogramowania nagrywania danej audycja na kanale który nie ma epg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne i profesjonalnie drążące koleżeństwo :) Ja mam nieco inny problem i nie poruszany przez Was. Przynajmniej nie znalazlem tego watku.

Mam na mysli wielkosc czcionek na ekranie - dramatycznie mniejsza niz w moim poprzednim dekoderze czyli leciwym thomsonie. Na moim skromnym 32 calowym ekranie trzeba nie lada wysilku zeby przeczytac opis danego programum, to samo zreszta tyczy wielkosci napisow w canale + czy ale kino. Wielkosc i zielone tlo, ktore daje duzo gorszy kontrast niz tlo czarne ( w thomsonie). I na koniec rzecz bardzo wkurzajaca : w hbo w ogole nie ma napisow, mimo ze mozna je sobie wlozyc z telegazety (ale pojawiaja sie wtedy o kilka sekund za wczesnie) no i byly oczywiscie dostepne w thomsonie. Oczywiscie w wybranych tylko filmach. Macie moze swoje zdanie w tej kwestii abo wiecie ze panowie programisci beda robic cos w tej sprawie ? Do centrum telefonicznego cyfry od tygodnia nie mozna sie dodzwonic :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś się martwi, że nigdzie nie ma dekodera, ja ich trochę pomęczyłem mailowo, aż wreszcie otrzymałem takiego maila:

 

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż w związku ze wzrostem zainteresowania dekoderami PVR, mogą występować braki sprzętu w punktach dystrybucyjnych. Zaistniała sytuacja ma charakter przejściowy. Proszę o cierpliwość.

Uprzejmie wyjaśniam, iż zgodnie z zaakceptowanym przez Pana Aneksem do Umowy, CYFRA+ umożliwi odbiór dekodera PVR najpóźniej do 31.03.2010 roku. O dostępności sprzętu zostanie Pan poinformowany listownie. W piśmie zostanie podany adres punktu dystrybucyjnego, w którym będzie mógł Pan odebrać dekoder.

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

Z poważaniem,

Dział Relacji z Abonentami

 

Ciekawe, czy wszystkim takie listy wyślą, czy tak ich męczyłem, aż mi wreszcie postanowili list wysłać ;-)

Ale raczej wszystkim, którzy mają niewymieniony dekoder, a mają ten aneks do promocji z TV ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o informację jaki macie pilot do Pace HD PVR 500GB , bo ja mam taki jak był w Philipsie 250 ,a w instrukcji obsługi pdf Pace HD PVR pobranej ze strony Cyfry + jest inny.Pozdrawiam

 

Papierowa instrukcja którą dostałem zgadza się z dostarczaonym pilotem, ale jest inna niż ta na stronie. Pilot z zestawu ma cyferki u góry a litery na dole, trochę inaczej ułożone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi tez bardziej rozbudowanych możliwości timera do zaprogramowania nagrywania powyżej 7 dni i braku możliwości zaprogramowania nagrywania danej audycja na kanale który nie ma epg

 

Skoro wszystkie sposoby zawiodły, to zajrzyj do instrukcji obsługi.

Na str. 28 są wymieniono 4 sposoby nagrywania:

Terminal Pace PVR HD umożliwia nagrywanie audycji na kilka sposobów:

– nagrywanie bezpośrednie,

– nagrywanie z Time shiftingu,

– ręczne programowanie nagrań,

– programowanie przy wykorzystaniu funkcji PROGRAM.

 

To, o które pytasz znajduje się na str. 29:

Ręczne programowanie nagrań

 

W celu zaprogramowania nagrań przejdź do funkcji MOJE NAGRANIA, a następnie naciśnij

przycisk B – PLANOWANIE i przycisk •– NAGRAJ NOWE.

Wprowadź parametry programowanego nagrania:

datę, numer kanału, godziny rozpoczęcia i zakończenia nagrania, powtarzanie nagrań.

Programując nagrania możesz skorzystać z listy programów, która pojawi się po wciśnięciu klawisza E.

 

Po zatwierdzeniu zaprogramowanego nagrania dekoder prosi o podanie kodu blokady.

Wpisanie kodu umożliwi nagranie audycji, która jest chroniona kodem blokady.

 

Krótki test i okazuje się, że można zaprogramować aż rok do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zakłóca matryca G11, nie wiem jak inne modele. Może zrobimy ranking.

 

Mam PVR HD 250 GB (drugi już zresztą - pierwszy padł) oraz plazmę Panasonic 37PV80. I niestety ogólnie znany problem z zakłócaniem pracy pilota. Czasami jestem bliski wyrzucenia tego złomu za okno. Gdy chcę zaprogramować nagrywanie, to wolę to robić przyciskami na obudowie bo to przynajmniej zawsze reagują na przyciśnięcie. Parę razy dzwoniłem w tej sprawie do C+ ale za każdym razem ta sama gadka-szmatka, że nic im nie wiadomo o takich problemach, że nie planują naprawy (bo wg. nich wszystko jest OK) i że może mam zły telewizor (po tym tekście, przeważnie staję się bardzo nieprzyjemny).

 

Użytkownicy C+ i Panasoników powinni się skrzyknąć, zebrać petycję, założyć stronę www i naciskać na C+, żeby rozwiązała ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z poprzednim softem byl problem z nagrywaniem programów tvn teraz po aktualizacji jest ok ale problem wystepuje na programie eurosport 2 i eurosport 2 hd oraz jak ktos pisal jeszcze paru innych programach bo nie ma ich nawet na liscie gdy sie chce sprawdzic aktualny program na dany dzien.Pisalem meila do cyfry w tej sprawie ciekawe co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to reklamujesz brak danych Eurosport 2 i Eurosport HD w aplikacji PROGRAM(=EPG). Ale pozostałe 3 sposoby nagrywania działają:

– nagrywanie bezpośrednie - TAK,

– nagrywanie z Time shiftingu - TAK

– ręczne programowanie nagrań - TAK

– programowanie przy wykorzystaniu funkcji PROGRAM - NIE.

 

Zwiększenie liczby kanałów dostępnych w aplikacji PROGRAM (=EPG) prawdopodobnie wydłużyłoby i tak nieprzyzwoicie długi czas pierwszego uruchomienia tej aplikacji. Na liście programów jest prawie 1000 kanałów (radiowych i telewizyjnych z Hot Birda i Astry), a w aplikacji Program (=EPG) widać dane do kilkudziesięciu najpopularniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...