Skocz do zawartości
  • 0

EuroSport 2 HD -zakłócenia dźwięku i obrazu


Maxi
 Udostępnij

Pytanie

Witam, znowu dzisiaj mam dziwne zakłócenia na Eurosport 2 HD polegające na równoczesnym zrywaniu obrazu i dźwięku. Kanał SD jest OK!

Czy to problem z dekoderem (nBOX) czy może Wy też macie podobne problemy z tym kanałem? Proszę o jakieś porady, bo nie da się oglądać, a inne kanły (w tym Eurosport 1 HD) pracują bez problemu.

 

EDIT: SNR =37%, AGC=78%, BER=6.4 10-3 -chyba antena... -podpowiedźcie proszę, czemu antena tylko na tym kanale mi doskwiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
EDIT: SNR =37%, AGC=78%, BER=6.4 10-3 -chyba antena... -podpowiedźcie proszę, czemu antena tylko na tym kanale mi doskwiera?

BER duży, sygnał słaby. Sprawdź na innych kanałach HD nawet tych FTA. Nie sugeruj się już teraz tylko 11508 bo tam poprawiono ostatnimi czasy sygnał.

Zakłócenia Eurosportu też są możliwe jak było w poprzednim(?) roku, ale wtedy cały transponder leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tomkep -hmmm, czyżby to najbardziej wrażliwa częstotliwość, czy może padają jakieś kondensatory w nBox dla tej częstotliwości?

Może ktoś z Was poradził już sobie z tym i podpowie co sprawdzić i jak zadziałać?

Co znaczy "Eurosport HD za to leci FTA" ?

 

bartolinos - na innych kanałach sygnał mam dużo wyższy, jedyni na tym tak... SNR =37% -OK, jutro pomieszam anteną, bo w końcu były wiaterki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z transpondera z którego leci Eurosport2 HD mam jeszcze problemy na NatGeoWild HD. Pozostałe kanały (na pewno: TVP HD, Animal Planet HD i Teletoon HD) są OK, więc raczej to nie elektrolity.

 

"Eurosport HD za to leci FTA" znaczy, że program jest niezakodowany (FTA - Free To Air). Każdy może oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

misiek2000wp - Animal Planet HD odbiera mi akurat OK - SNR =33%, AGC=80%, BER=1.4 e-2 -dziwne bo niby gorzej, ale nic nie zrywa!

 

tomkep -ponownie sprawdzam Eurosport2 HD: SNR =35%, AGC=79%, BER=1.4 e-2 i zrywa... Wiem co znaczy FTA, ale nie wiedziałem, że Eurosport HD należy do FTA (kurcze mało spostrzegawczy jestem!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj skoryguję antenę, ale nie wiem czy jest sens, bo wszystkie inne kanały (nawet Animal Planet HD) odbierają OK, a tylko problem z Eurosport2 HD -tylko tutaj niski sygnał i zrywanie dźwięku i obrazu -jak to wytłumaczyć?

 

TUTAJ znalazłem jakąś korektę w konfi dekodera, ale póki co obawiam się tego i nie robię tej korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A dlaczego jakiś mądry inaczej, włącza znacznik 3D na kilka sekund na kanale TVP-1 i odbiorniki obsługujące ten standard, a ustawione na wykrywanie sygnału 3D, przestawiają się na wspomniane kilka sekund na ten tryb?

 

Niezbadane są drogi myślących inaczej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem taki sam problem i też tylko tyczył się Eurosport 2 HD.

Mam nbox openpli z enigmą2 właśnie.

Problem zniknął , gdy w ustawieniach audio/video wybrałem opcję HDMI , standardowo masz włączone Scart .

Zauważyłem też , że jak masz włączone scart to obraz leci przez euro i hdmi , a jak właczysz hdmi to obraz leci przez hdmi a na euro cisza.

 

Spróbuj zmienić na HDMI i daj znać czy pomogło. Ja tak już zmieniłem ustawienie na kilku nboxach i w każdym to pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...