Skocz do zawartości

Jaki tuner DVB-T na statek


pawlo4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem jest codzienne ustawianie anteny i wyszukiwanie kanałów

poszukuje tunera ktury nie bedzie wrazliwy na drobne odchylenia i złatwoscia znajdzie mi kilka podstawowych programów,

czasami cieszko jest okreslic idealny kierunek anteny i właczenie telewizji staje sie koszmarem

przetestowałem juz T-HD 1000 i Manta DVBT010 i ustawienie graniczy z cudem

Proszę o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner wiwa HD 90 lub Opticum stb hd 1 co do anteny to na sprzęt pływający typowa przeznaczona Televes Omninova Boss lub tańszy temat Televes DIGINOVA BOSS , w sumie to nie problem z dekoderem tylko podczas kołysania lub innego kierunku do nadajnika zrywa ci sygnał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja propomuję wydrukować sobie z radiopolski wykaz nadajników DVB-T i jak masz ustawione stacje z multipleksów z np. szczecińskiego nadajnika to gdy stoisz np. na redzie po Łebą bierzesz ręcznie wyszukujesz stacje z multipleksów na częstotliwościach z Lęborka i tuner ci dopisuje stacje na koniec listy nie kasując stacji zapisanych w Szczecinie.Tuner kasuje satcje bez sygnału tylko podczas przeszukiwania całego pasma.Płynąc następnym razem w to samo miejsce nie będziesz musiał wyszukiwać bo już będą nadal zapisane.

 

Problem stanowi antena, ale nic lepszego od tej nie znajdziesz: http://sklep.delta.poznan.pl/antena-kor ... p2075.html .

To ustrojstwo ma zysk 0 dBi ,a 30 dB to wzmocnienie od wzmacniacza.Czyli to antena pokojowa z wzmacniaczem,a,a wnętrze statku jest jak klatka faradaya ,antena pokojowa musiała by stać przy bulaju . Takie ustrojstwo http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A5060.htm też miało być dookólne ,ale praktyka pokazała co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam klatka Faradaya, skoro zrozumiałem, że "Koronę" wyrzuca się na zewnątrz.

Cytat z opisu anteny: "Możliwość montażu anteny w wielu miejscach, przede wszystkim na samochodach, jachtach, przyczepach kempingowych" (koniec cytatu).

 

Sam tego nie praktykowałem, ale na wodę nie ma idealnych rozwiązań, szczególnie do telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz. :)

 

Nie jest problemem antena, ale problemem jest antena, cytuję: "antena nie jest ustawiona perfekcyjnie w danym kierunku". :D

 

Oczywiście, że problem stanowi antena, bo powinna być co najmniej szerokopasmowa z dobrym wzmocnieniem.

Jak bowiem sobie wyobrażasz na wodzie, by korzystać z kierunkowej, wieloelementowej, precyzyjnie ustawionej na nadajnik NTC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarne odbiorniki DVB-T bardzo nie lubią wachań sygnału, tym bardziej, że antena musiała by być ciągle zwrócona w stronę nadajnika. Również problemem była by konieczność ciągłego wyszukiwania programów podczas pływania na dalekich trasach, dlatego do odbioru na wodzie bardziej polecałbym urządzenia takie jak te, montowane w samochodach.

 

Oczywiście takie odbiorniki będą nieco droższe. W sklepach chodzą po ok. 200-400zł.

 

Jeżeli statek przez większą część czasu będzie stał zacumowany w jednym miejscu, to stosowanie drogich rozwiązań raczej można sobie odpuścić. Z resztą ja raz widziałem taki z zainstalowaną anteną satelitarną, która przecież wymaga precyzyjnego ustawienia, ale to było na bardzo dużej jednostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...