Skocz do zawartości
  • 0

Karta telewizyjna do komputera, do zgrywania filmów VHS


Daniel22
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Jestem nowy na forum :). Mam pytanie do szanownych forumowiczów odnośnie wyboru dobrej karty telewizyjnej do zgrywania filmów z VHS i sygnału z kamery. Tuner mnie kompletnie nie interesuje, ponieważ nie oglądam telewizji. W tej chwili posiadam kartę Aver Media TV m135-c i niestety, jakość odbioru na karcie, wyświetlany obraz na "żywo" na monitorze jest rewelacyjny, lecz nagranie - tragiczne. Wygląda jak skompresowany jotpeg, jest przecinane pasami, jak na filmie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aUwYLF8OJpc

 

Co zatem moglibyście mi polecić z używanych, kilkuletnich kart gwarantujących dobrą jakość zapisu?

Z góry dzięki za odpowiedzi :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja również kiedyś zgrywałem nagrania z mojej dawnej analogowej kamery wideo (kasety typu "Video 8") na płyty DVD za pomocą stacjonarnej nagrywarki DVD i muszę przyznać, że jakość tych nagrań na późniejszych płytach DVD była znakomita, tzn. taka sama, jak z tych oryginalnie nagranych kaset z kamery. :)

Swego czasu w moim poprzednim komputerze również posiadałem kartę telewizyjną (AverMedia TV64, czy jakoś tak) i też parę razy próbowałem dokonywać nagrań na komputer za pomocą tej karty. Jakość tych nagrań rzeczywiście była wówczas paskudna. :? Widoczne były silne artefakty kompresji (tzw. "pikseloza"), a także płynność tych nagrań była słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. Co do nagrywarki, to ich koszt jest widzę niestety strasznie duży - a myślę, że do 70zł (w tej cenie widziałem najtańszą, taniej są już tylko uszkodzone - i to w dodatku na CD) powinienem chyba znaleźć jakaś dobrej jakości używaną kartę TV :)? Na youtube znajduję dobrej jakości filmy, zgrywane przez karty telewizyjne - istnieją takie, kilkuletnie, które zapewnią dobrą jakość nagrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie do mały1982. Obecnie na jednym z popularnych serwisów jest ta nagrywarka o której wspomniałeś. Cena dziwnie niska. Z tego co widzę na tylnym panelu widnieją tam same wejścia sygnału wideo.

Jak ty kiedyś nagrywałeś na nią materiał vhs, to jak podłączałeś oba sprzęty?

 

 

seba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Daniel22 Ile masz kaset do zgrania? W przypadku nagrywarki odpalasz wideo, odpalasz nagrywarkę i już nic Cię nie interesuje. W przypadku jakiegokolwiek grabbera musisz mieć cały czas włączony komputer, najlepiej nic na nim nie robić. Jak już zrzucisz materiał to prawdopodobnie i tak będziesz go musiał nagrać na DVD. Jeśli masz kilkanaście kaset do zgrania to zajmie Ci to sporo roboczogodzin. A to przy założeniu że wszystko przy zgrywaniu pójdzie OK. Niby przy urządzeniach podłączanych do komputera można coś tam poprawiać obraz ale to w teorii. Rozdzielczość VHS to jakieś 1/2 PAL. Choćbym nie wiem jak poprawiał obraz taki materiał na 42" zawsze będzie wyglądał tak samo. Nagrywarka jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz puścić wici po rodzinie, niech Ci podrzucą kasety to im je zgrasz na DVD. Nawet jak nie zapłacą to zyskasz bonusy wśród znajomych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@Daniel22 Ile masz kaset do zgrania? W przypadku nagrywarki odpalasz wideo, odpalasz nagrywarkę i już nic Cię nie interesuje. W przypadku jakiegokolwiek grabbera musisz mieć cały czas włączony komputer, najlepiej nic na nim nie robić. Jak już zrzucisz materiał to prawdopodobnie i tak będziesz go musiał nagrać na DVD. Jeśli masz kilkanaście kaset do zgrania to zajmie Ci to sporo roboczogodzin. A to przy założeniu że wszystko przy zgrywaniu pójdzie OK. Niby przy urządzeniach podłączanych do komputera można coś tam poprawiać obraz ale to w teorii. Rozdzielczość VHS to jakieś 1/2 PAL. Choćbym nie wiem jak poprawiał obraz taki materiał na 42" zawsze będzie wyglądał tak samo. Nagrywarka jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz puścić wici po rodzinie, niech Ci podrzucą kasety to im je zgrasz na DVD. Nawet jak nie zapłacą to zyskasz bonusy wśród znajomych :)

 

Kaset do zgrania mam bardzo niewiele, może jedną, dwie na rok. Częściej będę jej potrzebować do kamery ccd, którą podepnę pod komputer. Zależy mi na jakości obrazu z tej kamery, poczas filmowania siłą rzeczy nic nie będę robił na komputerze, więc karta by była praktyczniejsza. Nagrywarkę będę musiał rozkręcać po każdym nagraniu, żeby wyciągnąć dysk, a nie mam pewności, czy mój komputer ze słabym zasilaczem uciągnie dwa dyski twarde - pewnie się spali, jak poprzedni (marka noname).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie do kolegów, którzy mają doświadczenie w zrzucaniu materiału VHS na płyty dvd. Chciałbym zrzucić głównie mecze piłkarskie (ok. 120minut ciągłego materiału). Chciałbym to nagrać na dvd w najlepszej jakośći.

Czy ktoś jest w stanie ustalić mi jakiej pojemności powinien mieć dysk twardy wbudowany w nagrywarkę?

Ewentualnie opcja nagrywarki bez dysku twardego i nagrywanie bezpośrednio na płyty. Ale nie wiem, czy nie powinny to być płyty DVD+R DL lub DVD-R DL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pytanie do mały1982. Obecnie na jednym z popularnych serwisów jest ta nagrywarka o której wspomniałeś. Cena dziwnie niska. Z tego co widzę na tylnym panelu widnieją tam same wejścia sygnału wideo.

Jak ty kiedyś nagrywałeś na nią materiał vhs, to jak podłączałeś oba sprzęty?seba.

Bardzo prosto ,nagrywarka ma dwa złącza euro -jedno do tv ,a drugie było opisane vcr (chyba nie pamiętam) .Magnetowid i tuner satelitarny podłączyłem do euro vcr i z tego szedł sygnał do nagrywarki .Tu jest wszystko co trzeba wiedzieć o tej nagrywarce http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic904932.html . Co do ceny to ona zawsze była niska , bo jakiś sprytny polaczek kupił (lub dostał za darmo) te nagrywarki od Swisscom i w PL zrobił świetny interes tak samo jak robili świetny interes na nboxach od N czysty biznes :lol2: Daniel22-Proponuje poszukać Ci tą nagrywarkę ,jeśli znajdziesz sprawną to Będziesz napewno zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś robiłem coś takiego za pomocą grabbera (USB) TerraTec Grabster AV 400 na bardzo słabym komputerze (Athlon 1,75 chyba), z bezbłędnym rezultatem, od razu w 720x576. Problem polega na tym, żeby kompresja odbywała się w grabberze, nie w PC. Wówczas na komputerze można normalnie pracować, bez obawy o wyniki tej całej operacji. Niestety grabery z odpowiednim chipem nie są tanie, poniżej 60 Euro raczej nic nie znajdziesz.

 

@sabcio

 

120 minut szybkiej akcji w najlepszej jakości - DVD DL, czyli 9 GB musi znajdować się do dyspozycji na HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie robisz zrzutów .Poprostu kopiujesz plik tak samo jak inne z dysku na dysk. Nagrywarka nagrywa w formacie mpeg i tu niestety wada nagrywarki dzieli je na pliki około 1gb. Ogólnie jeśli ta nagrywarka z a....o jest sprawna to za niewielkie pieniądze masz bardzo dobry sprzęt do nagrywania . Poczytaj cały wątek który wrzuciłem kilka postów wyżej .Dodam ,że nagrania po złączeniu i zmianie rozszerzenia na mpg bez problemów dało się odtwarzacz w zwykłych odtwarzaczach dvd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to ja już w ogóle się pogubiłem. Czyli co, jaka najlepsza opcja, nagrać materiał na nagrywarkę z dyskiem twardym, a później nagrać na płytę DVD-R DL (w tej nagrywarce), czy jednak kupić nagrywarkę bez dysku twardego i nagrywać bezpośrednio na płytę dvd-r dl? Która opcja łatwiejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli to ma być zgranie wesela, komunii, studniówki z VHS na DVD to bierz najtańszą nagrywarkę DVD. Odpalasz magnetowid, włączasz nagrywarkę, masz gotową płytę, inkasujesz 0,7 lub xx PLN-ów :D Jeśli to ma być nagranie na własny użytek lub do odtworzenia w inny sposób niż na DVD to bierz nagrywarkę z HDD. Ustawiasz przy zgrywaniu najlepsza możliwą jakość MPEG2. Później na komputerze przy pomocy np. Media Codera konwertujesz do MP4 kodekiem x264, profil 3.1, z video ~1000 kbps, dwa przebiegi VBR i audio ACC 192 kbps. Coś takiego powinno zostać odtworzone praktycznie na każdym urządzeniu z USB czy gniazdem kart SD z ostatnich 5 lat. MP4/x264 to jakaś połowa albo i nawet mniej objętości MPEG2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie robisz zrzutów .Poprostu kopiujesz plik tak samo jak inne z dysku na dysk. Nagrywarka nagrywa w formacie mpeg i tu niestety wada nagrywarki dzieli je na pliki około 1gb. Ogólnie jeśli ta nagrywarka z a....o jest sprawna to za niewielkie pieniądze masz bardzo dobry sprzęt do nagrywania . Poczytaj cały wątek który wrzuciłem kilka postów wyżej .Dodam ,że nagrania po złączeniu i zmianie rozszerzenia na mpg bez problemów dało się odtwarzacz w zwykłych odtwarzaczach dvd

 

Tak, ale chodzi o to, że:

1. Jak podepnę ten dysk z nagrywarki do mojego komputera, może mi komputer powiedzieć dobranoc. Muszę to zrobić, jeśli chcę przerzucić nagrania z dysku nagrywarki, na inny dysk. Mam słaby zasilacz, który może nie uciągnąć dwóch dysków.

2. Ta nagrywarka z allegro, jak napisał sprzedawca, jest niesprawdzona, więc równie dobrze może być gratem. Nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. Poza tym, tak jak pisałem, rozkręcanie za każdym razem nagrywarki, żeby przekładać dysk do komputera jest dosyć problematyczne.

 

Naprawdę nie warto zainwestować w żadną kartę telewizyjną i tylko nagrywarka jest jedyną słuszną drogą? Cóż, jeśli tak, to rozważę zakup - ale masakryczne wydaje się wykonywanie tylu operacji dla zrzucania czasem krótkiego nagrania, i ryzyko spalenia komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm, czyżby typowy twardy dysk pobierał aż tak dużo prądu (miał aż tak dużą moc), że jego podpięcie do komputera spaliłoby zasilacz? Nie sądzę... :roll:

W mojej ocenie, jak już wcześniej wspomniałem w niniejszym wątku, lepszym rozwiązaniem również jest stacjonarna nagrywarka DVD. Sam to już kiedyś "przerabiałem" z kasetkami "Video 8" z mojej dawnej, analogowej kamery wideo. Kopiowanie na płyty DVD "szło" wówczas u mnie sprawnie, wygodnie i bez użycia komputera. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością to, że płyta DVD jest wówczas zapisywana bezpośrednio do formatu DVD-Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do kolegi be89; Chcę pozgrywać mecze piłkarskie (ciągły materiał 120 minut). Czyli mam kupić nagrywarkę z HDD, ok. Teraz pytanie na co muszę zwrócić uwagę kupując używaną? Jakie pliki musi czytać? Kolega maly1982 zauważył, że nagrywarka musi czytać plik mpg. Czy coś jeszcze w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do dysku można kupić przejściówkę na usb i po problemie. Co do przekładania dysku, ja miałem coś takiego http://www.extreme-pc.pl/mostek-adapter-przejsciowka-z-usb-do-dyskow-sata-ide-ata-pata,id38079.html?gclid=CJfZvJvW38MCFYcSwwodOrkAtw i działało to świetnie , a z dysku kopiowałem przy wyłączanej nagrywarce i nic nie musiałem przekładać . Daniel22- tanio i dobrze to zapomnij ,ktoś wspominał o jakimś graberze i to też dobre rozwiązanie tylko ,że koszt około 200 złotych ,bo te z allegro za 50 zł to sobie mozna co najwyżej .... :lol2: .Chcesz mieć dobra jakość nagrań to musisz wydać parę złociszy ,lub zostać przy tym co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Kupiłem nagrywarkę z dyskiem 80gb.oraz przejściówkę z dysku ata na usb.

Zapełniłem pierwszą serię danych na HDD nagrywarki, a następnie podłączyłem ten dysk do laptopa i mam problem. Dysk niby jest identyfikowny przez windę 8.1 ale nie można go zobaczyć na liście dysków. Działa natomiast opcja "wysuń" dysk z systemu i podłączenie ponowne. Słychać sygnał włączenia urządzenia usb do systemu, więc dysk właściciwe "siedzi" w systemie.

Uruchomiłem program zarządzanie komputerem (zarządzanie dyskami) i dysk ten jest widoczny jako dysk1 podstawowy 74,53gb - nieprzydzielone. Niestety, obecny układ nie pozwala za bardzo na edycję tych danych. Proponowane przez ten program opcje to: "nowy volumin prosty" lub "konwertuj na dysk GPT".

 

Czy ktoś z kolegów oriętuje się co z tym fantem zrobić? Kilku kolegom tutaj udało się rzekomo zgrać materiał vhs do komputera. Niech napiszą jak to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygląda na to, że dysk formatowany jest "własnym" systemem plików nagrywarki. W internecie można czasami znaleźć programy umiejące czytać takie egzotyczne formaty. Ja na przykład użyłem takiego programu do eksportu nagrań z wybudowanego dysku z mojego Technisata, gdy wymieniałem oryginalny dysk 160GB na większy, 1000GB.

Jeżeli jest to nagrywarka DVD, to jedyna możliwość eksportu tych nagrań to zrobienie z twojego materiału gotowe DVD-5. Z tymi dyskami nie będzie już problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niby tak, ale ja na kasetach mam sporo starych meczy (120 minut ciągłego materiału) i nie dam rady nagrać tego na płytę dvd5 w dobrej jakości. Jakość musiałbym obniżyć do minimum. Lepszym wyjściem byłoby dvd9, ale nagrywarki te chyba są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...