Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć lewica wzięła TVP2, a resztę PIS, więc może dlatego?

Zresztą wolę Ziemkiewicza, niż [beep]a czy postępowca. Facet ma styl bycia, który mi pasuje - sceptyczne podejście do kwestii, które wg "europejskich i postępowych" standardów nie mają prawa podlegać dyskusji (jak choćby refleksja nad rolą Polski w UE czy euro). Za dużo w tv bezrefleksyjnej sieci i bezgranicznego ubóstwiania bez żadnej logicznej podstawy wszystkiego co obecna cywilizacja przyniesie. 8)

 

Zresztą, co do poglądów to ostatnio zawsze "obiektywna" TVN popisała się, gdy bez pardonu zaatakowała Kopaczową, za logiczną reakcję na "epidemię" "zabójczej" grypy akurat pod dyktando koncernów farmaceutycznych. Te oburzenie, gdy pani minister chciała gwarancji bezpieczeństwa szczepionki i wzięcia pełnej odpowiedzialności firm, które je wyprodukowały. No to przecież skandal, dyktatura, 3 świat i skrajna nieodpowiedzialność ta cała niezgoda pani Kopacz :crazy::roll: A jeszcze informowanie społeczeństwa, że szczepionka nie jest w 100% skuteczna (bo żadna nie jest) i że w razie zachorowania do niczego się nie przyda - toz to bandytyzm :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to puste miejsce nie przeszkadza. Natomiast zastanawiam się, czy ten biały, pionowy prostokąt nie został dodany ostatnio? Jakoś nie rzucił mi się w oczy po zmianie grafiki w TVP Info, a teraz dziwnie razi w oczy. Poza tym muszę pochwalić ich za pasek informacyjny - jest czytelny, ładny i nie skacze jak na TVN24. Denerwuje mnie natomiast belka z tytułami powyżej niego - czcionka jest obszarpana i krzywa - zupełnie jakby była nakładana na innym „generatorze”. No i denerwują mnie też te analogowe zakłócenia, widoczne przy czerwonych elementach (także podczas reklam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scroll jest beznadziejny. Trzeba gapić się na TV przez 10 minut, żeby się czegoś dowiedzieć. Kiedyś wystarczyły dwie minuty i orientowałem się, co się dzieje w Polsce i na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jak już wcześniej pisałem, ideą scrolla jest zaprezentowanie najważniejszych informacji w krótkim czasie. Te informacje są rozwijane w serwisach informacyjnych. Ten pasek idzie ok. 8 minut (!). Nie zawsze to, co zmieniono jest lepsze od wcześniejszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę problemem pasków czy scrolli informacyjnych nie jest to, że "długo idą", tylko że są wyłączane na czas wszelkich reklam czy przerw, a następnie zaczynają iść od początku. Nieraz człowiek nie może doczytać do końca! Powinni pomyśleć nad jakąś kontynuacją (pauzą), a nie resetem. Albo jeszcze lepiej - skoro np. Discovery może emitować logo podczas reklam, to czemu by nie zrobić paska informacyjnego całą dobę non-stop? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

No i po dłuższej przerwie przywrócone zostało wieczorne 26-minutowe pasmo lokalne, zamiast dotychczasowego 12-minutowego :) To chyba nowość, bo jeszcze wczoraj wg Telegazety o 22:00 miał być program z gadającymi głowami - Minęła 22, czy coś takiego.

Jest więc szansa, że i w TVP2 za jakiś czas programy lokalne wrócą na normalną godzinę :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże przedwczoraj (albo wczoraj :wink: ) ok. 2 w nocy na TVP Info była plansza kontrolna TVP Warszawa (a w EPG pisało o programach informacyjnych). Możliwe więc, że również TVP Info zostało przełączone na to nowoczesne centrum emisji - bo nie zostało to zrobione w dniu, kiedy wszystkie inne kanały TVP przechodziły ten proces. To dobry znak. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol91 - za pomocą jakiego źródła oglądasz TVP Info? Pytam ponieważ z analogowych nadajników na Mazowszu taka plansza jest zawsze od ok. 2:00 do 6:00 co jest bardzo krzywdzące bo widzowie odbierający sygnał z analogowych nadajników naziemnych są pokrzywdzeni, nie mają dostępu do nocnej emisji. Czyżby pobierali sygnał z nadajnika naziemnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli napis "Katowice" względnie "Kraków" zamiast "Warszawa".

Najwyraźniej ośrodki regionalne zostały totalnie zmarginalizowane, zdegradowane i rozszabrowane, i w ogóle już w ośrodkach regionalnych sprzętu nie mają do zrobienia czegokolwiek. Nie wiem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. :P Ośrodki regionalne pobierają sygnał TVP Info światłowodem z Warszawy i u siebie podmieniają pasmo TVP Warszawa na swoje. Kiedy pojawiła się plansza TVP Warszawa, pochodziła ona ze studia w Warszawie. Ktoś ją włączył zamiast planszy TVP Info (która pewnie nie istnieje) lub po prostu "TVP S.A". Ośrodki regionalne nie miały na to wpływu, a chyba nie wymagasz od nich, by czuwały i w tym momencie podmieniły planszę z piskiem na swoją? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planszy TVP INFO nie ma od dłuższego czasu, zwyczajnie zrezygnowano z niej widocznie po to aby ośrodki regionalne nadawały swoje. W Szczecinie zawsze ktoś siedzi na dyżurze, bo (chyba) jako jedna stacja nie odbieramy TVP INFO z światłowodów, a z satelity. Już nie raz nie miałem dostępu do TVP INFO z nadajników naziemnych jak i sieciach kablowych w województwie. Na koniec materiał wideo z takich sytuacja ostatnia zaobserwowana 17 lipca 2009 http://www.youtube.com/watch?v=krqKi1eGYSg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzowie niedlugo nacieszyli się dłuższym wieczornym pasmem lokalnym.

Lotto ma trafić do TVP Info

 

Od stycznia losowania Lotto ma pokazywać TVP Info - wynika z informacji portalu wirtualnemedia_pl. Piętnastominutowe losowania będą emitowane trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki o 22.00 oraz w soboty o 22.15.

 

Przypomnijmy, że od nowego roku losowania Lotto mają mieć formę show. Wyniki będą prezentować celebryci - produkcją programu zajmie się Endemol Polska.

 

Telewizja Polsat, która aktualnie pokazuje losowania Totalizatora Sportowego, nie stanęła do przetargu na emisję losowania Lotto

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/lo ... o-tvp-info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...