Skocz do zawartości

Telewizja kablowa/dvbt


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wynajmuje w warszawie mieszkanie. W ścianie mam 2 gniazda do kabla koncentrycznego. Nie wiem co jest pod nim podpięte. :) (jaki sygnał itd.) Jednym z nich dostarczany mam internet upc.

Telewizor stary wiec nie odbiera dvbt. Podłączyłem pożyczony dekoder cyfrowego polsatu ale nie wykrywa sygnału satelitarnego w tych gniazdach.

Więc podłączyłem ten koncentryk bezpośrednio do wejścia antenowego w telewizorze. I znalazło jedynie kanał nickelodeon który odbiera bardzo dobrze na częstotliwościach uhf.

Oraz coś znajduje jeszcze ale nie jestem w stanie rozpoznać co to za kanał bo praktycznie mało co widać.

 

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czemu ten jeden kanał odbiera? I co można z tym zrobić aby odbierać więcej kanałów (bez abonamentu) :)

Myślałem o dekoderze dvb-t ale nie wiem czemu obecnie odbiera ten jeden kanał i co to może oznaczać ;) Tzn. czy ten dekoder dvbt nie będzie wymagał anteny w mieszkaniu czy na końcu tego czegoś co jest w ścianie bedzie antena ;)

Może na podstawie tego co napisałem pomożecie wywnioskować co może być w tych kablach i jak otrzymać tv :)

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność Nickelodeonu świadczy, że najpewniej jest tam także UPC, ale przeważnie (99,99% przypadków) UPC, jeśli nie kupi się u nich usługi TV, tylko sam Internet, montuje filtry na klatce i raczej nic więcej działać nie będzie, także nie będzie DVB-T. Pojedyncze kanały może odbierać dobrze, jeśli są blisko górnego pasma (tam UPC puszcza Internet, więc nie może filtrować tego zakresu, bo Internet by nie chodził, jak akurat jest tam w pobliżu jakiś kanał analogowy, to będzie się go dało oglądać). Cyfrowo UPC puszcza kanały w DVB-C, oferta podstawowa jest niekodowana (reszta kodowana), ale leci w dolnym paśmie, więc jeśli jest filtr - nie zobaczysz z tego nic.

 

Mimo wszystko na próbę możesz podpiąć dekoder DVB-T, jeśli akurat jakiś masz, bo to co piszę wyżej to teoria, może jest tam coś inaczej przykombinowane. Możesz też sprawdzić dekoder DVB-C, gdyby Ci jakiś wpadł w ręce. Jeśli nic nie zaświeci, to nie zaświeci i nic nie zrobisz poza podpisaniem umowy z UPC albo wystawieniem anteny za okno dla DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko małe zastrzeżenie, ten "bezpłatny" zestaw w DVB-C jest dostępny dla tych, który jednak płacą chociaż za najmniejszy pakiet analogowy ;) Jak ktoś nie ma w ogóle umowy na tv to ma raczej na pewno założony filtr i ma tylko kanały na których jest internet + jakieś szczątki analogu ze względu na nieidealnie dopasowane/wykonane filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc podłączyłem ten koncentryk bezpośrednio do wejścia antenowego w telewizorze. I znalazło jedynie kanał nickelodeon który odbiera bardzo dobrze na częstotliwościach uhf.

Oraz coś znajduje jeszcze ale nie jestem w stanie rozpoznać co to za kanał bo praktycznie mało co widać.

 

UPC w Warszawie najwięcej kanałów analogowych ma w paśmie S01-K30, poza tym pasmem nadają tylko Religia.TV na K51 i Nickelodeon na K55. Tak jak wspomniał Mr.Orbita jest to spowodowane przez filtr od internetu.

Nie ma sensu nawet sprawdzać czy masz nie kodowane kanały cyfrowe z UPC, ponieważ one są w paśmie S01 - K12. Jedynie co możesz zrobić to podpisać umowę z UPC lub zainwestować w antenę i dekoder z DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...