Skocz do zawartości

mały problemik....


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem do domu N... i wszystko jest super, oprócz tego że dekoder który mam w sypialni ( 6018) nie widzi TVNów. Do tej pory, zabierałem dekoder na górę i wszystko działało ok. Teraz jak wpięty jest dekoder N na dole to na górze nie ma tylko TVNów inne są ok.. co to może być?

 

mam jeden konwerter, sygnał podzielony na dwa pokoje i w momencie jak używam fergusona ( z kartą C+) dekoder N jest wyłączony ( w stanie czuwania) probowałem go nawet z gniazdka odłączyć - zero zmian....

 

wcześniej ( zamin podpiąłem na dole N) było wszystko ok....

 

jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mi to da jak mam tylko JEDEN kabel z dachu pociągnięty? będę kuł tynki? zanim wpiąłem dekoder z N wszystko działało ok - fergusona mogłem zabierać z góry na dół i wszystko działało - a teraz nie ma tylko TVNów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym brakuje informacji w jaki sposób rozdzielasz sygnał z konwertera - jeśli jest to konwerter pojedynczy (jedno wyjście, jeden kabel i to idzie do jakiegoś rozgałęźnika lub tym podobnego szarlataństwa :P ) to niestety taki będzie efekt - jeden tuner utrudnia pracę drugiego.

 

Sygnału satelitarnego nie można rozdzielić tak łatwo jak tego z anteny naziemnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w kazdym bac razie jesli odlączasz N-box-a od pradu to nie powinien zaklócac pracy innego dekodera. Chyba ze jeszcze moze sie okazac konieczne zrestartowanie tego fertka zeby zlapal nowe ustawienia czy cos

 

Krzychu

 

Ps. ten ferdek nie ma wyjscia (podkreslam wyjscia) sygnalu antenowego?? Jesli ma to podlacz N-box-a przez ferta i wtedy powinno by lepiej.

 

Edycja Burli: Poprawiłem błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz doladnie jak masz podzielony sygnal poprzez przlelotke w dekoderze ? czy jakis rozgaleznik ? ja ma 2 podwojne konwentery( Astra i Hotbird) i sygnal idzie na 2 pokoje tylko po 1 kabli do kazdego i nie mam zadnych klopotow . W Satlandzie doradzili mi jakies pudelko zamiast przelacznika Diseque 9 musial bym wyjsc na balkon i odczytac co to za codo. ale pracuje naprawde wysmienicie i powiedziano mi iz teraz to stosuja instalatorzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wszystko działa. cos sie zawiesilo w fegusonie. podłaczone mam to tak, że z dachu idzie antena siatkowa i satelitarna, złączone są sumatorem, potem wszystko roździelone na 4 pokoje i w każdym gniazdko roździelające osobno sygnał sat i tv. konwerter pojedyńczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...