Skocz do zawartości

Problem z nagrywaniem płyt CD/ DVD na komputerze


Gość Warblade3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z nagrywaniem płyt CD/ DVD. Otóż mam dwa komputery w domu, na obu jest zainstalowany system Windows XP Professional. I na jednym komputerze kiedy próbuję na płytę wpisać piosenki, to mi się pojawia taki komunikat:

"System Windows napotkał problem podczas skopiowania danego pliku do folderu (czy jakoś tak). I tu pisały dane tego utworu:

Nazwa utworu, np.: Sabaton - The Hammer Has Fallen

Czas trwania, np.: 00:05:37 (5 min 37 sekund)

Jak idzie utwór (ile kb/s), np.: 128 kb/s.

System szyfrowania plików (czy jak mu tam :) )

Co ma zrobić system Windows?

I tam pisały dwie opcje: Ponów próbę i Anuluj. Kiedy da się Ponów próbę, to po kilku setnych sekundy pojawia mi się taki sam komunikat. A kiedy dam Anuluj, to po ptokach - anuluje mi próbę.

A na drugim komputerze (właściwie laptopie) co prawda udaje mi się skopiować pliki do folderu, potem daję kreator nagrywania, wyświetla mi się jak się ma nazywać ta płyta. Daję dalej, a tutaj pojawia mi się taki napis:

"Dysk, który znajduje się w stacji dysków, nie jest dyskiem CD nie jest dyskiem nadającym się do zapisu.

Włóż czysty zapisywalny dysk CD do stacji dysków E:\ lub włóż dysk z odpowiednią ilością wolnego miejsca do zapisania wszystkich wybranych plików na dysku CD."

A ten dysk nie jest zajęty przez żadne wideo, muzykę, teksty czy obrazy!

Podejrzewam, że sprawa sprowadzi się do tego, że muzykę można nagrywać TYLKO na płytach CD, co jest głupie.

Wie ktoś, co się dzieje?

Dodatkowo na oby dwóch komputerach mam Windows Media Player w wersji 9.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to korzystasz z Windowsowego kreatora - to spory kłopot. Zainstaluj sobie jakiś darmowy program do nagrywania, ja polecam Ashampoo Burning Studio (klucz na cały rok dostaniesz na mail poprzez bezpłatną rejestrację na stronie producenta), a stricte do płyt audio malutki programik Burnnn. Powinieneś bez problemu nagrać wszystko co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ciekawe, to kiedyś mi szło nagrywanie płyt na Windowsowym badziewiu. Miałem przez chwilę Nero Burning Rom, ale kiedy się dowiedziałem, że to coś jest płatne, zrezygnowałem z tego.

Poradzicie mi jakiś dobry, DARMOWY program do nagrywania płyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie jakiś darmowy program do nagrywania, ja polecam Ashampoo Burning Studio (klucz na cały rok dostaniesz na mail poprzez bezpłatną rejestrację na stronie producenta), a stricte do płyt audio malutki programik Burnnn.

"Ashampoo Burning Studio" - dobry program, polecam do nagrywania filmów. Pliki audio trochę za cicho się nagrywają, trochę lepiej jest w "Windows Media Player". Ale jak ktoś ma mega kolumny, to problemu nie będzie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za cicho? Zapewne zostawiłeś włączoną opcję normalizacji głośności przy nagraniu, bo jest domyślnie zaznaczona. Do audio najlepszy jest Burnnn, kiedyś Feurio ale on nie współpracuje z większością współczesnych nagrywarek. ImgBurn polecany przez Mr. Orbitę też używałem i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd bierze się taka tendencja do miłości do przerostów formy nad treścią i instalowaniu wielgaśnych programów, których możliwości nie wykorzystuje się nawet w 5 procentach? :)

 

Nie lepiej stawiać na prostotę i to bez zbędnych dodatków w postaci adaware, czy innego świństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za cicho? Zapewne zostawiłeś włączoną opcję normalizacji głośności przy nagraniu, bo jest domyślnie zaznaczona.
Wszystko sprawdziłem dokładnie (nagrałem ok. 5 płyt) i audio CD nie wychodzi najlepiej. Ale jak już pisałem - przy nagłośnieniu o dużej mocy nie będzie problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień: Tak CDBurnerXP miałem kiedyś, nawet ostatnio gdy szukałem czegoś za Nero. Ogólnie program niezły, ale pamiętam chciałem nagrać archiwum podzielone w party o wielkości płyty DVD i nie dało rady, bo wyskoczyło info o zbyt dużym rozmiarze. W Ashampoo poszło bez problemu i przy nim zostałem. To trochę takie darmowe Nero Burning ROM, u mnie sprawdza się znakomicie. Trzeba sobie samemu dobrać według własnych kryteriów, decyzja należy do autora, softu jest multum.

@Sentence: No to nie wiem, nagrałem trochę płyt audio w Ashampoo i była głośność identyczna jak plików źródłowych. Przy odznaczonych opcjach normalizacji nie powinno być żadnych ingerencji w głośność. Z ciekawości potem sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak darmowe. Klucz do Ashampoo na cały rok dostajesz na mail rejestrując się bezpłatnie na stronie producenta. Nagrałem przed chwilą płytkę audio i dźwięk ma identyczną głośność - w opcjach odznaczyłem normalizację. Czytałem trochę o tym problemie i coś było niby takiego, ale być może w starszych wersjach normalizacja była wbudowana i nie było możliwości jej odznaczania. W najnowszej wersji wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...