Jump to content

Recommended Posts

Witam. W listopadzie lub w grudniu 2014 pisaliscie o nowej czeskiej platformie i jej tunerach UHD. Miała sie pojawć na początku 2015r.

Czy coś się dzieje w tym temacie??? Jakie będą szanse, że sprzęt można będzie można kupić w Hollexie. Pozdrawiam Stefan K. Jeśli to niewłaściwe miejsce na ten wątek to przepraszam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieje się tyle, że czesi testują UHD na Astrze 23,5E. Nadają tam materiały z logiem CT. U nich już testują/testowali UHD w DVB-T2, a co dopiero na sat. Z informacji od CT można wywnioskować, że chcą szybko wprowadzić UHD do Czech(oczywiście nie podali daty) ponieważ i tak produkują już wszystko w HD, a przejście na UHD jest w/g nich o wiele łatwiejsz niż to z SD na HD.

 

W 2015 roku można się spodziewać jakiegoś kanału regularnego od CT, ale nowa platforma z kanałami UHD i tunerami to za wcześnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza tym co napisał @bartolinos nie ma w tej sprawie żadnych nowych informacji, jeśli coś się pojawi, to z pewnością będą kolejne publikacje w serwisie ;)

 

Natomiast co do drugiej części pytania, tj. dostępności sprzętu - jeśli będzie to lokalna platforma, to podejrzewam, że nie, tak samo jak nie ma np. sprzętu niemieckiego Sky. Sprawa sprowadza się do kwestii podpisywania umów, co przeważnie jest limitowane do mieszkańców/obywateli danego kraju. Sprzęt można przewieźć, ale bez umowy stanie się bezużyteczny. Problemy tej natury (oraz kwestie czysto organizacyjne jak brak wsparcia technicznego w innych językach - wtedy nawet głupia prośba o reaktywację stawałaby się sporym problemem dla osób nie znających danego języka) sprawiają, że generalnie nie ma otwartej sprzedaży zagranicznych platform mimo że zniknęły inne przeszkody prawne w tej materii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...