Skocz do zawartości

Wygląd obudowy - proszę o odpowiedz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu nowego zestawu komputerowego (skrzynka + monitor). Mam na ten cel przeznaczone 5000zł + 1000zł na monitor. Chce mieć prawdziwą "bestię", bo za jakiś czas chce wystartować z moim kanałem na portalu YouTube. Obecny sprzęt, który mam, ma dokładnie 10lat! W tym czasie cztery razy go naprawiałem wymieniałem części itp...

 

Mam 24 lata i od 12 lat jestem wielkim fanem zespołu DżEM. Posiadam całą dyskografie zespołu, bibliografie, koszulki, DVD itp.. Mam bzika na punkcie tej kapeli - ale co to ma wspólnego z komputerami?

 

I tutaj mam do Was pytanie: Czy można zaprojektować wygląd swojej obudowy? Chciałbym mieć zamiast czarnej obudowy, białą obudowę z ptakami coś na wzór wyglądu płyty pt. "Dzień, w którym pękło niebo". Dodatkowo marzy mi się logo zespołu DżEM na przednim panelu i może fotografią Ryśka Riedla - czy jest coś takiego możliwe, i ile to ewentualnie może kosztować? Ostatnio widziałem obudowę z Wiedźminem.

 

wzór: https://www.google.pl/search?q=Dzie%C5% ... 88&bih=460

 

Dziękuje za rady i sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się da :) Jednak jeśli chcesz to profesjonalnie grawerować to kasy trochę zejdzie, chyba, że masz o tym pojęcie i sam zaprojektujesz/wygrawerujesz choć część. Mogę doradzić sam projekt naklejki na np. boczną ściankę z wzorem płyty pt. "Dzień, w którym pękło niebo", a na sam przód grawerowane logo dżem. Cały projekt by wyglądał podobnie jak tu: https://mnpctech.com/images/companies/3 ... e_mod1.jpg tylko z grafiką i grawerem jak opisałem.

 

Modować można na różne sposoby: http://mnpctech.com/case-mods-gaming-pc ... clone.html

Potrzebny ci grafik i ktoś kto graweruje na takich materiałach jak mają obudowy. Tylko całej ścianki(lewej) nie radzę grawerować bo koszta będą spore, a chłodzenie cieczą ładnie wygląda: http://pcfoster.pl/public/images/others ... /ibuy1.jpg A to podstawa przy nowych PC.

 

Tylko dziwi mnie wydawanie na PC 6tyś. do Youtubea. Pewnie zamierzasz grać tam w Minecrafta :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... gry.... dobre...

 

Od urodzenia jestem niepełnosprawny - mam porażenie mózgowe prawostronne. W skrócie wyobraź sobie ciało człowieka, które jest podzielone na dwie części. Lewa strona "sprawna", choć ostatnio dowiedziałem się, że mógłbym to podciągnąć pod czterokończynowe porażenie mózgowe - bo lewa strona w 100% nie jest tak sprawna jak powinna, 90% panuje nad nią. Prawa strona jest znacząco "upośledzona", to znaczy jako człowiek chodzę, ale "sztywno" - od razu byś mnie poznał :) Nad prawą ręką nie panuje w 80% procentach - ciągnie mi ją w górę. Prawa noga jest sztywna, mam czucie wszystko - tylko sztywno tą nogę stawiam. Nie widzę w 85% na prawe oko.

 

Chce zakupić nowy komputer, bo stary ma już sporo lat. Nie idzie oglądać YouTuba normalnie już - myślałem, że system mi nawalił, ale nie. Staruszek w środku ma Redeona XL800 - sama ta grafika ma 10 lat. Co prawda procesor jest "w miarę nowy" ADM x64 Dual Core 5200+, 2 GB ramu DDR2, Karta dzwiękowa 5.1 Soundblastera, Dysk 1250GB (1TB + 250GB) zasilacz jakiś 400W. Monitor samsunga 15

 

Pewnie zastanawiacie się czemu chce, aż przeznaczyć 6000zł na nowy komputer - prawda? Komputer jest tak naprawdę moim oknem na świat - przy którym czasem spędzam 12-18 godzin (zwłaszcza zimą). Spokojnie to nie jest uzależnienie, po prostu nie mam znajomych, przyjaciół, dziewczyny. Nikt mnie nie odwiedza.

 

Chciałbym komputer o parametrach dobrze chłodzących, który wytrzyma tyle godzin pracy, to znaczy nie wiem... jakąś tubę chłodzącą :lol: . Chciałbym jakiś lepszy procesor do szybszego renderowania filmików na YT z 16GB pamięci. Dobrą kartę graficzną i dźwiękową. Dysk 2 TB. Oryginalne oprogramowania Kaspersky, Microsoft Ofice, Windows, dobry program do obróbki video itp... Nero, Alkohol 120%.

 

Wracając do tej obudowy, to właśnie coś takiego mnie interesuje, ale jakby to powiedzieć w całości - z tego tytułu przygotowuje się na spory wydatek finansowy.

 

Chciałbym zagrać w gry, ale z wiadomych przyczyn nie mogę. Kiedyś grałem w starego Quake, Diablo2, NFS Porshe - Carbon, Twierdza. Teraz chyba jestem sto lat za murzynami :lol2::lol::lol2: . Gry są teraz robione pod myszkę również, a u mnie to totalnie odpada

 

Mam kolekcje płyt CD z polską muzyką. Bardzo mnie to kręci i jakbym szedł na YouTube - to tylko z tym tematem. Ukierunkowany na tylko i wyłącznie polską muzykę. Kocham lata 90-98 w naszej polskiej muzyce. Dysk 2 TB będzie mi służyć do tego by te płyty mieć na dysku, co prawda w formacie mp3, ale... zawsze to nie będę niszczył płyt, które zbieram od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz doradztwa w sprawie ilość kasy/na jaki sprzęt mogę sobie pozwolić to tylko forum PCFormat: http://forum.pcformat.pl/Zestawy-komputerowe-f Zakładasz temat zgodnie ze standaryzacją, która jest tam opisana i dostajesz to co chcesz od ludzi, którzy się tym zajmują latami.

 

Dla większej przestrzeni skoro to legalne materiały możesz zawsze skorzystać z chmury, które oferują do 50GB za free. Chłodzenie przy takim PC cieczą to podstawa dopóki ktoś nie weźmie się porządnie za grafen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...