Skocz do zawartości

Live stream


Rekomendowane odpowiedzi

Czy można w jakiś sposób nagrać taki przekaz na PC?

Zaczyna się dziś, w poniedziałek 3.II o godzinie 20.30 i trwa około godzinę.

Jest to transmisja cykliczna zazwyczaj w poniedziałki i środy. Za każdym razem adres jest inny. O kolejnym będę informował jak dostanę info na email.

Ogląda to moja żona a mnie się pomimo usilnych prób nie udało się tego niczym nagrać.

Hasło w okienku Quest wpisujemy dowolne (minimum 4 litery)

http://1061181.livebroadcast.talkfusionlive.com/golive/m/H7uNgnZP5uSEQpGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie sprawdzałem tego dokładnie. Napisz jak to wygląda, czy to live - konferencja, czy po prostu odtwarzany materiał ? Jeśli live to jakiś web streamer to przechwyci, czy program który nagrywa obraz z komputera, jednak jeśli materiał był nagrany wcześniej, a na stronie jest tylko odtwarzany to zwykłym FlashGet lub InternetDownloadManager pobierzesz plik z materiałem w całości od razu.

Hasło w okienku Quest wpisujemy dowolne (minimum 4 litery)

To raczej Guest (gość). Tak przynajmniej mi się wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli live to jakiś web streamer to przechwyci

To nie takie proste (przynajmniej dla mnie) nie udało mi się namierzyć adresu tego streamu

Nie pamiętam już wszystkich programów które instalowałem ale ostatnio próbowałem na takich:

Apowersoft Streaming Video Recorder,

Wondershare Streaming Video Recorder

Action! LIVE Streaming,

StreamXpress.

Następna transmisja:

Zapraszamy do naszego „wirtualnego pokoju konferencyjnego” w środę 5.02 o godzinie 20.30.

Oto link do spotkania: http://1061181.livebroadcast.talkfusion ... UM5Onx3LQn

 

Webinar będzie trwać około 40 minut.

Około godziny 20.25 kliknij w powyższy link.

Zaloguj się w polu „Enter Guest Name” (nie używając polskich liter).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy program do nagrywania ekranu się nada - Fraps jest najpopularniejszy. Ewentualnie jeśli komputer nie będzie miał odpowiedniej mocy na takie rozwiązanie, to są jeszcze programy typu: Replay Media Catcher, Jaksta. RMC po załadowaniu strony wyszukuje link, na którym nadawany jest stream (prawdopodobnie RTMP) i zaczyna go pobierać w niezmienionej jakości. Pamiętam, że kilka lat temu radził sobie z praktycznie każdym streamem, nawet zabezpieczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc prezentację da się pobrać Internet Download Managerem bo jest to po prostu plik nagrany wcześniej. Wtyczka do firefoxa i klikamy "ściągnij" Czekam, czy coś innego się pojawi.

EDIT: Czekam, bo aktualnie to raczej nic nie ma. Jak się coś zaczęło to non stop wylogowuje :?

EDIT2: Replay Media Cather nagrywa tylko tą babkę, ale szybko wtedy wylogowuje. Jakby zabezpieczenie. Wydaje mi się że co chwila zmienia się adres rtmp. Wideo idzie w .swf

p.s. - ale [beep]oły ona gada :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę zrozumieć na czym polega ten trik z wylogowaniem od razu po przechwyceniu streamu :/ Replay Media Catcher nagrywa to w ciągu, czyli po tym urwaniu sygnału, ale tylko do 1min. potem jest błąd, że materiał trwa tylko 2 min, a trial może nagrać tylko 1min. Co niemożliwe, bo materiał działa dalej, tylko, że nas wylogowało :roll: Potem właśnie traci. Nie mam mikrofonu, więc nagrywanie z użyciem rejestratora tego co się dzieje na pulpicie wychodzi mało przekonująco.

 

W sumie mając mikrofon przy PC możesz próbować to nagrać recorderem pulpitu. Ustawić odpowiednią kompresję i materiał będzie mniej ważył, choć może w średniej jakości. Bo bez kompresji to tak 1min. = 1 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z komputera prościej nagrywać bezpośrednio z karty dźwiękowej, niż przez mikrofon, bo jakość jest nieporównywalnie lepsza i nie nagrywają się dźwięki z otoczenia. Poza tym nie potrzeba mikrofonu :)

 

Replay Media Catcher coraz gorzej radzi sobie z nagrywaniem. Wielu streamów w ogóle nie wykrywa, np. TVP Stream. Najwyraźniej muszą być jakieś lepsze programy, bo niektórzy to nagrywają i wrzucają na youtube. Ale niestety nikt nie powie, nawet jak wie. Tak to już u nas jest.....

 

Poza tym chyba zupełnie nie da się obejść tego ograniczenia do 1 minuty w wersji demo. W starszych wersjach nagrywało wszystko, tylko później przy zapisywaniu obcinało 50%. Ale wystarczyło skopiować zapisany plik przed zatrzymaniem nagrywania lub nagrać więcej i była całość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie moja zintegrowana karta dźwiękowa nie nagrywa mi dźwięku z PC jak odtwarzany materiał z youtube, czy innego źródła oprócz kliknięć myszki mimo próby różnych ustawień :( Nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Kiedyś Media Catcher rzeczywiście chodził dobrze i to był mój taki pierwszy PVR niektórych transmisji internetowych bo zgarniał bezproblemowo każdy strumień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem kiedy będzie następna wideo konferencja.

„Nowości Katalogu 3”

Czekamy na Ciebie w „wirtualnym pokoju konferencyjnym” w poniedziałek 10.II o godzinie 20.30.

Webinar będzie trwał około godziny.

http://1061181.livebroadcast.talkfusionlive.com/golive/m/0qgCP9GEuCGNMpck

Zaloguj się w polu „Enter Guest Name” (nie używając polskich liter).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście przez VLC Media Player? Trzeba wybrać opcję "otwórz strumień w sieci" i podać adres URL sieci i powinno załapać stream. Jeśli załapie, to następnie należy wejść w ustawienia VLC i wybrać "nagrywanie" chyba, że już ktoś ma ustawione na pasku player'a i tylko naciska czerwony przycisk i wówczas stream nagrywa się do formatu źródłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście przez VLC Media Player?

Tak, próbowałem. Jednak ten sam problem co w programach do przechwytywania sygnału. Po prostu link nawet jak się otworzy(co też nie jest regułą), to dosłownie po chwili stream się urywa bo nas wylogowuje i link staje się nieaktywny. W/g mnie to jakieś zabezpieczenie ich, ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...