Skocz do zawartości
  • 0

Zrywanie sygnału z anteny


luk235
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Jestem posiadaczem tunera Ferguson 120 COMBO oraz anteny 70 cm, na której odbieram satelity Hot Bird i Astra.

Jakiś czas temu pojawił się problem z kanałami z Astry, mianowicie od tamtego momentu początkowo traciłem chwilami sygnał na Astrze tzn. np oglądając Eurosport na transponderze 12226 miałem cały czas sygnał na poziomie 72 %, po chwili sygnał zanikał i było zupełne 0 a przy sile sygnału 36%, co mogło wskazywać na ewentualne problemy z kablem, bądź przełącznikiem. Wymieniłem przełącznik i jak się okazało jest jeszcze gorzej. Na niektórych transponderach sygnał z Astry jest a na transponderach z niemieckimi kanałami nie ma w ogóle ale wskaźnik siły sygnału wynosi już 45%, co może wskazywać że problem siedzi gdzie indziej, tym bardziej, że z hot birdem nie ma żadnych problemów. Antena jest ustawiona prawidłowo bo sprawdzałem to nieraz i nawet mierzyłem sygnał miernikiem i kiedy podłączyłem kabel do miernika bezpośrednio do miernika sygnał z Astry był we wszystkich transponderach, a gdy podłączyłem pod przełącznik zanikał. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Szansa, że kolejny przełącznik jest walnięty jest znikoma, przewód raczej też musi być OK, jeśli użyłeś go przy sprawdzeniu na mierniku. Tuner też nie wygląda, więc zostaje już tylko czepienie się jednak do ustawienia. Antena 70cm nie jest już sama w sobie duża, a zezując z niej LNB z Astry widzi ją mniejszą. Przełącznik DiSEqC jak każdy element pasywny wprowadza dodatkowe tłumienie więc jest możliwe, że o ile sygnał na mierniku jest OK, to po przejściu przez DiSEqC go brakuje (dodatkowo czułość głowicy w tunerze może sprawy nie ułatwiać). Spróbuj rzucić okiem, czy jesteś w stanie podkręcić jeszcze nieco sygnał z Astry bez ruszania anteną - np. skręcenie konwertera, korekta zeza. Jak wyglądają wskazania z miernika (to jakiś profesjonalny sprzęt?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...