Skocz do zawartości
  • 0

Zakłócenia odbioru z pojedynczego transpondera


hr.dracula
 Udostępnij

Pytanie

Mam zadziwiający kłopot.

Otóż na baszcie sąsiedniego zamczyska od kilku lat stał sobie spokojnie BTS pewnej sieci komórkowej wraz ze stosownymi radioliniami.

Wszystko zapewne było by w porządku, gdyby nie to, że operator tejże sieci postanowił tego BTS-a zmodyfikować.

Od tego czasu występują obiektywne problemy z odbiorem TP 13 (11449H) z HB13E, to znaczy - jego jakość jest niedostateczna, w większości przypadków skutkuje to brakiem odbioru z tego TP. Reszta transponderów widziana jest znakomicie :)

(Antena odbiorcza zainstalowana jest na baszcie mojego zamku - około 100 m od wspomnianego złowrogiego BTS-a. uprzedzając typowe rady - antena i konwerter są PRAWIDŁOWO ustawione)

 

Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem i jakoś mu zaradził?

Czy osłonięcie konwertera jakimś umieszczonym przed nim ekranem może pomóc?

 

Proszę o wsparcie :)

 

Pozdrawiam,

Władek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Padłeś ofiarą interferencji fal. 11449MHz na konwerterze daje 1699MHz, czyli wychodzi dosyć blisko dolnego zakresu BTS-u. Osobiście miałem taki przypadek na TP 11157MHz V i antenie lokalnego internetu radiowego. Najpierw twierdził, że to nie jego wina, ale informując operatora internetu radiowego, że albo zmieni anteny, albo przyjedzie UKE mu pomiary zrobi. Zmienił anteny i odbiór kanałów wrócił.

Proponuję kontakt o operatorem BTS i zgłoszenie problemu. Może da się pokojowo rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swoją drogą u mojej babci dość podobne zjawisko z tym 11449/H, ale nie przeszkadza w odbiorze - sygnał dość stabilny, najgorzej jest tak: https://imagizer.imageshack.us/v2/850x6 ... 4/5nqo.jpg - a dla porównania 11508/V: https://imagizer.imageshack.us/v2/2048x ... 9/xf23.jpg. BTS mniej więcej 300 m w linii prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...