Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tacy jesteśmy,lubimy narzekać.

Testu c.d.,nagranie nocne ok,teraz zaprogramowałem nagranie z TVN i zobaczymy.

Ale rekcja na przyciski pilota jest b.wolna , dosłownie kilka sekund i większość sądzi że funkcja nie działa.

A może dekoder jest dla ludzi mających dużo czasu i zdrowe nerwy?Ale o tym powinni wyraźnie napisać w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rekcja na przyciski pilota jest b.wolna , dosłownie kilka sekund i większość sądzi że funkcja nie działa.

A może dekoder jest dla ludzi mających dużo czasu i zdrowe nerwy?Ale o tym powinni wyraźnie napisać w instrukcji.

 

Co do reakcji na przyciski pilota - problem jest tuz po starcie kiedy obraz sie pojawi- wtedy uruchamia sie MH i odbiornik nie przyjmuje komend z pilota, kiedy sie juz uruchomi MH u mnie przynajmniej pilot działa jak należy nie mam z nim problemów.

 

Problemem jest faktycznie EPG a właściwie brak obsługi standartowego EPG na przyzwoitym poziomie - tzn opis każdego kanału dostępny z pozimou dowolnego innego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozytywy:

1 tydzień użytkowania: :D

- po aktualizacji softu do 123 wyraźnie obsługa się poprawiła (pojawiły się znaki polskie i komunikaty w całości po polsku)

i to koniec pozytywów!

Negatywy: :(

- w dalszym ciągu nie nagrywa TVN-ów z pozycji MOJE NAGRANIA

- niestety,nie do końca nagrywa inne zaplanowane nagrania (np. HBO 43min. TVP1 i 2 do końca brak np. Plebania, Klan 10 min przed planowanym zakończeniem)

- bardzo długo wgrywa EPG

- nie ma komunikatu o nagrywaniu - LED na panelu ( można sprawdzić z pozycji Moje Nagrania lub naciśnięciu Pilot a następnie info + pojawi się znacznik - kwadracik z kółkiem. PROBLEM w tym, że nie zawsze się pojawia, więc nie do końca wiadomo, czy się nagrywa

czy też nie).

Wnioski: :?:

- lepiej nie nastawiać się na 100%, że PACE nagra zaplanowane nagranie

- dobrze by było by wszyscy posiadacze tego dekodera zaapelowali ( może za pośrednictwem tego forum, by operator C+ przyspieszył prace nad oprogramowaniem.

- operator C+ odstąpił od POBIERANIA OPŁAT za dzierżawę sprzętu (bo to rzeczywiście nadaje się do złożenia zbiorowej skargi do rzecznika UOKiK), ponieważ operator Cyfry+ świadomie i wiedząc że ten dekoder ma mnóstwo błędów dopuścił do sprzedaży usługi abonamentowej z możliwością najmu PVR 500GB, narażając nowych abonentów na stres i koszty - opłata najmu niesprawnego sprzętu, koszty reklamacji - godzinne telefoniczne próby nawiązania rozmowy z BOA i w końcu rozmowy) do czasu usprawnienia dekodera przynajmniej na 3/4 jego możliwości, chociaż nie można wprowadzać na rynek sprzętu nie w pełni zgodnego z deklaracją producenta co do jego przeznaczenia. O wadzie takiej przed sprzedażą należy poinformować klienta.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że forum czyta,czytają przedstawiciele operatora C+ :read: i pójdą wcześniej po rozum do głowy, nim rzecznik UOKiK sromotnie ukarze operatora za takie praktyki, które są powieleniem sytuacji z wprowadzenia na rynek Philipsa 250GB, z tą subtelną różnicą, że wtedy zrezygnował dobrowolnie z pobierania opłat z tytułu najmu.

Jest jasne, że tylko MARKETING i tylko MARKETING spowodował przyspieszenie wprowadzonego niedopracowanego sprzętu.

Ogólnie dekoder ten po usunięciu podstawowych błędów będzie całkiem fajnym sprzętem. :brawo: (oby)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pobraniu nowego softu udało mi sie nagrać jedna rzecz z pozycji egp(zaprogramowanie nagranie) :brawo:

i tak czekam az pojawi sie philips 250 gb w bielsku...osobą która napalają sie na pace 500 gb radze dobrze wziąć sobie do serca to co piszą użytkownicy na forum..szkoda nerwów...a 250 gb chociaż nagrywa to co ma nagrać i soft jest dopracowany(choć wygląd menu oraz egp to wg mnie dramat,w pace 500 lepiej to wygląda..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nocy coś musiało pobrać :]

przy wejściu na aktualizacja oprogramowania jest info iz aktualizacje zostały już pobrane..wczoraj było ze brak nowych aktualizacji :D

dekoderowi udało się nagrać 51 minut zgodnie z tym co chciałem...teraz coś dłuższego na próbę..

 

edit

:shock:

 

wczoraj miałem ta sama wersje co dziś niby pobrał... :crazy:

no ale lepiej chodzi..ciekawe...

 

edit 2

cały czas mam 123 RC1 na pace HD 500 gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc01384a.th.jpg

 

Pobawiłem się troszkę w techników cyfry i o to co mamy w środku dysk faktycznie 500GB model wykryty w windows to ST3500312CS Seagate Pipeline HD 500-GB

Format ustawienie partycji na nowo nic nie daje , dalej wiesza się i nie nagrywa z TVN-u ,jutro załatwię HDD raptora z 10000obr. i zobacze czy coś się zmieni :]

witam, jak można się dosstac do środka - tam są chyba jakieś plomby czy zerwanie ich nie powoduje jakichś negatywnych skutków ze stronyb cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wersji oprogramowania to był bym ostrożny :)

jak sieprogramistom bedize chciał oto zminią numer z 122 RC1 na inny ale moga przecież tego nie zrobić a coś pozmieniać :):)

 

Ajek czy jakies ciekawe rzczy zauwazyłeś w środku ...;) jakiś punkty kontrolne, niewykorzystane złacza grzebieiowe itp... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że w miesiącu Luty 2010 rozpoczynamy akcję wymiany dekoderów

SD na PVR dla abonentów którzy podpisali kontrakty [dekoder SD w

oczekiwaniu na PVR ].

 

Akcja wymiany dekodera SD na PVR realizowana będzie w wytypowanych

punktach Sieci Dystrybucji o czym poinformujemy w oddzielnym

komunikacie.

 

Warunkiem wymiany dekodera SD na PVR jest posiadanie przez Abonenta -

Listu od C+ CYFROWY dotyczącego wymiany.

 

Pracuje w punkcie cyfry i dzisiaj taka informację otrzymaliśmy - mail do dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, że jutro przed południem planujemy udostępnić nową wersję oprogramowania do dekoderów Pace HD PVR HDS7241.

 

Najważniejsze zmiany to:

1. Większenie stabilności pracy (chociaż wciąż moga się zdarzyć zawieszenia lub resety po uruchomieniu aplikacji).

2. Usunięcie problemów z nagrywaniem na TVN i kilku innych programach oraz z przerywaniem nagrań użytkownika (były przerywane przez nagrania VOD).

3. Usunięcie problemów z przewijaniem i skokami w trakcie oglądania nagrań VOD.

 

Ta wersja oprogramowania wciąż nie pokazuje nazw programów na wyświetlaczu VFD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...