Skocz do zawartości

TBS6991 + SMART HD+ = jaki moduł CAM?


pasterz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam już kartę TBS6991, która znakomicie działa z TNK HD, jedynym mankamentem jest parowalny moduł CAM, który jest jednostrumieniowy, dlatego też chciałbym się przesiąść na SMART HD+, gdzie z tego co się orientuję od dostawcy dostaje jedynie kartę. O moduł CAM sam muszę zadbać :] I tu rodzi się moje pytanie, jako, że jestem laikiem, nie wiem jaki moduł wybrać, wiem jedynie, że musi on być dwustrumieniowy Conax, ale jaki? Taki za 2500 zł, czy może w zupełności wystarczy taki za 500 zł? Co gdy w przyszłości zdecyduje się na drugi TV i rozwiązanie SmartWi?

Kolejne pytania to jak aktualizować jego firmware?

Pozdrawiam,

Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast modułu za 2500 zł proponuję czytnik phoenix - te droższe z zasilaniem oraz transmisją tylko po USB to koszt ok 50 zł. Do tergo jakaś aplikacja umożliwiająca korzystanie z wtyczek i mamy to o co nam chodziło. Trzeba trochę poczytać na forum.

Co do SmartWi nie wiem jak jest z obsługą SMART HD+ ale przypuszczam, że nie powinno być problemu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to aktualizację karty mamy z głowy, a co z CAMem?

Pytam o to, bo pamiętam, że raz musiałem zaktualizować oprogramowanie podczas używania TNK HD, teraz trudno mi powiedzieć, czy było to oprogramowanie karty, czy CAMa - fakt udało się bez problemów z na karcie TBS (viewtopic.php?f=22&t=26330).

 

Co do CAMa, to pytam o niego tu, bo ja używałem jednego, dedykowanego do TNK HD i nie mam zbyt wiele doświadczenia z takimi urządzeniami. Liczę na to, że czytelnicy tego forum mieli z tematem więcej do czynienia niż ja i przetestowali ich więcej, a co za tym idzie będą mogli doradzić, z którym nie było problemu, a które w swej budowie / softwerze mają defekty.

Pozdrawiam,

Szymon.

 

Kolejne pytanie, czy rozwiązanie TBS 6991 + dwustrumieniowy Conax CAM + SMART HD+ w HTPC (Windows 8 + Windows Media Center / Media Portal) zadziała, znaczy się będę mógł nagrywać i oglądać dwa różne programy w tym samym czasie, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aktualizowałeś karty tylko moduł TNK HD. Widzę, że masz za dużo kasy i na siłę szukasz kosztów - zakup dwustrumieniowego moduło Conax. Twoja sprawa. Czy Media Portal zadziała z takim modułem nie wiem ale wspomniany wyżej phoenix powinien dać ci możliwość nagrywania dwóch kanałów ale nie wiem czy w MP. Uruchomienie takiej funkcjonalności poprzez moduł zapewne jest prostsze (teoretycznie) niż przez phoenix ale nie ma gwarancji, że zadziała. Proszę w takim razie o info jak już przetestujesz to rozwiązanie z modułem. Niestety nie miąłem z modułami za dużo do czynienia to nie pomogę. Może Mr. Orbita coś doradzi. Mają w redakcji trochę tych zabawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jedynie poczekać na pomoc płynącą od Mr. Orbita. Z miłą chęcią bym zakupił taki dwustrumieniowy moduł, ale szkoda mi wydawać te pieniądze na marne, jeżeli karta tego nie obsłuży, a istnieje takie prawdopodobieństwo :/

 

Mr. Orbit-o (mam nadzieję, że dobrze odmieniłem), HELP :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadałem się, gdyż nie testowałem takiej konfiguracji osobiście i nie mogę wobec tego dać ostatecznego rozstrzygnięcia. No ale jeśli wywołują do tablicy, to nie mam wyboru :P Mogę tylko powiedzieć tyle, że ogólnie żeby moduł dwustrumieniowy faktycznie pracował z dwoma kanałami to musi to także wspierać sprzęt i soft. W zwykłych stacjonarnych tunerach cyfrowych rzadko kiedy to działa tak, dlatego takie moduły stosują wyłącznie sieci kablowe i operatorzy, którzy używają profesjonalnych odbiorników w stacjach czołowych. Te urządzenia zwykle mają tą magię, że potrafią odpowiednio rozmawiać z modułem dwustrumieniowym. Sprzęt klasy użytkowej zwykle nie umie i dekoduje jeden kanał. Obawiam się, że tak samo będzie z kartami DVB - nie są przygotowane ani sprzętowo, ani software'owo do takiej akcji.

 

PS: Dodatkowe ostrzeżenie: TBS6991 to karta podwójna z dwoma gniazdami CAM, ale gniazda są przypisane do głowic. To bardzo ważna informacja - tuner A widzi tylko CAM w gnieździe A, a tuner B go nie zobaczy! Tak naprawdę TBS6991 to niemal dwie osobne karty na jednym laminacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Dodatkowe ostrzeżenie: TBS6991 to karta podwójna z dwoma gniazdami CAM, ale gniazda są przypisane do głowic. To bardzo ważna informacja - tuner A widzi tylko CAM w gnieździe A, a tuner B go nie zobaczy! Tak naprawdę TBS6991 to niemal dwie osobne karty na jednym laminacie.

 

O tym zupełnie zapomniałem napisać. Czyli na pewno nie będzie działać z modułem wielostrumieniowym. Zainteresuj się tym co pisałem wcześniej, powinno Cię to zadowolić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dodatkowe ostrzeżenie: TBS6991 to karta podwójna z dwoma gniazdami CAM, ale gniazda są przypisane do głowic. To bardzo ważna informacja - tuner A widzi tylko CAM w gnieździe A, a tuner B go nie zobaczy! Tak naprawdę TBS6991 to niemal dwie osobne karty na jednym laminacie.

 

A wiadomo coś czy to ograniczenie zostało usunięte w nowej wersji tej karty, tzn. TBS6991SE? Wiesz może czym w ogóle różni się TBS6991 i TBS6991SE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam informacji na ten temat. Wersja SE ma mocno zmienioną elektronikę, jest w zasadzie totalnie przeprojektowana, wygląda na to, że główna zmiana to nowy demodulator (wyraźnie mniejszy od stosowanego do tej pory Tmax TAS2100, może nowy Tmax?). Nie miałem też okazji testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie dwie rzeczy.

Pierwsza to taka, że jest firma, która produkuje karty i moduły CI do PC, które potrafią dekodować więcej niż jeden strumień na raz. Mówiąc dokładnie to maksymalnie 4.

To niemiecka firma Digital Devices, których produkty sam posiadam:

DD Cine S2 v6 i DD Octopus Single CI wspomagane modułem CAM SMIT Conax

Działa mi to bez większy problemów z ofertą NC+ Smart HD.

 

Kolejna rzecz. Istnieją konsumenckie moduły CAM, które potrafią dekodować więcej niż jeden kanał na raz.

W systemie Conax robi takie m.in. SMIT w cenie ok. 130pln, a 4-kanałowych np. Mascom cen ok 250pln.

 

Sam swego czasu miałem TBS 6991, ale ją sprzedałem z racji w/w ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...