Skocz do zawartości
  • 0

Podział na dwa urządzenia (d."Rozdzielacz Antenowy c.d")


Kwiatek94
 Udostępnij

Pytanie

Witam jeszcze raz i z góry dziękuje moderatorowi , za zamkniecie byłego tematu , ale to jeszcze nie wszystko :)) .

 

Nawiązując do poprzedniego tematu : viewtopic.php?f=24&t=34960.

 

Jeżeli podłączyłbym to takim splitterem , zamiast tamtym rozdzielaczem : http://i57.tinypic.com/2w3yiat.jpg.

Czy to by zadziałało ? :)

 

edit : Lub jeżeli by to nie działalo , to prosiłbym o opisanie "językiem patologicznym" jak to podłączyć , żeby Działało i co jest potrzebne .

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam taki kłopot, że potrzebuję rozdzielić w mieszkaniu sygnał z anteny zbiorczej budynkowej, rozprowadzanej przez multiswitche.

Mam tv Samsung HU6900 z wewnętrznym tunerem sat oraz w innym pomieszczeniu tuner Ferguson Ariva 253 (pod analogowy CRT).

Ariva 253 ma przelotkę antenową, ale wykorzystanie przelotki nie wchodzi w grę z uwagi na architekturę kabli w mieszkaniu (od przedpokoju gwiazda).

W przedpokoju obecnie jest zwykły rozdzielacz sygnału 3x 5-2400MHz z przepuszczaniem napięcia stałego.

I mam wrażenie, że obydwa moje tunery nieco się "gryzą" (albo "gryzą się" z którymś sąsiadem).

A co mnie najbardziej dziwi, to gdy w menu tunerów mam wyłączone zasilanie konwertera (LNB Off) to obraz z satelity mi znika (moc sygnału wg Arivy spada wtedy z 68-90% do ok. 30%, jakość do 10%).

Muszę włączyć zasilanie (LBN On), żeby znów pojawił się sygnał sat.

To byłoby normalne, gdybym miał własny talerz, a jest dziwne dlatego, że po drodze do anteny mam multiswitche (i to być może w kaskadzie - w instalacji budynkowej pod jeden talerz jest przewidzianych 140 lokali, z czego połowa fizycznie podpiętych, pozostali korzystają z osobnej kablówki UPC).

Moje pytanie:Czy multiswitch 8x daje sygnał na wyjście sat tylko wtedy, gdy otrzyma na tym gnieździe zasilanie 13/18V, takie jakby "zdalne sterowanie"?

Jestem podłączony do takiego multiswitcha:

http://www.dipol.com.pl/multiswitch_mv- ... R70708.htm

ale jak napisałem nie wiem, czy wcześniej ten multiswitch nie jest wpięty kaskadowo w coś innego.

Odpowiedź na pytanie jest dla mnie istotna, żeby ewentualnie kupić rozdzielacz sygnału nieprzepuszczający napięcia stałego.

Czy możecie polecić rozdzielacz sygnału sat, który odseparuje od siebie tunery, a przepuści zasilanie "w górę" (jeśli to stałe napięcie 13/18V to chyba łatwo odseparować diodami)?

-----

w telewizji satelitarnej raczej nie korzysta się z rozdzielaczy, ale przełączników diseqc (do podłączania wielu anten/konwerterów) czy multiswitch-y (do rozprowadzania sygnału do wielu gniazd abonenckich, bardzo drogie rozwiązanie). Są oczywiście odpowiednie rozdzielacze do telewizji naziemnej i satelitarnej, jeżeli sygnał z anteny naziemnej i satelitarnej został na początku wprowadzony do jednego przewodu i chce się to rozdzielić w domu, ale chyba nie ma takiej potrzeby, skoro większość odbiorników do telewizji satelitarnej ma przelotkę. Przy tworzeniu domowej instalacji satelitarnej na wiele urządzeń, należy się wyposażyć w odpowiedni, wielowyjściowy konwerter i podciągnąć kolejne przewody, gdyż niemożliwe jest rozdzielenie od tak sygnału satelitarnego. Jeżeli się nie zrozumeliśmy i chodziło tylko o odbiór satelitarny, to postaram się przenieść ten temat w poprzednie miejsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potrzebny jest dodatkowy kabel z multiswitcha. Użycie rozgałęźnika w mieszkaniu przed gniazdem RTV/SAT nie wchodzi w grę. Rozdzielać można tylko sam sygnał naziemny (za gniazdem). Jeśli dekoder podaje napięcie na multiswitch ten wysyła odpowiednie pasmo na dane wyjście (HH, HV, LH, LV). Dwa dekodery naraz nie mogą wysyłać napięcia jednym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Użycie rozgałęźnika w mieszkaniu przed gniazdem RTV/SAT nie wchodzi w grę. Rozdzielać można tylko sam sygnał naziemny (za gniazdem).
A co to za teoria? Oczywiście rozdzielać można sygnał przed gniazdami i mieć w mieszkaniu fafnaście gniazd, pytanie natomiast z ilu jednocześnie będziemy fizycznie korzystać.

Co do meritum: pociagnę drugi kabel z multiswitcha, szczęśliwie są i wolne wyjścia i mam jeszcze miejsce w peszlu.

Czy gdybym nie miał możliwości doprowadzenia drugiego kabla, to mógłbym dać w mieszkaniu własny multiswitch? Rozumiem, że nie ponieważ do każdego multiswitcha teoretycznie dochodzi aż 5 kabli (4 x sat + dvb-t)?

Nie wiedziałem, że jest taka architektura, pamięć mi podpowiadała, że poziomy (do każdej z klatek schodowych) są rozprowadzane pojedynczym kablem koncentrycznym ze zmiksowanym sygnałem (w tym dvb-t).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Idziesz do administratora budynku, aby dowiedzieć się czy są wolne wyjścia w Multiswitchu. Jeśli tak, to inwestujesz w Multiband Converter i montujesz/każesz zamontować sobie to ustrojstwo w skrzynce na klatce schodowej podłączając przewód poprowadzony do Twojego mieszkania do wyjścia urządzenia. Dwa wejścia Multiban Convertera muszą być podłączone oczywiście do Multiswitcha. Drugą część Multiband Convertera montujesz w swojej skrzynce w przedpokoju podłączając do wejścia przewód schodzący z klatki schodowej. Jedno wyjście podłączysz do przewodu prowadzącego do Arivy, drugie wyjście do Samsunga. W ten sposób wszystko będzie działało jak należy i jak oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli jest wolne wyjście w multiswitchu i jest możliwość techniczna zawsze lepiej pociągnąć dodatkowy kabel. Multi Band Converter wprowadza dodatkowe tłumienie sygnału i jest dość drogi ale jak nie ma innej opcji lepsza taka niż żadna. W ogóle w dzisiejszych czasach standardem w instalacjach zbiorczych powinny być gniazda 2xSAT/RTV lub chociażby jeśli instalacja jest wykonywana w zamieszkałym budynku powinno się zrobić rozeznanie kto ile i jakich gniazd chce mieć w mieszkaniu za dodatkową dopłatą. Jeśli ktoś jest "uparty" to sobie rozgałęzi sygnał z multiswitcha przed gniazdem RTV/SAT ale i tak jednocześnie będzie mógł korzystać tylko z jednego odbiornika satelitarnego w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...