Skocz do zawartości

Vectra - Pan coś zepsuł?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum - witam serdecznie.

Do tematu:

 

Wynająłem mieszkanie w bloku, gdzie poprzedni lokator miał internet w Vectra ( cały blok okablowany itd ). Był on już odłączony, umowa zerwana ale działała telewizja - 6 kanałów odbierało bardzo dobrze. Właściciel powiedział, że tak jest odkąd pamięta - nie płaci za TV ale te kilka kanałów jest.

Zadzwoniłem do V i zamówiłem net.

Przyszedł Pan, ciachnął kabel, wymienił rozdziałkę sygnału ( tę kostkę co się wala po podłodze), zamontował modem, podpiął kable i poszedł. Następnego dnia zorientowałem się, że TV praktycznie nie da się oglądać. Śnieży jak [beep]a, jedynka zniknęła, na reszcie jedynie dźwięk jest dobry.

Próbowałem zmieniać ten rozdzielnik kabelkowy ( jakiś stary w kartonach znalazłem) ale nic to nie dało.

 

Macie jakieś pomysły co się stało i czy można to jakoś przywrócić do stanu używalności?

 

P.S

Przepraszam z góry za niefachowe nazewnictwo, ale mało się na tym znam.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zepsuł - nie było umowy na TV, więc przy podpinaniu Internetu w skrzynce zapewne znajdującej się na klatce (do której nie masz dostępu) instalator założył filtr, aby działało tylko to, co jest na umowie. Nie wiem, czy jest to do odkręcenia, bo nie wiadomo skąd te kanały działały - czy z jakiejś instalacji zbiorczej, czy od Vectry. Jak ze zbiorczej, to kompletnie nie da się nic zrobić, bo dwóch instalacji Vectra na pewno nie połączy, a jeśli to szło z Vectry, to też będzie kłopot, bo to było pewnie na właściciela, a Ty podpisałeś umowę na siebie i TV Ci nie przysługuje, jeśli nie brałeś tego na umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Otóż było tak, że monter przyszedł, zmienił podzielnik, dał modem, wyszedł - internet i TV działało.

Po kilku dniach przyszedł inny, zmienił podzielnik mówiąc że w systemie im wyskakuje jakiś błąd i poszedł. I wtedy padł TV.

Pytanie czy mogła to być kwestia tej kostki dzielącej sygnał na internet i TV.

Możliwe, że nałożył jakiś filtr jak ode mnie wyszedł.

Kanały są, tylko spadła drastycznie ich jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pakiet podstawowy z Vectry masz opłacany w czynszu to tv musi działać chyba, że przez pomyłkę założyli zły filtr na wyjściu z multitapa. Wówczas zgłoś problem u zarządcy ewentualnie bezpośrednio do Vectry. Jeśli za ten pakiet podstawowy w żaden sposób nie jest odprowadzana opłata to tv zapewne mieć nie będziesz. Jeśli tv masz mieć to przeczytaj dalszą część ;)

 

Ta "kostka" to może być gniazdo z trzema wyjściami R/TV/DATA. Do DATA podłączony jest modem, sprawdź czy TV przypadkiem nie jest podłączony przez pomyłkę do radiowego wyjścia R bo wówczas może mocno śnieżyć. Jeśli ta "kostka" to typowy rozgałęźnik dwudrożny a dodatkowo na jednym z wyjść (tym do którego jest podłączony tv) jest założony filtr kanału zwrotnego usuń go, ale tylko na chwilę w celu wykluczenia jego uszkodzenia i sprawdź czy tv odbiera. Jeśli będzie poprawny odbiór zgłoś problem do Vectry. Filtru takiego nie wolno usuwać na stałe, bo głowica z tv może wprowadzać zakłócenia do sieci (tzw. ingres) i wówczas będziesz miał odwiedziny techników, którzy z racji tego, że musieli szukać źródła ingresu mogą być nieprzyjemni ;)

 

Tak w ogóle to dobrze jakbyś podał jak są oznaczone wyjścia w tej kostce, jakie mają tłumienia, bo są różne modele zwrotnic multimedialnych.

 

Jeśli tv była z innej instalacji niż Vectra i była opłacana technik powinien pociągnąć nowy kabel do modemu a nie wykorzystywać nie swój :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...