Skocz do zawartości
  • 0

Problem z modułem CI+ CYFRA - paczka TVN


drq
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Mam problem z obiorem kanałów paczki TVN (TVN, TVN7, TURBO), NSPORT i TVP1 na module CAM CI+ który otrzymałem od CYFRY przy przedłużeniu umowy.

Objawy to zanikanie dźwięku na ułamek sekundy oraz pikseloza obrazu. Na tunerze wszystko działa poprawnie - telewizor philips 60PFL6008.

 

Na wszystkich kanałach siła sygnału mieści się w przedziałach 64%-67% na CI+ (tuner pokazuje 68%) oraz jakość 80%-100% na CI (tuner pokazuje 75%).

Na paczce TVN jakość sygnału nie jest stała - skacze między 84 a 70, momentami spadając do 0 i może stąd ten problem z obrazem i dźwiękiem?

Na BOK informują o dostrojeniu anteny i konwertera, ale co mogę poprawić jak na polsacie jakość sygnału mam 100%? Antenę ustawiałem sam.

 

Najciekawszy zostawiłem sobie na koniec - wczoraj próbowałem zmieniać ustawienie konwertera i udało mi się ustawić dla TVN wartości siła 73%, jakość 90%.

Odbiór był ok, jednak przełączając na inny kanał i wracając na TVN wartości spadały do poprzednich wartości i problem powracał - tak jakby gubił ustawienia?

Sytuacje powtarzałem kilka razy i za każdym razem było tak samo. Co mogę jeszcze zrobić? Czy jest sens wezwać montera, aby idealnie ustawił antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam pytanie odnośnie wyszukiwania programów nc plus na kartę w samsungu le46c550. W tv mam już włożony moduł conax z kartą nc, karta została kilka godzin temu aktywowana i wiem, że musze poczekać do 48h na aktywację ( tak mi napisali w mailu) ale dziwi mnie fakt, że tv ciągle wyświetla "słaby sygnał lub brak sygnału, sprawdz podłączenie kabla antenowego".... kabel był wcześniej podłączony do dekodera cyfrowego polsatu i sygnał był bardzo dobry a teraz kabel podłączony bezpośrednio do samsunga. Tv widzi moduł i kartę nc, tutaj wszystko jest ok.Włączam w pilocie 1( CZYLI PROGRAM 1) i mam info" brak zapamietanych kanałów. Uruchom autoamtyczne wyszukiwanie. No i uruchamiam ale za każdym razem wynik wyszukanych programów wynosi 0. Pewnie trzeba tv jakoś skonfigurować ale co ustawić i jak to zrobic to dla mnie problem. Liczę na Waszą pomoc i z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena jest ustawiona od zawsze tak jak przy odbiorze polsatu...tzn.że trzeba przestawić? z tego co mi wiadomo antena ma być na tych samych ustawieniach jak polsat.

 

a jak tą antenę ustawić? w dekoderze polsatu to dało radę a tu nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam pytanie odnośnie wyszukiwania programów nc plus na kartę w samsungu le46c550. W tv mam już włożony moduł conax z kartą nc, karta została kilka godzin temu aktywowana i wiem, że musze poczekać do 48h na aktywację ( tak mi napisali w mailu) ale dziwi mnie fakt, że tv ciągle wyświetla "słaby sygnał lub brak sygnału, sprawdz podłączenie kabla antenowego".... kabel był wcześniej podłączony do dekodera cyfrowego polsatu i sygnał był bardzo dobry a teraz kabel podłączony bezpośrednio do samsunga. Tv widzi moduł i kartę nc, tutaj wszystko jest ok.Włączam w pilocie 1( CZYLI PROGRAM 1) i mam info" brak zapamietanych kanałów. Uruchom autoamtyczne wyszukiwanie. No i uruchamiam ale za każdym razem wynik wyszukanych programów wynosi 0. Pewnie trzeba tv jakoś skonfigurować ale co ustawić i jak to zrobic to dla mnie problem. Liczę na Waszą pomoc i z góry wielkie dzięki.

Kolego a ten TV posiada tuner satelitarny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

System

Odbiór DTV: DVB-T/C, MPEG4

Wbudowany tuner DTV

CI+ dostępny

 

to z danych techn.tv czyli tuner posiada

 

[Poradniki HOW-TO] Strojenie kanałów TV

Krok 1 Krok 2

Krok 1. Automatyczne strojenie telewizora

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia automatycznego lub ręcznego strojenia telewizora. Zalecamy skorzystanie z opcji strojenia automatycznego, z wykorzystaniem funkcji Plug & Play. Nastąpi wyszukanie listy dostępnych kanałów i zapisanie jej listy. W tym celu należy:

 

1. Na pilocie zdalnego sterowania nacisnąć przycisk Menu img1.gif . Do nawigacji wykorzystać przyciski img2.gif i img3.gif .

 

2. Przewinąć do pozycji Plug & Play i nacisnąć Enter img4.gif .

 

3. Wybrać Kraj oraz typ Anteny i nacisnąć Enter img5.gif .

 

4. Wybrać typ anteny (naziemna/kablowa) i nacisnąć Enter .

 

5. Wybrać rodzaj kanałów do wyszukania (analogowe, cyfrowe lub analogowe i cyfrowe) i nacisnąć Enter img6.gif .

 

6. Wybrać Szukaj i nacisnąć Enter img7.gif . Poczekać do zakończenia wyszukiwania.

 

to ze strony producenta ...i może dam radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam,

 

Mam problem z obiorem kanałów paczki TVN (TVN, TVN7, TURBO), NSPORT i TVP1 na module CAM CI+ który otrzymałem od CYFRY przy przedłużeniu umowy.

Objawy to zanikanie dźwięku na ułamek sekundy oraz pikseloza obrazu. Na tunerze wszystko działa poprawnie - telewizor philips 60PFL6008.

 

Na wszystkich kanałach siła sygnału mieści się w przedziałach 64%-67% na CI+ (tuner pokazuje 68%) oraz jakość 80%-100% na CI (tuner pokazuje 75%).

Na paczce TVN jakość sygnału nie jest stała - skacze między 84 a 70, momentami spadając do 0 i może stąd ten problem z obrazem i dźwiękiem?

Na BOK informują o dostrojeniu anteny i konwertera, ale co mogę poprawić jak na polsacie jakość sygnału mam 100%? Antenę ustawiałem sam.

 

Najciekawszy zostawiłem sobie na koniec - wczoraj próbowałem zmieniać ustawienie konwertera i udało mi się ustawić dla TVN wartości siła 73%, jakość 90%.

Odbiór był ok, jednak przełączając na inny kanał i wracając na TVN wartości spadały do poprzednich wartości i problem powracał - tak jakby gubił ustawienia?

Sytuacje powtarzałem kilka razy i za każdym razem było tak samo. Co mogę jeszcze zrobić? Czy jest sens wezwać montera, aby idealnie ustawił antenę?

 

 

A ile dekoderów masz podłączonych do anteny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam identyczny telewizor tylko 55 cali i identyczny problem. Poniżej opis.

Mieszkam w centralnej Polsce. Posiadam od kilku lat zestaw „N na kartę” z dekoderem 2850ST i antenę 80 cm. Ten zestaw chodził (i chodzi) bez problemów, bez względu na warunki atmosferyczne (poza wielkimi ulewami). Ponieważ zakupiłem telewizor z tunerem satelitarnym (Philips 55PFL6008K) postanowiłem pozbyć się dekodera i zakupiłem odpowiedni moduł CI „N na kartę”. Instalacja przebiegła bezproblemowo, jednak na programach z transpondera 11508 (programy TVN) pojawiły się zakłócenia. Google stwierdziło, że ten transponder jest jednym ze słabszych i trzeba dobrze ustawić antenę i skręt konwertera. Próbowałem i poległem. Zadzwoniłem po instalatora, po podpięciu profesjonalnego miernika do ustawionej przeze mnie anteny Pan stwierdził, że raczej lepiej się ustawić nie da i że na tak dobrym sygnale musi chodzić; i że oczywiście pierwszy raz coś takiego widzi. Podmienił jeszcze na chwilę konwerter na nowy (bez efektu) i wyeliminowaliśmy domniemany wpływ modułu dostępu warunkowego na pojawianie się zakłóceń.

Zgłosiłem sprawę do Biura Obsługi Klienta Philips Polska, ale tam nic o podobnych przypadkach nie słyszeli.

Moje kilkudniowe obserwacje:

Na telewizyjnych wskaźnikach dla tego transpondera pokazuje się siła 80%, jakość 84%, BER zasadniczo 0.0 czasami pojawiają się wartości rzędu 10e-6. Niska wartość BER może wskazywać na dziwny rozkład czasowy zakłóceń.

Sprawa dotyczy jeszcze multipleksu 11258 (TVP HD).

Programy Canal+ Family 1/2 (11411) zaraz po włączeniu telewizora też są zakłócane, po kilku minutach jest OK.

Zdarzyło się raz, że po przełączeniu na TVP1 (ten transponder TV pokazuje siła: 90%, jakość: 100%) obraz był zakłócony do czasu przełączenia na inny multiplex i powrotu na TVP1 (jednak LNB???).

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...