Skocz do zawartości
  • 0

Francuskie kanały


Methylene
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie

 

Planuję złożyć zestaw, który pozwoliłby mi na oglądanie francuskojęzycznych kanałów.

 

Miałem kiedyś antenę i tuner, ale to było jak jeszcze mieszkałem z rodzicami. Od tamtego czasu pewnie sporo się zmieniło a poza tym nigdy nie interesowałem się zagadnieniem od strony technicznej. Co jakiś czas tylko ustawiałem kanały, bo jedne znikały a inne się pojawiały.

 

Chcę odbierać tylko i wyłącznie kanały francuskojęzyczne.

 

Oczywiście jestem ograniczony budżetem (max 1000zł), mieszkam w bloku z balkonem skierowanym mniej więcej na południe.

 

Jakie rozwiązania byście zastosowali aby złapać jak najwięcej francuskojęzycznych stacji?

 

aha interesują mnie tylko kanały FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na pewno Astra (19,2E), Hot Bird (13E) przy okazji, bo odbiór tej pozycji nie podniesie drastycznie kosztów inwestycji. Pod względem francuskojęzycznym jeszcze Eutelsat na pozycji 9E może się okazać ciekawy. Mówię oczywiście o kanałach FTA.

Odbiornik Opticum x110p można tanio kupić, do tego czasza 80cm, uchwyt zezujących konwerterów, 3 konwertery (dwa o wąskim promienniku), przełącznik DiseqC 4/1, krótki maszt/stojak antenowy, przewód antenowy i wtyczki, z montażem spokojnie powinieneś się zmieścić w Twoim budżecie. Zostanie jeszcze na francuskie wino. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba najwięcej programów francuskich powinno być dostępnych FTA z satelity Eutelsat 5 West A (m.in. France 2, France 3 Sat, France 5, France Ô, TV5). Oczywiście w porównaniu do oferty darmowych programów niemieckich jest ich niewiele. Wystarczy najprostszy tuner DVB-S2 np. jakiś Ferguson Ariva chociaż na dzień dzisiejszy nawet stary leciwy tuner DVB-S by dał radę z odbiorem większości, do tunera jeszcze antena z pojedynczym konwerterem i trochę kabla zakładając, że na odbiorze innych programów np. polskich nie zależy nikomu ;) Koszt takiego zestawu wg mnie max. 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękować bardzo.

 

@poziom a co oznacza "statyczne mozaiki canalsat" ?

To jeszcze zapytam zupełnie laicko, bo słabo obczajam te listy, które poziom zaserwowałeś, ile kanałów na których coś mówią będę w stanie oglądać?

 

@swojadroga lub ktokolwiek, jeśli możesz to wyjaśnij po łebkach, czemu akurat ten tuner. Czy on jest do francuskich kanałów? ;)

 

@adrian1981

oho zaczynam głupieć :) Pojedynczy konwerter? Czy zyzol nie zapewni więcej kanałów?

 

 

PS

Tak czytam sobie dzisiaj o telewizji satelitarnej i już wiem co się zmieniło... Wcześniej jechałem na analogu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy 1000 zł to nie wiem czy nie najlepiej byłoby spróbować kupić kartę na któryś z tych pakietów.

http://pl.kingofsat.net/pack-tntsat.php

http://pl.kingofsat.net/pack-bis.php

Z tego co widzę są na ebay-u. Za ok. 600 zł jest jakaś oferta z modułem i rocznym abonamentem Bis.tv. Za pozostałe 400 zł spokojnie można by kupić tuner, antenę, konwerter i ustawić to na 13E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe także, że dałoby się zezować z Eutelsata 5 West A na coś niezbyt oddalonego od tej pozycji z dobrym rezultatem, ale tego nie sprawdzałem osobiście. Odległość między 5°W a 9°E już taka mała nie jest, można oczywiście antenę ustawić pomiędzy te pozycje a konwertery założyć po bokach ale będzie z tym trochę więcej "zabawy". Dwie anteny (dwa pojedyncze konwertery) spięte przełącznikiem DiSEqC będą na pewno pewniejszym rozwiązaniem niż taki "kombinowany" zez i od strony ustawienia całości raczej prostszym a do przekroczenia budżetu 1000 zł i tak będzie daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są dwie "typowo francuskie pozycje" z jako takim wyborem: 19,2E oraz 5W. Do tego dochodzi jeszcze 9E z kanałami z wersją dla Szwajcarii. Kombinacja pod zez dotyczy tylko opcji 19,2E + 9E (a raczej jeszcze +13E, bo tą pozycję należy obrać jako centralną), innych nie można ogarnąć jedną anteną (nie wydając majątku i nie wydziwiając za bardzo).

Najsensowniejszą opcją wydaje się 5W.

Do tego potrzebna będzie antena 80cm. + pojedynczy konwerter. Tuner - nie warto wydawać pieniędzy na tuner DVB-S MPEG-2, tylko DVB-S2 MPEG-4. Skoro mają być kanały FTA, może wystarczyć jakiś używany sprzęt a Allegro, za cenę poniżej 100 zł. Są takie, FTA i ze złączem CI.

Całość powinna się zamknąć w kwocie do 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aby to sprawdzić zorientuj się w okolicy tj. sprawdź, czy na tej samej ścianie, na której posiadasz balkon są zainstalowane jakieś anteny satelitarne. Jeżeli tak, to raczej nie ma problemu, bo pozycje 19.2E, 13E i 9E są bardzo blisko siebie. Nieco dalej jest 5W, ale nie jest to jakiś daleki dystans. Jeżeli mogę coś poradzić to: ekonomiczny tuner Opticum HD np. XS65 z obsługą DVB-S2 (odbiór kanałów HD) - koszt ok. 130 zł, używany zapewne nawet poniżej 100 zł, antena 80 cm - najtańsza ok. 60 zł, konwerter single - 15 zł, do tego kabel HDMI, kabel koncentryczny + wtyki F - w sumie koszt. ok 20 zł. W najlepszym wypadku zmieścisz się w niecałych 200 zł, w gorszym będzie to koszt ok. 250 zł. Antenę oczywiście należy skierować na pozycję 5W. Niezbędne kąty (azymut, elewacja, skręt konwertera) dla Twojej lokalizacji możesz sprawdzić tutaj http://satlex.de/pl/azel_calc.html. Na 5W znajdziesz takie francuskie kanały, jak: France 2, France 3, France 5, France O, TV 5 Monde, TMC, LCP, a także kilka kanałów regionalnych, np.: TV 8 Mt Blanc. Mimo wszystko warto pomyśleć również dodatkowo nad pozycją 9E, ponieważ nadają tam TF1 HD, M6 HD, W9, 6ter HD, lecz dojdą do tego dodatkowe koszta.

Jest jeszcze inna alternatywa, niestety droższa i o wiele bardziej zaawansowana. Mianowicie teoretycznie (oprócz wymienionych przeze mnie kanałów) ze wspomnianej pozycji 5W jest możliwość odbioru TF1 HD, France 2 HD, M6 HD, 6ter HD, HD1, L'Équipe 21 HD, Chérie 25 HD, Numero 23 HD i RMC Découverte HD 24, lecz nadają one w technologii multistream, z którą radzą sobie tylko nieliczne modele tunerów. Ponoć możliwością taką odznaczają się nowsze modele Openbox'ów. Jego koszt to ponad 500 zł. W tym przypadku lepiej sprawdzić na forach lub w innych miejscach czy dany model tunera poradzi sobie z odbiorem francuskiej paczki z 5W w multistream. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takich tunerów jest trochę.Najlepiej jak dobierzesz pod siebie, pod względem wyposażenia,ceny.przejrzyj oferty sklepów.Obecnie dawno nie kupowałem, a co za tym idzie nie było okazji sprawdzenia.Ja od kilku lat mam Golden Interstara i jestem zadowolony,jedynie co mi brakuje to obsługi dvb-s2 i nagrywania.Niedługo będę musiał wymienić i chyba zostanę przy tej marce.Jakieś 2 lata temu kupiłem ARIVE 250,jednak w stosunku do starszych Fergusonów kilka funkcji było na minus. Musisz wybrać coś pod siebie i sprawdż opinie urzytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli przyszłoby mi do głowy kupić sobie jakąś francuską kartę, o której koledzy wspominali wcześniej to chyba potrzebuję

coś z czytnikiem i gniazdem na moduły cam

http://allegro.pl/tuner-dekoder-dvb-t-h ... 64319.html

Czy takie coś będzie OK? On chyba nie ma tego czytnika.. Jak tego szukać?

Po wpisaniu w a..egro DVB-S2 + czytnik, lub DVB-S2 + cam nic się nie pojawia :(

 

http://allegro.pl/tuner-ferguson-ariva- ... 79106.html

Ten chyba spełnia wymagania. Czy on jest OK?

 

Ogólnie jak dziecko we mgle z tymi tunerami się czuję. Zlitujcie się proszę i podlinkujcie ze trzy propozycje tunerów HD ze slotami na moduły i karty. Help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki robsat, powiedzmy, że sprawa tunera jest załatwiona. Ten sprzedawca ma je najtaniej.

Resztę wyposażenia też wziąłbym od tego sprzedawcy, liczę na jakiś rabat.

 

Czy poniższe komponenty to dobry wybór?

Antena 80cm ocynkowana

Uchwyt jak to uchwyt, chyba będzie OK.

Konwerter podwójny nie mam pojęcia czy podwójny oznacza, że na dwie satelity, czy że osobny sygnał do nagrywania tak jak przedstawili na schemacie w aukcji.

 

Jakie wtyki/złącza i kable będą mi jeszcze potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogło by być lecz lepiej by było wybrać antenę o rozmiarze chociarz 90 cm, do tego uchwyt zeza/diseqC. Antenę ustawiasz na 1W lub coś koło tej pozycji z układem Zez na 9E i 5W po bokach. Takim sposobem można oglądać podstawowe kanały Francuskie FTA a także dodatkowo Ukraińskie z 4W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...