Skocz do zawartości
  • 0

odbior telewizji nc + w Niemczech, problem z HotBird


milcius7
 Udostępnij

Pytanie

Witam, mieszkam w NIemczech koło Trier i mam problem z odbiorem sygnału satelitarnego z HotBird. Uzywam dekodera media box+ z nc+, zakupionego i działającego bez zarzutu w Polsce. Korzystam ze zbiorczej anteny w bloku i dekoder widzi tylko sto % jakości na Astrze, na HB zero. Przy probie konfiguracji z Astra, jest niepowodzenie. Mam swoj talerz, jednak nie moge złapac wogóle sygnału z niej, gdyż mieszkam na parterze a za oknem jest znaczne wzniesienie. Co może być powodem niekompletnej konfiguracji z Astrą? Co mogę zrobić, by w końcu ujrzeć polską tv? Czekam na rady, bardzo mi na tym zależy. Z góry dzięki wielkie za rady. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najprościej byłoby wymienić dekoder na model,w którym można dowolnie przypisać sygnał DiSEqC do satelity.Sprawdź w BOA,co Ci,Kolego (Edit:-Koleżanko :oops: ) zaproponują.

Nie musisz się chwalić,gdzie mieszkasz... :read:Wiesz,o co chodzi.

Można powiedzieć,że używasz w Polsce nietypowy konwerter Monoblock z Hot Birdem w zezie,a Astra jest ustawiona centralnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupić mały multiswitch 9/4 i poprosić konserwatora sieci,aby Ci dodatkowo zamontował z wymaganym połączeniem.

Można też próbować założyć filtr DiSEqC przy tunerze,a załączyć zewnętrzny generator wysyłający do multiswitch'a sygnały,jakie Ty potrzebujesz.

Jednak wydaje mi się to najgłupszym rozwiązaniem,jakie w życiu przyszło mi do głowy... :jupi:

Pzdr.

P.S.

Sorry,z tej odległości nie widać. :oops:

Ale się narobiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zwróć się do administratora/konserwatora, aby podali Ci przynajmniej sam sygnał z Hot Birda, albo może mają Multiswitch'a z opcją przełączania/dopasowania dowolnie dla każdego wyjścia DiseqC.

Przedstaw po prostu swój problem odpowiedniej osobie, a ta osoba powinna już wiedzieć co i jak zrobić, aby Tobie działało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomysł z niezależnym przełącznikiem DISEQC jest dobry. Cięzko jednak będzie znaleźć coś takiego w Niemczech. To relikt przeszłości jeszcze z czasów odbiorników analogowych, które nie zawsze miały zaimplementowaną obsługę przełącznika DISEQC.

 

Multiswitch kaskadowy 9/8 to nie wydatek (mniej niż 100euro) i pozwala na zamianę satelitów, ale administrator może się nie zgodzić. Pytanie skąd wiadomo że w instalacji jest HB i Astra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już opisuję, co mi się wyswietla na TV, jak wchodzę w konfigurację jednej anteny, to mogę wybrać albo DiSEqC albo bez, i z DiSEqC mam do wyboru Hot Bird, gdzie wskazuje siłę 55% a jakość zero, jak przeżucam na Astrę to siła 53% i jakość sto %. Lecę dalej na Astrze i jest komunikat, że konfiguracja jest niekompletna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pomysł z niezależnym przełącznikiem DISEQC jest dobry. Cięzko jednak będzie znaleźć coś takiego w Niemczech.

 

https://www.google.de/search?q=DISEQC&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:de:official&client=firefox-a&channel=rcs&gfe_rd=cr&ei=PBkiU-yANoaFtQaQ7IDoAg

 

Takie eksperymenty jest najlepiej robić z jednym satelitą. Podłącz bezpośrednio (bez DISEQC) antenę skierowaną na HB i eksperymentuj. Dopiero jak będzie wszystko grało, przejdź do zabawy z DISEQC, a na końcu z dwoma satelitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie, chodzi o to http://www.dipol.com.pl/generator_diseq ... R85254.htm albo to co mamy w pozycji 4 tutaj http://www.cardman.com/diseqc.html :)

 

Jak HB jest zero a Astra jakieś wartości to znaczy że jest zamieniona Astra i HB, dekoder nie ma opcji wybrania HB jako LNB2 a Astra jako LNB1?

 

Normalnie w dekoderach nc+ można chyba wybrać HotBird LNB2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesteś pewna, że zbiorcza instalacja umożliwia odbiór HB? To, że w menu dekodera możesz wybierać satelity o niczym nie świadczy. Więc tak jak sugerowali koledzy wcześniej skontaktuj się z właścicielem/zarządcą budynku i dopytaj o szczegóły tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...