Jump to content
czarek007

NBOX ENIGMA problem po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka

Recommended Posts

Panowie tydzień temu kupiłem biały dekoder na Enigmie,no i mam z nim problem i proszę Was o pomoc.Za każdym niemalże razem kiedy wyciągnę wtyczkę dekodera z gniazdka i po ponownym włączeniu do prądu dek nie chce odpalić tzn uruchamia się,ale kiedy powinien pokazać się obraz to wyświetla się komunikat że ''nie znaleziono kanału sprawdź konfigurację tunera''.Pomaga wgranie softu,ale jest to uciążliwe ponieważ dekoder dosyć często wyłączam z prądu tzn raz lub dwa razy w ciągu dnia.Moje pytanie,czy nie ma jakiegoś sposobu żeby dekoder uruchamiał się normalnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42
Tuner zamienia się w trupa i nie trzyma ustawień, Serwis jak masz na niego Gwarancję 8)

 

 

Nie do końca (setting jest pliku a nie gdzieś we flashu z własnym systemem plików - rozwaliłoby się nieco więcej niż tylko setting). Objaw jaki opisujesz ma też miejsce jak jest niespójność pomiędzy settingami. Nie tylko lame.db ale też podstawowa konfiguracja enigmy (oddzielny plik - nie uczę się na pamięć pozycji różnych plików, jakiś w etc, albo w tuxbox) oraz konfiguracja anten.

Gdzieś musi być błąd w strukturze pliku albo niespójność konfiguracji. E2 próbuje to naprawić ale nie zapisuje gdy z hebla wyłączasz. Tuner wstaje znowu z niespójnymi danymi i zaczyna tak jak świeży init środowiska.

 

Powinna pomóc taka procedura:

- zdefiniuj anteny, możesz zrobić restart - E2 zasba o nadpisanie w każdym pliku konfiguracyjnym.

- zeskanuj cokolwiek np. jeden transponder - restart E2 (dla wyczysczenia bazy) a potem dreamboxedit wgranie settingu lub - zeskanuj całość, restart E2 a potem edycja.

 

Niekiedy czyjaś modyfikacji plus bałagan "narzucony" np. ze skinem może spowodować ze jakaś z danych ustawiań trafia w błędnej postaci. Mody E2 potrafią mieć wiele błędów.

 

Kiedyś kiedy jeszcze mnie bawiło oglądanie rożnych image'y to trafiał mnie taki sam problem Obecnie się wyleczyłem z wynalazków. Sprawdzony "produkt" i problem z głowy. Jak "od zera" coś zainstaluję to konfig anteny, zeskanowanie i potem istotne kanły do bukietu - nawet z poziomu menu E2 (lenistwo - szybciej) - resztą śmiecia z sat się nie przejmuję.

 

P.S. Enigma 2 podczas odbioru aktualizuje ogólna listę kanałów. Tj automatycznie updatuje wszelkie wyłapane zmiany. Kanał owszem można zabezpieczyć przed nadpisaniem (np. samą tylko nazwę). Kiedyś ten feature był włączony w jednym ustawienie, obecnie jest domyślnie on, teamy mogą modyfikować odpowiednie zmienne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42
No tosz to norma kondensatory było tu na ten temat...Wystarczyło poszukac. :locked:

Nie tylko.

Patrz mój post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem zbyt zielony żeby grzebać w tym dekoderze,najlepszym wyjściem będzie chyba jednak serwis.Chyba że ktoś z Was poprowadziłby mnie krok po kroku :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42
Jestem zbyt zielony żeby grzebać w tym dekoderze,najlepszym wyjściem będzie chyba jednak serwis.Chyba że ktoś z Was poprowadziłby mnie krok po kroku :roll:

 

Czy lutownica to Twój wróg? Jeśli tak to nie próbuj samemu tego robić - chyba że masz zapasik materiału do nauki wylutowywania i lutowania.

Wymagane jest jednak pewne obycie się z lutowaniem i wszelkimi narzędziami potrzebnymi. Warto jeszcze wiedzieć też o formowaniu kondesatorów (bywa konieczne jak są to leżaki magazynowe z długim stażem bezczynności...). Pamiętaj że w sklepie nowy może się okazać znacznie gorszy jakościowo od starej dobrej produkcji (z zastrzeżeniem ew. formowania a na pewno pomierzenia kondesatora). Nowe, chińskie wynalazki mogą nawet niemieć 10% pojemność podanej jaki podanego napięcia pracy. Nowe kondesatory na 105'C potrafią być mniej trwałe od dobrej jakości standardowych (max 85'C) z danej porządnej produkcji. To że w handlu częściami elektronicznymi jest znaczny udział podróbek i "malowanek" to już od kilku lat standard - temat rzeka - tranzystory dużej mocy ze strukturą tranzystora małej mocy nawet nie dziwi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42

Jaką gwarancję jak jest przerabiany?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42

Byłby OT w tej kwestii jak to jest z "gawarancją" sprzedawcy czy firmy wykonującej przeróbki. Gwarancja jest powszechnie mylona z rękojmią.

Problem jak zwykle jest w monecie. Sprzedawcy chcą za wszelką cenę sprzedać będą obiecywać cokolwiek. Otrzeźwienie przychodzi jak się okaże, że potem naprawa mocno ich kieszeń drenuje.

 

Czasem jest lepiej albo samemu zrobić (jak masz umiejętności, owszem) albo zapewnić sobie dostęp do kogoś z odpowiednim oprzyrządowaniem (np. reballing) niż próbować korzystać z napraw - już kilka razy reanimowałem różne urządzenia po kilku nieudanych naprawach przez takich "gwarantów". Niekiedy trzeba było zamawiać płytki od producenta bo już było do czego jak co lutować....

 

Zwróciłem też uwagę że identyczny problem może wynikać z samego oprogramowania. Niespójności pomiędzy plikami konfiguracyjnymi skutkują inicjowaniem pliku lame.db. Efekt brak listy kanałów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno się z tobą nie zgodzić, najlepiej i najtaniej to jakby to samemu naprawić, jednak trzeba by wgrać cały soft od podstaw, jak to nie pomorze usterka w tunerze i to już elektronik musiał by naprawić 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42

Tylko pro-forma napiszę.

 

Oferentów wgrywających E2 do tunerów ADB można podzielić na dwie grupy - fascynatów i dbających o klienta, którzy wgrają sprawdzony i przetestowany image oraz tacy to zapakują do flasha cokolwiek najlepiej najnowsze (i niestety niesprawdzone) zgodnie z reklamą wgrywamy najnowszy soft.....

Niestety brak nadbudowy nad bootloaderem, która by uczyniła przyjaznym proces instalacji firmware'u jest największym minusem tego taniego boxa z Enigma2 jakim jest ADB. Ja rozumiem że dzięki takiej sytuacji jest rynek usług i z tego powodu brak "motywacji" .... (ale to ma też negatywne reperkusje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...