Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

No rzeczywiście kanały-nowości dodane. Ale niespodzianka na święta - mogliby zostawić te wszystkie premium na święta... Ciekawe czy każą sobie płacić extra za National Geographic HD, czy zostanie on w ofercie toya cyfrowa plus? Wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystkie kanały premium łącznie z tymi HD jak HBO HD , Polsat Sport HD , Eurosport HD czy Filmbox HD dzisiaj ponownie zostały udostępnione posiadaczom dekodera HD i chyba najprawdopodobniej zostaną już do końca roku co na pewno cieszy bo mimo posiadania pakietu cyfrowa plus oraz c+ HD stęskniłem się trochę za Eurosportem HD :D

National Geo HD na razie dekoder nie wykrył ale na pewno warto czekać , szczególnie , że dla posiadaczy cyfrowa plus kanał ten będzie dostępny za darmo :brawo:

Teraz jeszcze tylko czekać na dodanie TVP HD i z ofertą 14 kanałów HD Toya rządzi i dzieli na rynku pomijając już fakt cen , które w porównaniu do platform cyfrowych i ich obecnych promocji są wysokie , za wysokie :?

Wszystko tutaj rozbija się o konieczność płacenia abo za analog przez osoby korzystające z pakietu cyfrowa plus i kanałów premium w HD .

Obecnie płacę za te rarytasy 140 zł (analog+ cyfrowa plus ,c+ ,c+HD ) więc sporo i gdybym nie musiał płacić tych około 5 dych za analog to na pewno zdecydowałbym się na jeszcze jeden pakiet w stylu HBo + HD czy Sportowy z Polsatem Sport i Eurosportem HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo wielkie dzięki kolego za tą informację :smile: - robiłem reset dekodera ale po tej operacji nie pojawił się żadnej komunikat w stylu poprzednika " zainstalowano nowe kanały" więc uznałem , że po prostu jeszcze go nie ma a tu proszę . Listę HD jak widać trzeba już zaktualizować ręcznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam obraz HD na kanałach takich jak Discovery HD , Nat Geo HD , Voom HD , Luxe Tv , Polsat Sport HD czy paczka C+HD (gdy pozycja dana jest nadawana w HD ) jest super i targa czuprynę a porównywanie go z SD nie ma żadnego sensu bo oba te standardy dzieli jakościowa przepaść i to widzi laik wzięty z ulicy (wczoraj przyszedł znajomy nieobeznany zupełnie w temacie i pytał się czy to faktycznie leci z dekodera bo tak dobrego obrazu jeszcze w kablówce nie widział ) .

Problemem natomiast jest na dzień dzisiejszy słabe wykorzystanie możliwości jakie oferuje ów dekoder poprzez będące jeszcze mam wrażenie w fazie testowej oprogramowanie . To sprawia , że dekoder mimo bardziej rozbudowanych funkcji (szczególnie epg )jest dużo mniej przyjemny w użytkowaniu od poprzednika - działa jakoś ślamazarnie , potrafi się przywiesić , przeskakiwanie na liście kanałów się wlecze a ustawianie listy ulubionych to droga przez mękę . Do tego nadal nie działa portal abonenta , jest problem z napisami itd. Tyle , że te wszystkie wymienione wady moim zdaniem to nie wina samego sprzętu a głównie ludzi , których napisanie dobrego oprogramowania jak napisał max_m po prostu przerasta . Nie mniej trzeba wierzyć i mieć nadzieje , że wraz z płynącym czasem w końcu coś się ruszy i oprogramowanie będzie coraz lepsze a wtedy ten dekoder będzie chwalony .

Zresztą podobne historie miały miejsce na starcie n-ki - uwag było sporo i dopiero z aktualizacji na aktualizację doszli do poziomu pełnego zadowolenia klientów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni zgadzam się z tym, co napisał ccc. o jakości kanałów hd w toya także pisałem już wcześniej i tu też jest zuważalna różnica np. pomiędzy hbo hd a discovery hd. ja nie miałem możliwości montażu anteny i wybrania jakiejś satelitarnej platformy, stąd zmiana dekodera sd na hd w toya. w sumie obecna oferta cyfrowa toyi, w tym hd, jest interesująca, a te niedoróbki oprogramowania miejmy nadzieję, że szybko zostaną usunięte. minusem jest cena za dzierżawę dekodera hd, bo płacimy 15 zł miesięcznie za coś, co powinno śmigać we wszystkie strony. tak więc arkadius86, jeśli chcesz zamieniać stary sd na nowy, to musisz sie poważnie zastanowić, bo są minusy jak i plusy tej zamiany. oczywiście, jeśli zdążysz wymienić, zamin znowu się skończą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam po nowym roku przeznaczyć małą sumkę (60 zl miesięcznie) na Toykę cyfrową.

Chciałem się zapytać czy warto inwestować kasę dal paru kanałów HD z których i tak bym oglądał tylko c+.

Wyliczyłem sobie że biorąc SD mam abonament i dzierżawę 16zł, c+ 29 zł (podobno tyle ma kosztować po nowym roku) oraz pakiet sport za piątaka i w sumie wychodzi 50zl za całość miesięcznie.

Czy druga opcja HD abonament+ dzierżawa 30zł, c+, plus c+ HD 65zł

Będę oglądał na LCD LG 26" 26LG3000.

 

Jest sens pakować się w drugą opcję :?: Zważywszy że będzie drożej a HD i tak za dużo nie zobaczę.

Głównie mi zależy sporcie. I jeszcze jedno czy w jakość w C+ ,a C+ HD jest duża różnica, czy na takim tv nie będzie zbytnio się różnić :?:

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne zaskoczenie. Miałem telefon z propozycją wykupienia pakietów premium, ale stwierdziłem, że przy takiej jakości sygnału i obsłudze reklamacji (pisałem o tym wcześniej) nie jestem zainteresowany. Klika dni później (mimo że nie zgłaszałem ponownie reklamacji gdyż nie wierzyłem że to coś poprawi) zadzwonił do mnie technik w celu umówienia terminu ponownego sprawdzenia sprzętu. Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony - przyszło dwóch techników z odpowiednim wyposażeniem, którzy dokonali przeglądu instalacji począwszy od wzmacniacza ogólnego przez całą instalację doprowadzającą sygnał. Kolejnym krokiem techników było sprawdzenie instalacji w mieszkaniu oraz połączeń pomiędzy poszczególnymi urządzeniami (dekoder, TV, nagrywarka). Nie wiem, czy było coś robione ze wzmacniaczem, ale poprawiono połączenie antenowe wymieniając standardowe wtyki na "efki", wymieniono też kabel Scart pomiędzy dekoderem i telewizorem (ciekawostka - wymieniony kabel jest płaski a nie okrągły). Po poprawkach jeszcze raz dokonano sprawdzenia doprowadzenia sygnału w celu upewnienia się, że wszystko jest OK. Wizyta zakończyła się znaczącą poprawą w jakości obrazu na tym samym sprzęcie.

Mimo moich wcześniejszych dość ostrych uwag pod kątem techników i sposobu obsługi klienta muszę obiektywnie przyznać, że tym razem przyszli prawdziwi fachowcy posiadający odpowiedni sprzęt pozwalający na kompleksową diagnozę.

Przy ich profesjonalnym podejściu do reklamacji uzyskałem jakość usługi na właściwym poziomie. Szkoda tylko, że ta sytuacja nie zdarzyła się przy piewszej reklamacji, a Toya nie zawsze dba o swój wizerunek zatrudniając do obsługi klienta nie zawsze odpowiednie osoby. Muszę jednak podkreślić, że pracują w Toi także prawdziwi fachowcy i wizyt właśnie takich techników życzę wszystkim zgłaszającym reklamacje. Warto więc zgłaszać występujące usterki, bo można mieć lepszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mase, nie jestem pewien czy jest tak kolorowo jak piszesz. z tego co wyczytalem z tego forum do wyliczonej przez Ciebie sumy musisz jeszcze dodac abonament za pakiet analogowy, czyli dodatkowo jakies 48.5 zł za pakiet podstawowy lub 30 zł za pakiet mini. też liczyłem tak jak Ty ale niestety jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że toya jest drogą kablówką. robią co chcą, nie pytając swoich abonentów np. jakie programy chcieliby, żeby zostały dołączone do oferty. mogliby zrobić jakąś ankietę w internecie na swojej stronie (której też przydałby sie lifting). próbowałem dzwonić żeby włączyli cnn international czy cartoon network, ale nic to nie dało. ciekawe co włączą zamiast podróze tv, które mają przestać nadawać sygnał od jutra - może puszczą po prostu planszę, że kanał przestał nadawać jak to było z tmt/lato 2008... ale liczba kanałów w toya i tak się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydają jakąś gazetkę lub biuletyn informacyjny w Waszej kablówce.

 

Gdyby ktoś miał to proszę o podanie linka lub zeskanowaną wersję , może być także w pdf.

 

gazetkatoyaqj3.th.jpg

 

Wygląda na to, że w każdej miejscowości gdzie jest TOYA wydają taką samą gazetkę. Nie jest jakoś specjalnie dopasowana do regionów. Nawet w spisie kanałów nie ma podanych konkretnych częstotliwości tylko sam spis. Tą którą zeskanowałem ma 32 strony. Był do niej jeszcze dodany kalendarz biurkowy. Tak wogóle to jest to pierwsza gazetka z TOYI jaką do tej pory dostałem. Przeważnie roznoszą zwykłe ulotki z nową ofertą i kanałami - wtedy już są podane konkretne częstotliwości - lub same blankiety wpłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym poruszyć temat zmian w pakiecie podstawowym analogowym od noweg 2009 roku.

Być może jeszcze nikt z użytkowników nie zauważył, że Disney Channel z analogu przeszedł do cyfry (a na to miejsce przeniesiono Filmbox). To genialne posunięcie spowoduje że niszowy program dziecięcy (bardzo popularny wśród dzieci)przewędruje z małego 14 calowego telewizorka na np. duży 42-56 cali LCD w salonie. Wtedy wy będziecie mogli sobie spokojnie obejrzeć mecz na Eurosporcie, TVN Turbo czy TVN Style (lub wasze inne ulubione kanały jeszcze analogowe) siedząc na dywanie wśród lalek w dziecinnym pokoju przed pocztówkowym rozmiarem ekranu. Myślę, że prędzej czy później dojdzie w waszych domach do konfliktu w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOYA zaczyna mnie coraz bardziej wkurzać. Ostatnio pojawiły się dwa nowe kanały: FilmBox i PolsatNews w miejsce DisneyCh. i ComedyCentral. Tutaj ok, bo była informacja, że są do jakiegoś tam czasu. Ale wiecie co jeszcze zrobili? Zmienili częstotliwość kanału Tele5, znajduje się on teraz w innym miejscu. O tym mowy nie było. Mało tego. W gazetce jest napisane, że 4funtv nie będzie nadawany od 01.05.2009r. I wszystko ok, gdyby nie informacja na ich stronie, a raczej element graficzny, informujący o tym że kanał 4funtv jest nadawany "testowo!". Przepraszam bardzo. To do tej pory jak on był nadawany... po piracku??

Nie będę tęsknił za tym kanałem jak zniknie, ale niech przestaną robić z ludzi idiotów i zamieszczać takie informacje. To zresztą już nie pierwszy taki przypadek, kiedy dowiaduje się, że jakiś kanał będzie nadawany do jakiegoś czasu i to z ich strony, gdzie wcześniej takiej informacji nie było. Po pół roku pojawi się pewnie informacja, że i FilmBox do któregoś tam będzie nadawany testowo.

Coraz bardziej zastanawiam się nad wzięciem Cyfry+ i dokupienia drugiego dekodera+splittera i rozdzieleniu sygnału na dwa telewizory.

Oferta TOYI jest bardzo bogata to cieszy, ale z cenami przeginają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj a możesz zeskanować całą gazetkę i przesłać mailem ( michalx1974@tlen.pl ) lub podać linka do gazetki.

 

Z góry dzięki

 

Czyżby TOYA zaczęła czytać to forum (Pozdrawiam ;) ) Gazetka i wcześniejsze wydanie do pobrania ze strony:

http://moya.toya.net.pl/docs/magazyn_abonenta_18.pdf

 

Droga dotarcia do gazetek: ""(na górze zakładka) Telewizja > Pakiety/Oferta"" i na samym dole strony są dokumenty do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...