Skocz do zawartości

CANAL+ i TV Naziemna


grzybek03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś już dawno pamiętam jak miałem swoją siatke ustawioną na Łódź odbierałem CANAL+. Mogłem tylko oglądać te audycje które były niekodowane, a jeśli były kodowane obraz wyglądał tak jakby się przewijało kasete na podglądzie, a dźwięk był niezrozumiały. Jak odbieraliście C+ z siatki to napiszcie i poco wogóle był nadawany, czy można go jeszcze odbierać bo ma teraz antene ustawioną na Poznań i niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc canal+ byl nadawany w analogu i kodowany w syser mogli go oglądac ludzie posiadający analogowy dekoder taki jak obecnie daje np vectra do 3paka canal+ obecnie czestotliwość naziemną canal+ przejeła tv puls a wczesniej niepokalanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest chore! bo na cyfre poczekamy jeszcze pare lat, a w analogu pustostany! co wiecej mozna tam cos dac z klauzurom ze przy uruchomieniu cyfry przechadza automatycznie na ta technologie. zaznaczyc tez ze to transmisja techniczno/testowa - moze przerywac czasami. jestem pewien ze i tak by byli chetni, a kazdy kanal fta, a tym bardziej naziemny jest na wage zlota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Zamiast C+ w Katowicach jest Puls.

Częstotliwość chyba 34 była wolna po wyłączeniu analogu a obecnie wykorzystuje je TVN jako doświetlenie.

Pamiętam ten śmiesznie zniekształcony dźwięk. ;) Ale jako maluch łapu-capu oglądałem i jakieś tam bajki ranom tak więc stacja oglądana jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko z czystej ciekawosci... Jaki miał zasieg canal+ w systemie naziemnym? był nadawany z kazdego nadajnka umieszczonego w PL? Pamietam w latach 90-tych tez sei zajmowałem TV naziemna lecz nie zwruciłem uwagi czy umnie był odbierany a ant. miałem siatkowa ze wzmacniaczem w roku 95' umieszczona na dachu bloku mieszkalnego.

Jeszcze dla przypomnienia pamietam ze odbierałme TYP 1, TVP 2, TV Kraków, Polsat, TV Wisłe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie przyznają już częstorliwości analogowych. Fajna była ta "przygoda" w ustawianie anteny i szukanie programów analogowych z kraju lub nawet dzięki tropo z innych państ europy :D . Teraz robią coraz bardziej wygodniejsze sposoby :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...