Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, mikoko napisał(a):


Mnie już nie nabiorą na Viaplay. Platforma za rok się zwinie a c+ puści sobie co będzie chciało i nici z wycofania opłaty. MP już mnie nauczyła ostrożność

Ale przecież w przypadku MP każdy kto płacił za ten pakiet od tego miesiąca nie płaci. Więc o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bloo411 napisał(a):

problemem Viaplay było coś zupełnie innego, aniżeli jakość. Przestrzelili z kasą na prawa

Przestrzelili i zaczęli ciąć na maksa jakość jak i stabilność, że nie dało się tego oglądać a czasem nawet nie być to nawet możliwe... wiec zamiast odbudowywać straty to był mega odpływ klientów.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, viaplayfan napisał(a):

Nie tylko, czasem w streamingu zdarzało się 4K dla sportu, teraz już tego nie ma. I nie będzie.

Oficjalnie na razie tylko UEAFA... inni patrząc na to  idą w podobne ślady jak C+.. ale głównie tam, gdzie był upscaling.. większe imprezy poza UEFA nadal mają być w 4K.. zobaczymy.. najwyżej się będzie oglądać tam gdzie będzie jakość. a nie ilość... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, viaplayfan napisał(a):

Co cięli w transmisjach live? Od zawsze była jakość taka jaka była, potem więcej transmisji było w Full HD z bitrate podobnym do Eleven Sports 4.

Cieli wszystko.. przecież nawet nie potrafili czasem nadać HD.. a przycięli do 720p aby dać 50 klatek co i tak nie zawsze działało.. 

Wszyscy ich za to krytykowali ale dużo to jak widać nie dało:

https://www.ppe.pl/news/160056/viaplay-krytykowane-za-jakosc-sport-w-720p-i-z-duzym-opoznieniem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, escapers napisał(a):

Cieli wszystko.. przecież nawet nie potrafili czasem nadać HD.. a przycięli do 720p aby dać 50 klatek co i tak nie zawsze działało.. 

Od początku było 720p50 i ew. jedna transmisja dziennie/hitowa w 1080p50. Potem to powiększali w jakimś niewielkim stopniu.

 

Wcześniej CANAL+ w streamingu był niepłynny. Nie dało się tego oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viaplayfan viaplay od początku to był jeden wielki syf a później było tylko gorzej.. nawet jak poprawiali to przy wielkich imprezach zawsze jakaś awaria nastąpiła, że nie szło meczu obejrzeć.. 

a co do jakości to C+ dawało w sat super jakość nie potrzebny był streaming.. zresztą ich aplikacja C+ online obecnie jest wzorcowa dla viaplay jak i pozostałych dostawców..

 

Całe szczęśnie, że viaplay się skończyło bo to oni pierwsi potrafili zejść z HD do 720p i jedyne wyjście jakie miałeś to oglądać masakryczną jakość lub wcale.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, escapers napisał(a):

a co do jakości to C+ dawało w sat super jakość nie potrzebny był streaming

Ta... dla większości transmisji 1080i (nie lepsze 1080p, które jest w streamingu i IPTV, to nie 2005 rok), brak meczów Premier League w soboty o 16:00, brak hitu Premier League w 4K, czasem mniej transmisji w 4K niż Eleven Sports natywnie w 4K. Wcześniej brak możliwości wyboru danego spotkania, niepełne prawa, przez co się marnowały. Brak statystyk wcześniej na ekranie na żądanie, możliwości cofnięcia się do danej bramki, mam wymieniać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość rodem z Eleven Sports 4 na satelicie.

1 minutę temu, escapers napisał(a):

Ale co Ci po tym wszystkim jak nie byłeś w stanie na żywo meczu lub walki obejrzeć? 

W CANAL+ też nie mogłem. Przez różne powody, a to ban przez Anglików, albo decyzje, że pokazuje się wybrane mecze. Jeżeli ktoś wybiera np. że w TV ogląda wybrane drużyny, to mógł być zawiedziony.

5 minut temu, k05 napisał(a):

@viaplayfan dobrze, że jakość rodem VHS w Viaplay Ci odpowiadała. 😂🤣

Odpowiadało mi to, że mogę obejrzeć to co chcę. Czasem wybierając coś nieoczywistego + topowe ligi piłkarskie.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wiadomo które mecze nie będą w C+ a nie że siadasz do oglądania i nie obejrzysz bo serwery padły.. albo w połowie meczu koniec bo znowu awaria.. nie mówiąc już że pikseloza na maksa.. 

 

Co do jakości to C+ miało najlepszą jakość na polskim rynku jeśli chodzi o LM.. teraz jak widać to co robi C+ to niestety tej jakości tez już nie będzie.. ale tak jak pisałem, można za to dziękować tylko viaplay.. zniszczył rynek i cofnął nas ponad dekadę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie mogłeś zobaczyć bo przez blisko 30 lat  istnienia C+ miałeś dostęp może z 6 miesięcy

Godzinę temu, k05 napisał(a):

@viaplayfan dobrze, że jakość rodem VHS w Viaplay Ci odpowiadała. 😂🤣

Odpowiada bo tanio. Ale może na 32 calach wygląda to podobnie na 65 calach widać różnicę.

Edytowane przez Kirk
Następny post napisany w ten sposób będzie skutkować ostrzeżeniem. Radzę się hamować i stosować do regulaminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, escapers napisał(a):

Było wiadomo które mecze nie będą w C+ a nie że siadasz do oglądania i nie obejrzysz bo serwery padły.. albo w połowie meczu koniec bo znowu awaria.. nie mówiąc już że pikseloza na maksa.. 

Czyli lepiej nie obejrzeć w ogóle meczu Premier League, który się chce niż w przypadku pewnych problemów 30 minut?

 

7 minut temu, escapers napisał(a):

Co do jakości to C+ miało najlepszą jakość na polskim rynku jeśli chodzi o LM..

Dla danego hitu, a np. mecz drugiego wyboru przebijał Polsat Sport Premium C+ jakością

6 minut temu, czerstwy napisał(a):

Odpowiada bo tanio

Warto poczytać ze zrozumieniem, wybór (również w prawach mniej popularnych, a nie ta nudna Eklapa). Co mi z niej w 4K, jak komunistów podbierających zawodników z Legii nie lubię.

6 minut temu, czerstwy napisał(a):

Ty człowieku nie mogłeś zobaczyć bo przez blisko 30 lat  istnienia C+ miałeś dostęp może z 6 miesięcy🤣

Dostęp miałem dłużej w ogóle (a wcześniej nawet będąc w gościach, jak i w domu do nPremium, ponieważ było w kablówkach), po prostu za to nie płaciłem. 

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam stare dekodery CYFRA+ z grami (były quizy o MŚ, na których była Polska), czasem mogłem sobie siedzieć pół dnia i z innymi dziećmi obsługiwać tamten TV.

Godzinę temu, czerstwy napisał(a):

A czyli wcześniej PL była w nPremium? Tam były te brakujące spotkania z C+?

Miałem dostęp w gościach do CYFRA+ na wakacjach. W dwóch miejscach zdarzało się, że siedzieliśmy po pół dnia w domu, ponieważ był deszcz.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieli wszystko.. przecież nawet nie potrafili czasem nadać HD.. a przycięli do 720p aby dać 50 klatek co i tak nie zawsze działało.. 
Wszyscy ich za to krytykowali ale dużo to jak widać nie dało:
https://www.ppe.pl/news/160056/viaplay-krytykowane-za-jakosc-sport-w-720p-i-z-duzym-opoznieniem.html
Nic nie cieli, taka jakość była od początku
Wcześniej CANAL+ w streamingu był niepłynny. Nie dało się tego oglądać.

Brak płynności na C+ był tylko na początku, od bardzo dawno jest już 50 klatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czerstwy napisał(a):

A czyli stąd twoja tak duża wiedza o C+ miałeś dostęp do niej raz w roku w wakacje

Nie tylko, zdarzało się, że rodzina przyjeżdżała w drugie miejsce np. jesienią i będąc młodszy mogłem w sobotę (gdzie na wsi jest to dzień pracujący jak każdy inny) przez trzy godziny pooglądać sobie TV z tamtym dekoderem. Sam bądź z kuzynami jak byli. Po jakiejś pomocy w obejściu.

1 godzinę temu, Pawop napisał(a):

Brak płynności na C+ był tylko na początku, od bardzo dawno jest już 50 klatek

Na każdym kanale? Wątpię, tak jak mój poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...