Skocz do zawartości

Nowy FUNAI 32fl553/10, a tuner dvb-t nie łapie sygnału


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem nowy telewizor marki Funai, dokładne model 32fl553/10. Jednak po podpięciu anteny tuner nie łapie sygnału z naziemnej telewizji cyfrowej.

Tuner zewnetrzny ariva t65 radzi sobie doskonale - takie same ustawienie anteny , na tunerze mam jakość 80 siła 100.

A na tunerze wbudowanym siła 95, a jakość 15. Próbowałem już wszystkiego, jakieś pomysły na pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mam tego telewizora. Pewnie musisz pogrzebać w ustawieniach, ponieważ ten telewizor posiada:

Strojenie:

Tuner analogowej telewizji naziemnej tak

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2) tak

Tuner cyfrowej telewizji kablowej tak

Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) tak

Zgodność z CI+ tak

Automatyczne strojenie kanałów tak

Nadawanie nazw stacjom brak danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nie być takie proste. Babcia ma ten sam model TV i te same problemy.

Jak dla mnie czułość tunera w tym TV jest do niczego. Wymieniłem jej prawie całą instalację i po jak tylko możliwie najdokładniejszym nakierowaniu na nadajnik(widać z dachu) pojawił się w miarę stabilny sygnał - bez ideałów. Dodam, że na T60 jak i innym TV, lecz Samsunga wszystko 100/100. Jak masz możliwość to go wymień lub korzystaj z Arivą T65 bo to jeden z najlepszych odbiorników na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Akurat ten telewizor również zakupiłem dla babci, co ciekawe czasami jakość sygnału skoczy do 25-30 i odbiera kanały, jednak często spada do 15 i te kanały gubi. A w Fergusonie jakośc cały czas wynosi 80 (przy tej samej antenie). Wybrałem ten model telewizora ze względu na cenę - ciekawa promocja w lokalnym sklepie oraz przede wszystkim 5 lat gwarancji producenta. Przeczytałem też test na tej stronie http://agdlab.pl/testy/Tanie.telewizory-test.porownawczy,3051/5 i uznałem, że warto. Bardzo zależy nam na tym by ten wbudowany tuner działa, ponieważ Ariva t65 miała być przeznaczona do starego telewizora, który babcia miała sobie umieścić w innym pomieszczeniu, a tak to [beep]a. Jeżeli jest tak jak piszę bartolinos to muszę przejechać się w poniedziałek do tego sklepu i spróbować to jakoś wyjaśnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj kupiłem ten telewizor. Fakt, instrukcje jest do niczego, bo nic z niej nie mozna wywnioskować. Tylko dzięki wyjątkowemu sprytowi udało mi się opanowac pilota. Zalecam "menu", potem "Automatyczne wyszukiwnie kanałów" i następnie "Dvt". Trzeba poczekać, a gdy automatyczne wyszukiwanie sie skóńczy, wybrać z pilota

'Source" i w nim DVT. Programy z dvbt sie pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...