Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja od zera + kanały kodowane


kecajs
 Udostępnij

Pytanie

Witam szanownych Forumowiczów :)

Chcę sobie przypomnieć frajdę związaną z odbiorem TV Sat z lat '90. Wtedy miałem antenę 100cm, tuner stereo Alba 500 i obrotnicę mechaniczną :)

Minęło trochę czasu i kompletnie wypadłem z obiegu.

Mam kilka pytań odnośnie początku zabawy.

1. Czy na dzień dzisiejszy jest jeszcze sens zabawy w dekodery, anteny? Czy i jakie są jeszcze kanały dostępne z satelity i jakich?

2. Jeśli już się okaże, że to ma sens, to jaki dekoder proponujecie? Fajnie byłoby, aby mógł odbierać programy z różnych satelitów, miał wyjście audio 2xCHINCH, LAN i HDMI, możliwość podłączenia anteny telewizji naziemnej, możliwość nagrywania kanałów lub podpięcia dysku przez USB, wyświetlacz LCD. Do tego konwerter, który odbiera sygnał z kilku satelitów, no i sama antena - jaka średnica?

3. Czy jest możliwość odbioru kanałów kodowanych, tj. czy jest szansa, że mając dekoder z kieszenią na kartę z jakiegoś systemu kodowania, uda mi się dokupić kartę kodową i będę mógł odbierać programy kodowane i to nie tylko polskie, ale też np. niemieckie, angielskie, włoskie?

Wielkie dzięki za pomoc i zrozumienie początkującego użytkownika i jego dylematów :)

Pozdrawiam,

kecajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To ja nie wiem jak wy ustawiacie te anteny. Od 5lat mam tego triaxa i musi się pojawić ściana deszczu (dosłownie biało na dworze) aby urwało sygnał.

 

Ten 5800sx to prawdopodobnie nbox z nki recorder tylko odnowiany przez technisata.

Jak masz do niego kartę to odbierze ci fta z astry, a jak jest przerobiony na enigme2 to tutaj jest dowolność jeżeli chodzi o kanały, wszystko ustawisz samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprzęt nie ma już kagańca operatorskiego.

Czytnik masz multisystemowy, dowolność w nagraniach/ich przenoszeniu, tworzeniu list.

 

Przy czym nboxy to 10letni sprzęt-muł więc jak nie wiesz co robić to szybko można się zrazić prędkością działania.

Przerobienie zależy od softu, albo można tego dokonać software'owo albo przez wymianę procesora i pamięci flash

Edytowane przez poziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...