Skocz do zawartości

Karta DVB-S i Linux


emirates
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapoznaję się od jakiegoś czasu z Ubuntu i gdyby nie obsługa kart DVB-S to właściwie mógłbym się całkowicie przenieść z Windowsa. To moje początki z linuksem i łatwo nie było :jupi: Zainstalowałem już swoją kartę, kaffeine do oglądania, jakiś program do skanowania.

 

Czy są tu ludzie, którzy z powodzeniem korzystają ze swoich kart na linuksach? Jeśli są to bym miał parę pytań, ale to ewentualnie będę je zadawał jeśli w ogóle jakieś zainteresowanie będzie tym tematem. Nawet i po zagramanicznemu trudno mi się dokopać do jakichś konkretnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również zaczynałem w 2008r. swoją przygodę z linuxem poprzez Ubuntu. Potem była Mandriva, a dziś najczęściej OpenSuse. Co do kart DVB w linuxie to jest strona linuxtv.org na której są wyszczególnione wszystkie tunery i ich obsługa.

Mam dwie karty: SKYSTAR2 USB (nieobsługiwana) oraz SKYSTAR2 USB HD CI, która jest obsługiwana (modulator taki sam jak w NBOX BSKA), ale nie do końca. Nie działają transpondery DVB-S2 oraz CI Slot.

Kaffeine jest bardzo prostym odtwarzaczem opartym na XINE i za wiele na nim nie podziałasz. Jest starsza wersja tego playera pod KDE3, ale ilość zależności, które trzeba "pociągnąć" i tym samym "zaśmiecić" sobie system jest przerażająca. Niemniej jednak starsze Kaffeine oferuje sporo więcej możliwości. Można również postawić na karcie serwer TVHEADEND i oglądać całość np. na XBMC lub tablecie po UPNP, ale "organizacja" kanałów w tvheadend jest koszmarna. Istnieje jeszcze coś takiego jak VDR, ale to niemiecki projekt i nie mój język :) Poza tym na Ubuntu wyszła także enigma2. Projest jest w fazie alpha, ale "pobawić" się można. Oczywiście dostępne są tylko źródła, ale ciekawą alternatywą jest OpenPCtv - projekt w postaci Boot ISO, w którym są już wstępnie skonfigurowane VDR, XBMC i ENIGMA2 (open PLI) dla PC. Na tym ISO odpaliłem nawet skanowanie w E2 i obejrzałem kilka kanałów z transponderów Astry1, ale ilość GS'ów mnie zniechęcił. Może ktoś ma lepiej wspierane karty przez linuxa i zechce się podzielić na temat ich obsługi w OpenPCtv? (to tylko LIVE CD nie wymaga instalacji na HDD). Temat ciekawy więc liczę, że się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linuxa omijam od lat, ze względu na niewielki wybór oprogramowania, z którego korzystam, jednak mam dwie karty tbs i jak widzę w tej firmie jest normą umieszczanie sterowników pod linuxa http://www.tbsdtv.com/download/, wcześniej miałem kilka kart skystar, a ta firma nawet pod windę [beep]yła sterowniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam z powodzeniem na linuksie Tevii S660. Jest na usb 2.0. Działa DVB-S i DVB-S2 bo chipset Montage na którym jest to Tevii jest automatyczny - sam dostraja się do S/S2 więc sterownik/aplikacja nic nie muszą mu mówić. Korzystam z Kaffeine. Teraz wyszło Tevii S661 na usb 3.0 z nowszym chipsetem Montage. Producent udostępnia firmware i sterowniki do Linuksa. Niedawno kupiłem czytnik kart Phoenix na USB do karty TnK, widać go na Linuksie. Muszę jeszcze wykombinować jakąś wtyczkę Conax do dekodowania TnK aby zrobiła z tego użytek. Pewnie będę musiał zmienić kaffeine na jakiś program obsługujący karty płatnych telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsługi kart sim w linuxie zostaje Ci skompilowanie oscam i jego konfiguracja. Pod TVHEADEND bez problemu uruchomiłem Cyfrę+ (Seca) i SMART HD (Conax). Oscam czytał kartę i pobierał uprawnienia, tvheadend był jego klientem, a XBMC finalnie wyświetlał zdekodowany obraz ;)

 

Ciągle czekam na śmiałka z dobrze wspieraną kartą przez linuxa, który podejmie się testów openPCtv Można go uruchomić z płyty lub pendrive'a bez ingerencji w partycje czy windowsa. http://sourceforge.net/projects/openpctv/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...