Skocz do zawartości
  • 0

Kablówka (DVB-C) czy Cyfrowy Polsat?


radosuaf
 Udostępnij

Pytanie

Nie wiem, czy to najlepsze forum, ale nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat...

Otóż jestem abonentem sieci kablowej TESAT (Poznań - http://www.tesat.pl). Aktualnie płacę 17 zł za 30 parę kanałów (z czego 3/4 to [beep] :) ) i uważam, że to znośna kasa jak na to, co mam. Chciałem jednak przeskoczyć na odbiór cyfrowy i tutaj pojawił się mały problem. Otóż, żeby móc oglądać część już abonowanych programów w wersji cyfrowej muszę zamówić "pakiet cyfrowy" - otóż te pakiety to sama nędza (jak dla mnie), no może poza C+, ale nie za tę cenę. Jeśli uwzględnię, że pakiet Pełen + najtańszy cyfrowy to wydatek ok. 56 zł, a zawartość programowa jest zbliżona do Pakietu Familijnego CP, to zaczyna się to robić bardzo nieopłacalne (dekoder tylko dzierżawiony - TechniSat MF4-K i to za 95 zł no i abonament ponad 20 zł drożej co miesiąc - w roku robi się 250 zł). Jedyne, co mnie jeszcze odstrasza od CP to rzeczona kiepska jakość tej TV (z kolei WSZYSTKIE kanały są cyfrowe, a nie tylko część). Czy ktoś mógłby obiektywnie porównać jakość obrazu w kablówce i CP? A jeśli CP zdecydowanie przegrywa to może z C+ (w końcu 47 zł/mies. to też taniej, oferta programowa "n" jakoś mnie nie przekonuje). I ile mogłaby kosztować instalacja CP w kamienicy (pewnie czasza na ścianie za oknem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Te 39,8 to cena za sam pakiet Relax Mix bez poprozumienia. cały pakiet kosztuje 48,80, a od lutego kosztować będzie 58,9.

 

Co znaczy bez porozumienia :?: Tzn., że w czasie trwania umowy mogą zmienić cenę pakietów? Przymierzam się do zakupu Familijnego i nie wiem czy się spieszyć do końca lutego i rwać razem z RM zy sobie odpuścić (nie chcę płacić więcej niż 40zł miesięcznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
TVP wygląda na CP praktycznie tak samo źle jak na C+ :

Tu się nie zgodzę, na CP tvp wygląda znacznie gorzej, źródłem sygnału jest prawdopodobnie zwykły naziemny sygnał analogowy gdyż CP nie ma oficjalnej zgody na nadawanie tvp (w każdym razie kiedyś tak było jak można było odbierać CP bez karty)

 

Dlaczego CP nie może brać sygnału z nadajników DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...