Skocz do zawartości
  • 0

Kablówka (DVB-C) czy Cyfrowy Polsat?


radosuaf
 Udostępnij

Pytanie

Nie wiem, czy to najlepsze forum, ale nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat...

Otóż jestem abonentem sieci kablowej TESAT (Poznań - http://www.tesat.pl). Aktualnie płacę 17 zł za 30 parę kanałów (z czego 3/4 to [beep] :) ) i uważam, że to znośna kasa jak na to, co mam. Chciałem jednak przeskoczyć na odbiór cyfrowy i tutaj pojawił się mały problem. Otóż, żeby móc oglądać część już abonowanych programów w wersji cyfrowej muszę zamówić "pakiet cyfrowy" - otóż te pakiety to sama nędza (jak dla mnie), no może poza C+, ale nie za tę cenę. Jeśli uwzględnię, że pakiet Pełen + najtańszy cyfrowy to wydatek ok. 56 zł, a zawartość programowa jest zbliżona do Pakietu Familijnego CP, to zaczyna się to robić bardzo nieopłacalne (dekoder tylko dzierżawiony - TechniSat MF4-K i to za 95 zł no i abonament ponad 20 zł drożej co miesiąc - w roku robi się 250 zł). Jedyne, co mnie jeszcze odstrasza od CP to rzeczona kiepska jakość tej TV (z kolei WSZYSTKIE kanały są cyfrowe, a nie tylko część). Czy ktoś mógłby obiektywnie porównać jakość obrazu w kablówce i CP? A jeśli CP zdecydowanie przegrywa to może z C+ (w końcu 47 zł/mies. to też taniej, oferta programowa "n" jakoś mnie nie przekonuje). I ile mogłaby kosztować instalacja CP w kamienicy (pewnie czasza na ścianie za oknem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kablówka ma tą przewagę nad platformami że bierze programy ze źródła, np. TVP z Eutelsata W3 a nie z nadajników naziemnych jak to robi CP. Co do TechniSat-a MF4-K to jest dużo lepszy od tych wszystkich co daje CP (dużo lepszy obraz, rewelacyjne EPG, bardzo rozbudowane opcje, podgląd rozdzielczości i bitratu kanału i wiele innych). Mam go w Cyfrowej Vectrze i jestem bardzo zadowolony, nie płaciłem za aktywację, abonament mam przez pierwsze 2 lata 38 zł. za 70 kanałów (w tym NGC, MTV Hits, Viasat History i wiele innych). Co do twojej opcji to musisz już sam zdecydować gdzie i jakie kanały Cię bardziej interesują. Ja dodam że zrezygnowałem z CP na rzecz Cyfrowej Vectry i nie żałuję tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

duzy plus kablówki nad platformami jest taki ze mozna sobie rozsyłac sygnał telewizyjny na kilka TV i ogladać jednoczesnie inne programy, natomiast jesli zastanawiasz sie nad platformą to zdecydowanie polecałbym cyfre + pakiet tematyczny przy obecnej promocji cenowo wychodzi jak pakiet familijny z ta róznicą ze zawsze mozna na cyferce dorzucic sobie opcje canal + lub HBO a na polsacie możesz o tym tylko pomarzyć........ale decyzja jest twoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zawsze są jakies za i przeciw tak samo można powiedzieć ze zamiast obejrzeć mecz na canal + sport można iść na stadion piłkarski prawda, to tylko zalerzy czego oczekuje sie od danej platformy w twoim przypadku widze ze jest to kanał polsatu, jak dla mnie lepsza perspektywą jest cyfra ale to tylko moje skromne zdanie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takiej sytuacji cięzko jest Ci pomóc, bo dokładnie nie wiemy jakich kanałów oczekujesz, jeśli chodzi o Polsat to jakość obrazu wg. mnie nie jest aż taka tragiczna, jak masz dość mały TV (25 cali to max.) to tak mocno tej jakości nie odczujesz. Sam osobiście mam Polsat i nie zmieniłbym jej na żadną inną platformę, za 35 złotych mam to, co mnie interesuje (kiedyś porównałem CP z C+ i wyszo mi, ze aby mieć to, co mnie interesuje w C+ musiałbym kupić pakiet przynajmniej pakiet za 58 złotych, a w N musiał bym miec prawie pełny pakiet za 68 złotych) Co do jakości, Cyfra + dużo jakością się nie różni od Polsatu, wypada lepiej, ale tylko o odrobinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie chce zebys sobie pomyslał ze jestem jakos anty nastawiony na polsat cyfrowy czy sam kanał polsatu, sam przez jakiś czas zastanawiałem sie nad zakupem modułu dostepu polsatu chodziło mi własnie o sam polsat czyli zakup pakietu mini koszt ok 10 zł na miesiąc ale po dłuższym zastanowieniu sie i zapoznaniu sie z programem polsatu to stwierdziłem ze lepiej to 10 zł. przeznaczyć na cos innego np. bilet do kina. :wink:

Co do jakości na cyfra + nie jest powalająca ale lepsza niz na polsacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, bo brniemy w bezsensowne dywagacje... sxd bardzo mnie zachęcił, no ale za 38 zł to też bym brał w ciemno ;). A jak u Ciebie wygląda ilość kanałów cyfrowych (z tych "standardowych" - u mnie jest jakieś 10-15) ?

 

Jaki byłby przybliżony koszt instalacji anteny SAT (czy to Cyfry, czy CP) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podstawowych jest coś ok 15 kanałów/oprócz polsatu/

aktualna promocja to 25% na 12 mies lub 50% na 6mies. plus chyba jeszcze dochodzi 10% rabatu za stałe zlecenie z konta /nie jestem pewien/ koszt dekodera od 49 zł do 289 zł tu decyzja nalezy do ciebie antene dostajesz gratis tak to przedstawia w cyfra +

koszt instalacji to juz uzależnione jest od montażysty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Szczerze mówiąc, poza Polsatem to różnic drastycznych nie ma (pomijając kanały premium, które mnie średnio interesują), ale jeśli Cyfra ma dużo lepszy obraz to brałbym Cyfrę...

 

Jedna uwaga, C+ nie ma dużo lepszego obrazu od CP. Mam obie platformy to wiem co mówię. Jeśli nie masz LCD to całkiem odpuść sobie ten argument :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak więc odpowiedź masz gotową. Nie masz plazmy, ani LCD (więc pewnie na HD też się nie napalasz). Nie interesują cię kanały premium (C+ i HBO). Liczysz swoją kasę. Bierz chłopie Polsat, nawet za 35 PLN ofertę masz niezłą, a za 39,80 PLN masz full serwis (bez Playboya). Pozdrawiam. :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

[beep]a, Inea ma całkiem fajny pakiecik za 45 zł. Napisałem do nich, jeśli będą mnie mogli obsłużyć, pozostanę chyba przy kablówce :).

Od PC nieco odstrasza mnie instalacja (kucie, rycie, ciągnięcie kabli no i kwestia tego, czy złapię sygnał - mam mieszkanie w oficynie kamienicy, więc może być średnio), no i problemy z TVP...

 

Dlaczego nie ma rozwiązań idealnych??!! :(:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tak więc odpowiedź masz gotową. Nie masz plazmy, ani LCD (więc pewnie na HD też się nie napalasz). Nie interesują cię kanały premium (C+ i HBO). Liczysz swoją kasę. Bierz chłopie Polsat, nawet za 35 PLN ofertę masz niezłą, a za 39,80 PLN masz full serwis (bez Playboya). Pozdrawiam. :D:wink:

 

Wydaje mi się, czy piszesz o Familijnym + RM? Jeśli tak to zestaw kosztuje 49,80zł (29,90zł + 19,90zł). No chyba, że nie mówimy o tym samym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@P3dr0s, mówimy dokładnie o tym samym. Teraz Familijny + RM jest za 39,80 PLN dla nowych abo (zajrzyj na ich stronkę)

 

@radosuaf, TVP wygląda na CP praktycznie tak samo źle jak na C+ :cry: Nie masz jakiegoś znajomego, żeby to zobaczyć? W końcu CP ma 1 mln abonentów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@P3dr0s, mówimy dokładnie o tym samym. Teraz Familijny + RM jest za 39,80 PLN dla nowych abo (zajrzyj na ich stronkę)

 

@radosuaf, TVP wygląda na CP praktycznie tak samo źle jak na C+ :cry: Nie masz jakiegoś znajomego, żeby to zobaczyć? W końcu CP ma 1 mln abonentów 8)

 

Wszyscy mają kablówkę albo C+... Ciężkie jest życie pioniera ;).

 

Od Inei dostałem informację, że mogą mi podciągnąć Internet... :? Jak to działa, że Net tak, a TV nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
TVP wygląda na CP praktycznie tak samo źle jak na C+ :

Tu się nie zgodzę, na CP tvp wygląda znacznie gorzej, źródłem sygnału jest prawdopodobnie zwykły naziemny sygnał analogowy gdyż CP nie ma oficjalnej zgody na nadawanie tvp (w każdym razie kiedyś tak było jak można było odbierać CP bez karty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@P3dr0s, mówimy dokładnie o tym samym. Teraz Familijny + RM jest za 39,80 PLN dla nowych abo (zajrzyj na ich stronkę)

 

@radosuaf, TVP wygląda na CP praktycznie tak samo źle jak na C+ :cry: Nie masz jakiegoś znajomego, żeby to zobaczyć? W końcu CP ma 1 mln abonentów 8)

 

 

Te 39,8 to cena za sam pakiet Relax Mix bez poprozumienia. cały pakiet kosztuje 48,80, a od lutego kosztować będzie 58,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Marcelek

Racja, racja. Przeoczyłem. Starość nie radość :D

 

@vitek

No cóż, pewnie to wszystko prawda. Mówię co widzę, a dużej różnicy na moim LCD, na korzyść C+ nie ma. No chyba, że mój "dziadek Phil 6010" tak badziewnie podaje sygnał przez scart. Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...