Skocz do zawartości

Rozwiązanie techniczne


Manio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy jest możliwość podłączenia dekodera do komputera i przy pomocy specjalnego programu nagrywania np. filmów z poszczególnych kanałów? Co jest potrzebne i jaki program ewentualnie by to obsługiwał? Najważniejsze czy jest to wgóle możliwe?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co ty taki pogromca starych tematów? ;) Po co zamykać? Może ktoś będzie miał podobny problem to zamiast nowego tematu zakładać będzie kontynuował ten (lub inny który bez sensu można zamknąć). Po co to zamykanie wszechobecne? Bo nie wierze że pobudką do wyszukiwania tych tematów do zamknięcia to nabijanie postow ;).

 

 

UPDATE: Moim zdaniem zamykanie ma sens właśnie w tedy, gdy dany temat się dubluje, a nie kiedy problem zostaje rozwiązany. Zresztą to już brocha modów a nie Nas - szarych urzyszkodników ;). Bez spiny, yo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko mam nadzieje, że ktoś z Was udzieli mi na nie szczerej odpowiedzi.

Niedawno zakupiłem N i razem z CP korzystam z dwóch dekoderów ale z jednego talerza i jednego konwentera. Wiem, że to nie jest dobry sposób, że lepiej kupić konwerter typu TWIN.

U mnie niestety jest to już niemożliwe z przyczyn technicznych, nie można dostać się na dach bloku...nie ma kluczyka.

Obecnie mam multiswitcha i powstaje dziwna sytuacja ponieważ normalnie siła sygnału wynosiła 72 % Jakość 60 % a teraz na dekoderze CP jakość mam nieznacznie niższą a na N zmieniła się z 58 % mocy na 32% mocy a jakość z 44 na 27 % czyli tragedia.

Kombinowałem już z przełączeniem kabli od multiswitcha do dekoderów i zamiana też nic nie dała.

Planuje więc zakup wzmacniacza sygnału sat zakładanego pomiędzy konwerterem, dekoderem... czy to coś da??? Fakt negatywnie działa też to, że moja instalacja ma 45 m dł samego kabla. NO ale czy ten wzmacniacz zmieni coś bo innego wyjścia nie widze.

Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz na dekoderze CP jakość mam nieznacznie niższą a na N zmieniła się z 58 % mocy na 32% mocy a jakość z 44 na 27 % czyli tragedia.

Że się tak zapytam, śnieg pada albo padał? Jeśli tak to pewnie przysypało konwerter.

Planuje więc zakup wzmacniacza sygnału sat zakładanego pomiędzy konwerterem, dekoderem... czy to coś da???

Pewnie że da, portfel się odchudzi :wink: Tak poważnie, ten wzmacniacz może tylko zrekompensować straty na kablu (niewielkie straty, 45m. to nie jest dużo). Siłę sygnału poprawi większa antena oraz dobry konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Pitter jak się dostane na dach a to jest mało prawdopodobne to sprawdze ten konwerter czy nie zasypany śniegiem i wymienie go na lepszy.

To marzenia ściętej głowy bo na dach już nie wejde ale mniejsza o to.

Mam pytanko w takim razie jak mi wytłumaczysz wytłumaczycie, żę na CP po

podłączeniu podzielnika sygnału ta strata mocy i jakości sygnału jest prawie że nie widoczna a na N jest znacząca?

No i drugie pytanie o ile może powiększyć moc ten wzmacniacz na 45 metrach kabla w % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz wzmacnia po równo i sygnał, ale i zakłócenia. Jeśli już nie masz wyjścia to spróbuj, ale montuj go raczej możliwie najwcześniej. Przy samym tunerze zupełnie nic to nie da.

 

Co do różnicy. Platforma n emituje sygnał w innym standardzie - DVB-S2. Jest on nowocześniejszy, ale i bardziej podatny na zakłucenia. Przez to sygnał na odbiorniku n-ki jest słabszy - nBox musi dostać silniejszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz wzmacnia po równo i sygnał, ale i zakłócenia. Jeśli już nie masz wyjścia to spróbuj, ale montuj go raczej możliwie najwcześniej. Przy samym tunerze zupełnie nic to nie da.

 

Co do różnicy. Platforma n emituje sygnał w innym standardzie - DVB-S2. Jest on nowocześniejszy, ale i bardziej podatny na zakłucenia. Przez to sygnał na odbiorniku n-ki jest słabszy - nBox musi dostać silniejszy sygnał.

 

Potwierdzam to twierdzenie. Duzo o tym pisano na Forum n-ki. Polecam.

Edycja:bogdan425 niepotrzebne cytowanie ale niech już będzie. Jak odpowiadamy zaraz pod postem to nie cytujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...