Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze wytlumczyc, dlaczego jest taki slaby odbior cyfry, stop klatki oraz inne zaklocenia. I dlaczego to nie jest zlikwidowane, placimy za cyfr, a mamy obraz jak z epoki. :(

Nikt nie jest tego w stanie logicznie wytłumaczyć za wyjątkiem Pana Technika z Toyi.

Złożyłem reklamację dotyczącą usługi Toya Cyfrowa i dekodera SD Global Teq (zawieszanie sie dekodera, problemy z dźwiękiem, kiepski obraz).

Przyszedł technik, podłączył miernik do gniazda antenowego i stwierdził, że sygnał jest OK i jeśli jestem niezadowolony z jakości obrazu to powinienem przejść na dekoder HD.

Zasugerowałem, że może problemy powoduje dekoder lub kabel Scart (dekoder nie ma HDMI) i proszę o sprawdzenie czy to nie jest przyczyną.

Pan Technik autorytatywnie i w sposób dość arogancki stwierdził że:

1. Sygnał na gnieździe antenowym jest według miernika "taki jak powinien"

2. Dekoder jest OK (ocenił na podstawie spojrzenia na dekoder z daleka)

3. Mam wymienić kiepski kabel antenowy między gniazdem a dekoderem (podłączony był kabel otrzymany w Toyi wraz z dekoderem - ocena kabla "na oko" bo nie miał żadnego miernika oprócz miernika sygnału w gnieździe przyłączeniowym)

4. Każdy dekoder ma prawo się zawieszać, obcinać dźwięk i powodować zakłocenia obrazu w postaci pikselizacji lub drgań

5. Żadnych kabli nie będzie sprawdzał, mogę sobie kupować inne i wymieniać aż usterki znikną

6. Jego zdaniem wszystko jest w porządku

7. Jak mi się nie podoba to mogę zrezygnować z usługi

Po tym "cudownym" doświadczeniu z "wysokiej klasy specjalistą" nasuwa się wniosek, że Toya chyba specjalnie doprowadza kiepski sygnał cyfrowy żeby jak najwięcej ludzi przeszło na dekodery HD i wyższe opłaty miesięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HD to jestem przekonany jeśli chodzi o jakość obrazu, obawiam się tylko proponowanych przez Toyę dekoderów.

Jeśli oferowane dekodery HD mają mieć taki poziom jakości jak dekodery do SD to chyba długo się nie zdecyduję, zwłaszcza że nie można ze strony Toyi liczyć na pomoc "specjalistów" od spraw technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym "cudownym" doświadczeniu z "wysokiej klasy specjalistą" nasuwa się wniosek, że Toya chyba specjalnie doprowadza kiepski sygnał cyfrowy żeby jak najwięcej ludzi przeszło na dekodery HD i wyższe opłaty miesięczne.

Kiedyś przerabiałem temat technicy TOYA + HBO - u mnie źle u nich wsio ok i nic nie poradzą. Poradzili gdy zwróciłem się pisemnie do któregoś szefa Toi z Łodzi, szybko znaleźli usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę niski poziom wiedzy i kultury oraz wyposażenie technika obawiam się, że nawet złożenie skargi nic nie pomoże. Technik który u mnie był moim zdaniem nie nadaje się do tej pracy.

Diagnoza dobrego fachowca w tej dziedzinie sprowadza się do jednej konkluzji (zaprosiłem prywatnie - wieloletnie doświadczenie w serwisie TV i montażu telewizji satelitarnej) brzmi : doprowadzany sygnał antenowy jest na poziomie dopuszczalnego minimum , od dekodera tej jakości nie można wymagać cudów bo nie zniweluje kiepskiej jakości sygnału wejściowego.

Niestety nie ma chyba co liczyć w Toi na wymianę sprzętu polegającą na zastosowaniu lepszych wzmacniaczy w budynku i lepszego dekodera.

Ponieważ nie mogę zerwać umowy (parametry techniczne są jak pisałem na dopuszczalnym poziomie więc nie ma podstaw, a nie ma co liczyć że dekoder będzie źle pracował akurat w momencie wizyty technika) muszę się przemęczyć do jej zakończenia. Szkoda tylko, że Toya traktuje klientów troche na zasadzie " cray and cash".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, że technicy w Toi, są na poziomie naucza, jak obsługiwać kabel. Jeżeli chodzi o sygnał do odbiornika, to wychodzi już zły z stacji czołowej zły i po drodze napotyka złe urządzenie, które Toya powinna już dawno wymienić, ale nie może bo mama inne rzeczy do roboty. Powinni dbać o nas, a nie o inne sprawy. Przecież to leży w gestii Toyi. Biorą dośc duże kwoty od nas, a jak było tak i będzie dalej źle. To trzeba ruszyć z kopyta. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zgadzam !! od dwóch miesięcy jestem posiadaczem dekodera SD i od tego czasu zdarzają się problemy ( przerywanie obrazu, dźwięku etc etc ) wiec zadzwoniłem i przyszedł "technik" i dowiedziałem się że " to tak jest i nic się z tym nie poradzi " - więc trzeba poczekać do końca umowy i podziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOYA nierowno traktuje swoich abonentow sa gorsi i lepsi czy to zgodne z przepisami ? np. analogowy pakiet socjalny jest rozny w miastach gdzie Toya swiadczy uslugi , w miastach PIOTRKOW i MYSLOWICE Polsat oraz TVN jest dostepny w najtanszym abonamencie zas w LODZI i PRZEMYSLU brak tych kanalow aby miec dostep do w/w kanalow w Przemyslu trzeba wykupic caly pakiet podstawowy ......od czego to zalezy i dlaczego tak jest czy ktos z kolegow wie co nieco na ten temat ??? czy to zgodne z przepisami ?? czy ofery moga byc rozne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te zakłócenia , rwanie się obrazu itd. to w dużej liczbie przypadków normalne problemy spotykane przy satce czyli zakłócenia transmisji satelitarnej w skutek np. złych warunków pogodowych . O takich historiach może napisać każdy kto chociaż raz miał antenę satelitarną - np. jest burza i od razu nie masz sygnału na kilku kanałach itd. ale skoro wydaje się wam , że montując talerz nagle wszystkie te problemy i zakłócenia znikną jak ręką odjął to życzę powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być jakoś specjalnie wtajemniczonym, żeby dostrzec, że tak rzeczywiście jest. Inne sieci kablowe w Łodzi nie są aż tak drogie, a oferta jest podobna, a czesem i lepsza (bo jest np. cartoon network). Poza tym odnośnie nowej oferty Toyi - ludzie chcą dostać nowy dekoder i oglądac te kilka stacji w hd, a tu lipa. Toya rok się szykowała i nie wypaliło jak trzeba. Porażka i kompromitacja takiej dużej sieci. Jak tak dalej będzie, to liczba abonentów zacznie spadać. A Toya chwali się jakimiś tam nagrodami, i że nadaje full hd (1080i). Powinni swój program lokalny nadawać w hd, bo obecnie wyglada to tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te zakłócenia , rwanie się obrazu itd. to w dużej liczbie przypadków normalne problemy spotykane przy satce .............. ale skoro wydaje się wam , że montując talerz nagle wszystkie te problemy i zakłócenia znikną jak ręką odjął to życzę powodzenia :wink:

CCC Czyżbyś był pracownikiem Toi że uważasz zgłaszane przez tak wiele osób problemy w odbiorze SD za normalne?

Gdyby problemy z dźwiękiem lub obrazem występowały tylko podczas złej pogody każdy kto ma choć podstawową wiedzę o sygnale satelitarnym byłby w stanie to zrozumieć.

Problemem jest to, że zakłócenia występują podczas każdej pogody i nikt mi nie wmówi że jest to normalne. Gdyby sygnał antenowy w budynkach był odpowiednio mocny i zastosowano by dobre dekodery postów dotyczących złej jakości odbioru byłoby naprawdę bardzo mało.

Inną sprawą jest postawa techników, którzy mają klientów za osoby ograniczone i wmawiają, że to wszystko jest normalne, "nie widząc" ewidentnych problemów z dekoderem (np. konieczność zwiększenia głośności po zmianie żródła sygnału z anteny na dekoder o min. 2-3 kreski żeby mieć taki sam poziom głośności, obcinanie przez dekoder pasma przenoszenia dźwięku zarówno od góry jak i od dołu co powoduje, że dźwięk jest niczym w starym mono itp.).

Ich zdaniem występujące kłopoty w odbiorze są standardem w telewizji cyfrowej, co jest nieprawdą (chyba że jako standard przyjmiemy punkt widzenia Toi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna dysponuje TV LCD LG 47cali i muszę przyznąc ze dekoderek SD mnie rozczarowuje. Podlaczylem DVD za pomocą kabla HDMI i jakośc jest o wiele lepsza. Dekoder HD Motoroli wiem ze posiada wejscie zarowno HDMI jak i inne cyfrowe gniazda. Jednak pojecia czy jak zamienie dekoder na ten HD to bedzie to obraz typu zyletka czy niekoniecznie. Moze ktos z Was ma jakies doswiadczenia w temacie TOYA i HD? Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dekodera motorola hd w toya. Zdążyłem wymienić mój stary dekoder sd na ten nowy, nie ukrywam, wyczekiwany w wersji hd. No i po podłączeniu telewizora lcd sharp 32" przez hdmi kanały hd odbieraja ogólnie bardzo dobrze, choć czasem zdarzają się jakieś "zacięcia". Naprawdę miło jest oglądać np. discovery hd czy luxetv. Najsłabsze jest wg mnie hbo hd. Ale po przełączeniu na kanały sd wszystko wydaje się być nieostre i mdłe. Za to widać różnice w odbiorze kanałów sd za pomocą dekodera hd - np. tvp, tvn24. Wydaje mi sie, że na poprzednim dekoderze wymienione stacje wyglądały jakby lepiej. Nie wiem czy inni użytkownicy podzielą moją opinię. Dekoder hd ma mnóstwo niedoróbek - przede wszystkim mała funkcjonalność zaistalowanego firmware'u - u mnie v. 2.22, a ta niby aktualizacja niczego nie wniosła. Nie wykorzystuje sie możliwości tego sprzętu, które z pewnością posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam N-kę i z jakości (sygnał i sam dekoder nbox), usług i ilości kanałów HD jestem zadowolony. Zobaczyłem ofertę Toi cyfrowej i myślałem o zamianie. Różnorodnośc kanałów no i możliwośc oglądania w 2 TV. Myślałem nad dekoderem SD ale czytałem że odbiór kanałów fatalny. Czy to prawda, bo ten HD razem z abonamentem wychodzi bardzo drogo!!! Jeśli to prawda to zostaje w N-ce a do drugiego TV biore Telewizje na karte.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Przemyślu roznosili już nowe blankiety wpłat, kalendarze i gazetkę firmową.

Piszą w niej, że w pakiecie analogowym od stycznia zamiast kanału DisneyChannel pojawi się FilmBox i druga zmiana zamiast TVBiznes będzie PolsatNews.

Comedy Central wylatuje. 4funTV wylatuje dopiero 1.05.2009. Te kanały zostaną przeniesione do oferty cyfrowej.

W pakiecie cyfrowym "plus" pojawi się NationalGeographicHD, Religia.tv, a w pakiecie nocnym: Hustler tv, Blue Hustler i XXX Xtreme.

 

Aha, i wszystkie pakiety internetowe nocą przyspieszają o jeden wyżej - od północy do godz. 9.00. Czyli jak ktoś ma 512kb/s to będzie miał w nocy 1MB, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżek na szczęście żadnych. O tym piszą na 3 stronie - że udało im się utrzymać obecne ceny, a nawet obniżyć koszty połączeń telefonicznych :lol: .

Z tego co widzę w gazetce, to obniżyli ceny za pakiety niektóre, i tak: HBO 20zł/mc, HBO MaxPak 30zł/mc, i CANAL+ 29zł/mc. No i jest promocja - Nowi abonenci, TOYACyfrowa TV pierwsze 30 dni oglądają wszystkie Pakiet Premium ZA DARMO* (* - dotyczy abonentów z aktywnym pakietem TOYAcyfrowa lub TOYAcyfrowa Plus.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...