Skocz do zawartości

TBS 8921 Pci


MQover
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem kartę tbs pci 8921. Posiadam phoenixa i spliter.Ogladam cyfre+.Oto moj problem. Uzywam dvb dream 2.4 b i na kanałach hd po kilku minutach dochodzi do zawieszenia obrazu , komputer zostaje zamulony i trzeba chwile sie nameczyc zeby ruszyl na nowo. Wtyczka acamd. Czy moze to byc wina kodekow ?, jakie beda najlepsze zarowno wideo jak i audio.?

Czy na dolaczonym do karty programie tbsviewer da sie uruchomic platna telewizje, jak wtyczka?

 

Dziekuje , pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od systemu, konfiguracji komputera, jednak Arcsoft + ac3filter chyba działają najbardziej stabilnie i najmniej poza cyberlink pożerają zasobów, aczkolwiek cyberlink bywa kapryśny

Jeśli masz poprawnie zainstalowane sterowniki, wyczyszczony komputer ze wszelki paczek kodeków, musisz rzucić okiem na jakość sygnału, bo to typowe objawy, poza tym, by wyeliminować ewentualne problemy ze splitterem, czy działaniem acamd wpierw test na niekodowanych...

 

Polecam dvbviewer - pozbyłem się dvbdream i było warto.

 

P.S. Acamd 6.18 jest najlepszy, jednak konfiguracja domyślna nie wystarczy, tbsviewer jak wiem z nią lata, jednak nie bawiłem się i z wielu względów dvbviewer mi lepiej pasuje

 

P.S(2) w folderze acamd jest lista cache przeglądanych programów z wartościami pid, cat etc... jeśli jakiś kanał się przycina znaczy, że nie zostały one poprawnie rozpoznane i zazwyczaj widnieją tam same zera w jednej z wartości - wystarczy zamknąć program, podmienić na te identyczne z dobrze rozpoznanych i podobne objawy również się eliminuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tbsdtv.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=40

 

"in Windows 7 TBS remote control is installed as VHID (Virtual Human Input Device) device, which means the remote control is acting like virtual keyboard.

 

DVBViewer works with TBS remote control in similar way like Windows 7 Media Center - you don't need to do anything special like activating WinLIRC like you tried, because of the VHID support and you can test if DVBViewer is receiving events from the remote and even change the key settings with going to "Settings -> Options -> Input" in DVBViewer."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Pilota odpaliłem przy pomocy winlirca, niestety z ustawień samego dvbviewera nie udało mi się tego dokonać(nie da sie nauczyc wszystkich funkcji z pilota). Może ktoś napisze jak mu się to udało. Mam następujący problem podczas oglądania kanałów HD po jakimś czasie następuje zacięcie obrazu, dopiero ponowne włączenie listy kanałów i akceptacja tego samego programu odblokowuje na jakąś chwile oglądany program. Dźwięk natomiast przez cały czas mimo zacięcia obrazu działa bez zarzutów. Kodeki video arcsoft, audio ac3. Może ktoś napisze jakich używa kodeków (jakie ma ustawione po kolei w zakładkach video i audio?)

 

Dziekuje, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz powodów do zmartwień. Jednak jak masz możliwość modyfikacji PC to radzę dołożyć min. 2 GB RAM oraz zmienić procesor w ramach możliwości płyty na i3. Karta grafiki też nie jest jakaś specjalna i przy kanałach naprawdę wysokiej rozdzielczości przy pełnym 1080p. może się trochę grzać i pojawią się artefakty. Przyszłościowo do UHD takie modyfikacje wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilota nie używam, ale uwaga do przycinania się programów: sprawdź chcache.ini w Plugins i wpisy w nim " np:

26008455=03EF,12C7,0100,00000068,09CB,00B7,TVP 1" - jeśli masz same zera zamiast "00B7" znaczy, że program źle rozpoznaje pidy - wystarczy zamknąć dvbviewer i w miejsce zer skopiować 00B7 przy każdym z kanałów, spróbuj kodeki arcsoft i ac3 filter, względnie lavfilters - generalnie nic nie trzeba w nich ustawiać, natomiast zmienić można ustawienia w dvb sorce filter: latency do 1000, a Max queued audio nawet do 3000, poza tym ustawienia w acmad: w cardreader com : disable emm - karta nie będzie restartować...

 

p.s. jeśli używasz systemu 64-bitowego dołóż pamięci do 4 gb

 

http://www.tbsdtv.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=7674 info na temat pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Mam następujący problem , po przejściu komputera w uśpienie i ponowne jego wybudzeniu nie działa pilot . Mam zainstalowany winlirc i nie odbiera on żadnych sygnałów z pilota, dopiero ponowne uruchomienie komputera pozwala na poprawne działanie pilota. Jak to zmienic? Win 7 -64 bit.

Dodam jeszcze, ze po wybudzeniu ikona winlirca ma kolor szary , nie czerwony co wskazuje na poprawna prace winlirca, mimo tego pilot nie dziala.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj swój schemat zasilania: opcje oszczędzania energii - ja pozbyłem się wszelkich opcji oszczędzania i odpadł niejeden problem z urządzeniami... poza tym unikam uśpienia: czysty start komputera pozwala na diagnozę, jak i właściwy start sterowników i uruchomienie komponentów pc...

 

...podobnie z biosem: podkręcanie na off, jak i oszczędzanie energii i komputer chodzi stabilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...