Skocz do zawartości
  • 0

Nowy dekoder pod NC+ z takimi parametrami


Esechiel
 Udostępnij

Pytanie

Witam, szukam nowego dekodera pod NC+(aby karta od splitera była odczytywana, w spliterze siedzi cameleon).

Jakie parametry potrzebuję:

 

1. Szybkie przełączanie kanałów.

2. Wskazane by moduł na kartę był z tyłu obudowy (to tylko dla image, bo od lat mam niedomknięta klapkę w dekoderze ze względu na kartę od splitera z kablem).

3. Jak najlepsza jakość obrazu. (Mam TV fullHD)

4. Ważne, bym mógł mieć możliwość majstrowania w dekoderze, czyli ustawiania po swojemu listy kanałów np w komputerze i wgraniu jej do dekodera.

5. Wifi, HDD niepotrzebne wcale.

6. Jakieś pluginy moga być oby nie spowalniały dekodera.

 

Generalnie zapewne tunery na linuxie sa OK. Ale jest ich tak duzo że totalnie nie wiem jakie są OK. Czy wystrczy nbox z enigmą 9ale nie ma czytnika kart z tyłu) czy szukać trzeba coś z wyższej półki, tylko czy jest sens... (np Formuler F3 HD)

 

Cena tak do 500-600zł max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W tunerach z Linuxem możesz podpiąć czytnik phoenix pod USB i tak rozwiązać problem otwartej klapki

 

 

Dzięki za sugestię, ciekawy pomysł.

 

Ostatnim czasy kręce na miraclebox;) za 600zł plus minus;) wg mnie super sprawa;)nbox za 160zł warto;) jakos moze nie taka jak vu+ czy dm ale styka

 

To też mnie zainspirowało, Atemio AM6000 pewnie ten model kupię ... poczytam jeszcze forum i jutro zamawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Wydaje mi się, że skoro mówimy o tunerach pracujących pod linuxem, czyli mających wspólne oprogramowanie edukacyjne itp, to nie ma znaczenia firma produkująca dany sprzęt tylko parametry poszczególnych elementów składowych. Tak jak w komputerach. Czyli idąc tym tropem, jak Atemio ma chyba lepszy procesor, więcej pamięci, to chyba lepiej, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Esechiel

Zielony to będzie ekran telewizora jak zaliczysz pierwszego GS ( Green Screena ) coś w rodzaju Blue Screen w Windows ;).

 

Tak poza tym linux - E2 na dekoderach wcale trudny nie jest w obsłudze.

 

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Wydaje mi się, że skoro mówimy o tunerach pracujących pod linuxem, czyli mających wspólne oprogramowanie edukacyjne itp, to nie ma znaczenia firma produkująca dany sprzęt tylko parametry poszczególnych elementów składowych. Tak jak w komputerach. Czyli idąc tym tropem, jak Atemio ma chyba lepszy procesor, więcej pamięci, to chyba lepiej, prawda?

 

Nie zawsze co nowsze jest lepsze. Do tego liczy się jakość wykonania poszczególnych podzespołów, ich odpowiedni dobór a także sam soft zainstalowany.

Poza tym dekoder z E2 z powodzeniem można używać jako normalny dekoder bez żadnych dodatków edukacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...