Skocz do zawartości
  • 0

Jaki sprzęt pod Ultra HD?


rupert
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do telewizorów w ultra HD,to raczej powinieneś jeszcze poczekać. Puki co tego typu telewizorów jest mało a koszta są duże. Przykładowo taki sony http://www.sony.pl/electronics/telewizory/x9000a-series za 14k PLN , http://www.samsung.com/de/consumer/tv-audio-video/television/uhd-tv/UE55F9090SLXZG taki samsung za 3000 EURO lub taki panasonic http://www.panasonic.com/pl/consumer/kino-domowe/telewizory/telewizory-led/tx-l65wt600e.html za 25k PLN . Za 2 lub 3 lata ceny powinny się zmniejszyć a technologia powinna się rozpowszechnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z mojego punktu widzenia Ultra HD to obecnie jest przerost formy nad treścią :roll: ale to tylko moje zdanie animesweat.gif

 

odejść w zapomnienie

 

Tak jak obecnie stosowana technologia 3D w TV :roll:

 

 

Ultra HD jeszcze przez kilka lat będzie raczkować a ceny sprzętu nie będą zachęcające przez najbliższe miesiące... Także ja popieram @FIGA1, abyś się jeszcze wstrzymał z zakupem. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Również moim skromnym zdaniem UltraHD to taka "sztuka dla sztuki", na razie bardziej demonstracja możliwości technicznych. Ma jedynie sens w przypadku przyzwoitego dostępu do odpowiednich nośników Video, co w najbliższej przyszłości nam (normalnym zjadaczom chleba) nie grozi. Podobno nowe odtwarzacze "4k Blu-ray" potrafią perfekcyjnie "upscalować" obraz HD, ale jakoś nie umiem sobie wyobrazić, że większość nagle wyrzuci swoje "jeszcze ciepłe" odtwarzacze BD, żeby kupić super drogie odtwarzacze "4k Blu-ray".

Należy wziąć jeszcze pod uwagę, że wydanie tak dużej sumy ma sens jedynie w przypadku zakupu TV z ekranem od 55'' wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obecnie producenci telewizorów trochę wyprzedzili nadawców i operatorów kablowych/satelitarnych, wypuszczając produkt, którego nie można w pełni użyć. Dotychczas było tak, że najpierw pojawiały się przekazy satelitarne, a dopiero potem sprzęt do nich. Odtwarzacze BR czy inne dla UHD stanowią trochę drogą zabawę, również konsole do gier ze swoją niezbyt dobrą wydajnością do tego się nie nadają (kto by chciał oglądać 720p lub 900p rozciągnięte do 2160p :) ?). Na obecną chwilę jedynym urządzeniem, które jest w stanie wypuścić pełne UHD jest komputer, także do grania jest to znacznie lepsze rozwiązanie, wymogiem jest posiadanie karty graficznej z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
No tak ale ten kto posiada telewizor 4K skazany jest na Blue Rey 4K no bo jak inaczej wykorzysta w pełni możliwości telewizora?

A jak odpowie zwykły użytkownik, to co się stanie? :D

Na Blue Rey 4K może jest skazany, ale na Blu-Ray raczej też :lol2: Aktualnie wszystkie wydane filmy w "4K" są masterowane programami wykorzystujące matematyczne algorytmy potrafiące skalować 1080p do 4K. Także takie podbite 1080p pewnie wygląda lepiej, ale to jak ze stoiskami TV w sklepach gdzie TV ma jak najostrzejszy obraz i pracuje w trybie "Sklep"

Dobre też jest to zdanie "no bo jak inaczej wykorzysta w pełni możliwości telewizora" No właśnie z filmami aktualnie nijak, @Qrzysztof wyjaśnił, że aktualnie TV z UHD tylko do gier na PC z górnej półki.

Najlepsze są te filmy masterowane 4K na płycie 50GB, całość za 80zł. Materiał UHD to ponad 100GB, a takie płyty ponad 120zł. czyste kosztują :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. Ale one nie są na dysku Blu-Ray 4K, bowiem te będą produkowane w przyszłości(raczej niedalekiej). Także na zwykłym odtwarzaczu Blu-Ray te filmy pójdą bo zajmują płytę 50GB.

Do poczytania: http://www.spidersweb.pl/2013/10/filmy- ... ci-4k.html oraz http://www.whathifi.com/news/4k-blu-ray ... will-exist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@bartolinos

Z tego wynika iż wystarczy zwykły blue ray do takich ala 4K czy jednak blue ray 4K mimo wszystko lepiej odtworzy taki film?

Generalnie teraźniejsze odtwarzacze Blu-Ray 4K upscalują materiał HD na 4K(choć może bardziej 4K2K) i pewnie jakość takich masterowanych jakby podwójnie przez wytwórnię materiału po obróbce i dodatkowym kodekom w odtwarzaczu 4K wygląda lepiej. Jednak jest wcale nie takie małe "ale" Na razie brak testów płyt z materiałem 100GB na takich odtwarzaczach, a co dopiero przyszłościowych 300GB płyt Blu-Ray. Może się zdarzyć, że obecne odtwarzacze 4K nie uciągną możliwości płyty i jej nie odczytają. To jest duże ryzyko. Wstępnie czekałbym do świąt 2014/początku 2015 na informacje dot. testów takich odtwarzaczy z nowymi typami płyt, bo aktualnie technologia UHD raczkuje bardzo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Tylko czy w ogóle sie rozwinie. Bowiem osoby w średnim wieku nie zobaczą różnicy w rodzielczości (pomijam patologiczny HD a'la Polsat).

Pomijam "onanistów sprzętowych" i "złotooczych". Ale 40 latek przy monitorze 22" nie zobaczy szczegółów nawet "polskawego hade" z odległości 2 m.

Nie sądzę by komfortowo oglądało się telewizor 60" z odległości 1 metra.

Poprawa jakość zbyt mała w stosunku do warunków kiedy da się to zauważyć. A koszt emisji b. wysoki.

A jeszcze pozostaje inna kwestia np rozdzielczości optyki przy rejestracji obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tylko czy w ogóle sie rozwinie. Bowiem osoby w średnim wieku nie zobaczą różnicy w rodzielczości

Uważasz, że facet po 40-ce nie potrafi odróżnić SD od HD, albo HD od Ultra HD*, albo czy nadawany materiał HD to upskaling źródła SD itp? :brawo:

 

___

*Ultra HD to od 18.10.2012 propagowane przez Consumer Electronics Association (CEA) oznaczenie zastępujące dotyczczasowe 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ultra HD według mnie to bajer który jest kierowany w stronę entuzjastów a nie do większości ludzi która nawet nie widzi różnicy pomiędzy SD a HD :)
jestem prawie pewien, że kilkadziesiąt lat temu sporo osób mówiło tak samo w kategoriach : telewizja czarno-biała kontra kolorowa.

A co do meritum- wdziałem kilka dni temu film z niezłego odtwarzacza blu-ray (zwykły, żadne tam 4k) na nowym telewizorze 4k. To, co telewizor zrobił z dostarczonym sygnałem- raj na ziemi.

P/s Dla osiemdziesięciolatków kupujcie ładną pocztówkę i przybijcie do ściany- nie zauważy różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje "wywody" dotyczą sygnału "idealnego", bez artefaktów i innych zakłóceń. Niestety w procesie upscalingu powiększeniu ulegają wszystkie informacje, czyli również te nieporządane. I w zależności od rodzaju TV są one mniej lub bardziej widoczne. Na przykład na mojej plaźmie (50'') osiągam znacznie lepsze wyniki, niż LCD 42'' mojej teściowej, który jest w dodatku mniejszy, co powinno (!) dodatkowo korzystniej wpływać na subiektywne odczucie jakości obrazu.

Ale, jak piszesz, niektóre kanały TV SD (szczególnie niemieckie) wywołują u mnie ból oczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...