Skocz do zawartości

Nowe częstotliwości i ogłoszenia KRRiT


studiolitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.05.2023 o 11:53, Poland napisał(a):

Niestety nie będzie niczego z tego co podałeś. Tak wygląda rozpiska chętnych na częstotliwości w kilku miastach:

Białystok 94,8 MHz (0,2 kW, pol. H): Antyradio, Meloradio Białystok, z Wami FM Białystok, Supernova Białystok, Eska Rock Białystok, Radio Pogoda 94,8 FM, Radio Na Stoku 94,8 FM (ta ostatnia stacja to nic innego jak Stok.FM z 92,8 MHz)
http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/278/lw_230516_białystok.pdf

Antyradio i Eska Rock też spoko, liczę na którąś z tych bo w Białymstoku brakuje stacji stricte rockowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Eska Wrocław będzie na 97,4 MHz, jako doświetlenie dla okolic Wrocławia (dla tych którzy nie uda im się odebrać na 104,9 MHz ze Ślęży (przynajmniej na razie, bo można się od tej decyzji KRRiT odwołać).

 

A jeśli bym mógł typować stacje to wyglądałoby tak:

  • Białystok 94,8 MHz – Radio Na Stoku 94,8 FM
  • Suwałki 89,4 MHz – Radio Złote Przeboje 89,4 FM
  • Elbląg  106,4 MHz – Radio Elbląg
  • Bydgoszcz 99,5 MHz – tu są trzy typy: Meloradio Bydgoszcz albo SuperNova Bydgoszcz lub być może Rock Radio 99,5 FM
  • Tomaszów Mazowiecki 88,4 MHz – tu chyba będzie RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki

Natomiast jeśli chodzi o listę wnioskodawców:

  • Częstochowa 92,4 MHz – to ja bym chciał żeby jednak była niesieciowa stacja (np. Radio Orion - od nadawcy Telewizji Orion), spodziewam się też że zgłoszą się również Meloradio Częstochowa czy też Radio SuperNova Częstochowa
  • Ostrowiec Świętokrzyski 89,6 MHz – tam chciałbym usłyszeć chociaż Radio Plus Ostrowiec (bo w Świętokrzyskim dawno nie było Plusa od 2014 roku) czy też Meloradio Kielce lub też Eska Ostrowiec. Nie wiem czy też Radio FAMA Kielce będzie sięgnąć po tę częstotliwość
  • Szczecin 88,0 MHz – tu jednak spodziewam się że na tej częstotliwości będą Chillizet lub Meloradio Szczecin czy też Radio Pogoda 88,0 FM
  • Wałcz 99,6 MHz – tu chyba się spodziewam że na tę częstotliwość może mieć ochotę nadawca Twojego Radia, czy też nadawca Radia Super FM. No chyba że nadawca Radia Plus Koszalin sięgnie po tę częstotliwość.

Czy moje przewidywania się sprawdzą? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się jak Radio FAMA Kielce będzie chciało wrócić do Ostrowca Świętokrzyskiego choć kiedyś mówili że interesuje ich najbardziej stolica województwa świętokrzyskiego choć finalnie w ogóle zniknęli z eteru. Mam więcnadzieje że będą oni bardziej szanować swoje częstotliwości nie zapominając o rekoncesji. Co do Szczecina to każda z trójki zaproponowanych przez mojego przedmówce stacji jest interesująca choć jednak najbardziej przydatne może być Radio Pogoda 88,0 FM.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Portal Wirtualnemedia podaje że do puli nowych częstotliwości dołączyło 93,3 MHz w Hajnówce oraz 107,3 MHz w Pile: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/radio-wolne-czestotliwosci-krrit-jakie-miasta-jak-zlozyc-wniosek

Nie zdziwię się jak Hajnówka padnie łupem Radia Jard :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.05.2023 o 12:46, Danielek125 napisał(a):

Ja liczę że zagrają

Białystok: Radio na Stoku 

Suwałki: Vox FM

Bydgoszcz: Meloradio

Elbląg: Radio Elbląg 

Nic z tego w Bydgoszczy będzie radio Rock FM od Leszka Kozioła. 

Ponadto częstotliwość 97,2 FM w Gródku dostało Radio Ortodoxia: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koncesja-tvn-kiedy-koniec-krrit-brak-decyzja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie dotyczące czy ktoś z Was wie, jakie wolne częstotliwości radiowe są lub będą w przyszłości w Wielkopolsce a zwłaszcza w Poznaniu i jego bliskich okolicach, bo np wiem że nie tak dawno pojawiła się na częstotliwości 105,9 Fm radio Z Wami Fm a np od chyba 2 lat na 90.1 gra Radio Wielkopolska. Co z częstotliwością na 105,9 Fm w Poznaniu bo póki co to są tam szumy a i też dziwię się że 'pusta" przestrzeń jest w Poznaniu na 101,4. Czy np nie znajdzie się jakaś częstotliwość wolna gdzie by np mogło w Poznaniu grać Supernova lub Chilizet lub inne nowe radio?

 

Bardzo proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za Forum Radiopolski podaje 5 nowych częstotliwości w najnowszym wykazie opublikowanym przez KRRiT:

Andrychów - 90,9 MHz, ERP 0,35 kW (pol. H)
Bielsko-Biała - 92,7 MHz, ERP 0,1 kW (pol. V)
Nysa - 107 MHz, ERP 1 kW (pol. H)
Porażyn - 100,4 MHz, ERP 1 kW (pol. H)
Żywiec - 98,5 MHz, ERP 1 kW (pol. H)

Pod niniejszym linkiem dostępny jest pełny, aktualny wykaz wolnych częstotliwości datowany na zeszłą środę 9 sierpnia 2023 roku: https://www.gov.pl/attachment/00f27bb9-ca3d-4178-8e72-437d6e0ed0ac

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa lista miasta i częstotliwości jak dla mnie. Obstawiam że będzie tak:

• Andrychów - Radio Andrychów (Moim zdaniem to jest dobry moment na emisję FM)

• Bielsko-Biała - Radio SuperNova Beskidy lub RMF MAXX Beskidy

• Nysa - może lokalne radio albo RMF MAXX Nysa lub być może VOX FM

• Porażyn - Radio Maryja

• Żywiec - jak dla mnie może być to lokalne radio np. Radio Żywiec albo Radio Plus Beskidy lub być może także RMF Classic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 20:51, Poland napisał(a):

wykaz wolnych częstotliwości datowany na zeszłą środę 9 sierpnia 2023 roku: https://www.gov.pl/attachment/00f27bb9-ca3d-4178-8e72-437d6e0ed0ac

A ja zadam takie pytanie jedno bo mnie ciekawi, jak nie ma częstotliwości (94,8FM Białystok dla przykładu) na wykazie to oznacza że jest już zajęta i ogłoszenie wyników na dniach? Nie wiem czy to nie głupie pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak się pomyliłem co do Skierniewic i Łowicza, albowiem w tych miastach będzie PopRadio. Informowano też o tym że w Suwałkach zagra Z Wami FM. Tak zadecydowała KRRiT. Jakieś komentarze?

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/popradio-skierniewice-lowicz-co-to-za-stacja

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nowy konkurs KRRiT w województwie Podlaskim

Program o charakterze uniwersalnym lub wyspecjalizowanym (lokalny), udzielenie koncesji lub program uniwersalny lokalny / wyspecjalizowany, rozszerzenie koncesji - Hajnówka 93,3 MHz (0,2 kW, pol. H).

Według mnie wystartuja w konkursie: Radio Jard, może nowe lokalne radio, Radio Orthodoxia, Radio 5, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś z Was może czy będą nowe częstotliwości wolne dla Wielkopolski np dla Piły czy Wolsztyna i czy dla samego Poznania znajdzie się jakaś wolna częstotliwość dla jakieś nowej stacji radiowej dlaczego z Poznania nie można odbierać w FM Eska2, czy radia Wnet czy radio Elka czy Wasze Fm, rozumiem że jak ktoś ma odbiornik DAB+ to będzie odbierał stacje nie tylko wszystkie Polskiego Radia ale i mutipleks lokalny z Poznania i stacje mux Poznańskiego?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu jest wolna częstotliwość po Z Wami FM na 105,9 FM, tam bym widział ESKĘ2

 

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o konkursie na zagospodarowanie ośmiu wolnych częstotliwości radiowych. Ogłoszenia zostały opublikowane w Monitorze Polskim.

 

Wolne częstotliwości wymienione przez KRRiT to 92,7 MHz w Bielsku-Białej, 98,5 MHz w Żywcu, 90,9 MHz w Andrychowie, 92,4 MHz w Częstochowie, 93,3 MhZ w Hajnówce, 89,3 MHz w Woli koło Czerwińska, 90,8 MHz w Łodzi i 107,9 MHz w Sierpcu.

 

Chętni na nadawanie na tych częstotliwościach na zgłoszenia mają 45 dni od momentu publikacji ogłoszenia.

 

Źródło: Wirtualne Media

 

 

W Częstochowie widziałbym VOX FM, w Bielsku-Białej ESKĘ, a w Łodzi RMF MAXX

Edytowane przez Mati2oo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Poznań to ja bym obstawił albo lokalne Wasze Radio FM lub ESKA2 Poznań. W Bielsku-Białej ESKA 2 Beskidy albo RMF MAXX Bielsko-Biała, w Żywcu może być lokalne Radio Żywiec, W Częstochowie być może nadawca lokalnej Telewizji Orion albo VOX FM ewentualnie ESKA Częstochowa. W Łodzi nie ma chyba RMF MAXX, więc ta stacja może mieć szansę nadawać w stolicy Łódzkiego, ale obstawiam też na lokalne radio jako (mam nadzieję) lepszą konkurencję dla Radia Parada. W Sierpcu chyba Nasze Radio lub PopRadio, ale spodziewam się też Radia Rekord lub też Radia Złote Przeboje 107,9 FM. W Andrychowie bardziej idę w kierunku Radia Andrychów, bo emisja na falach średnich, które pomalutku upadają w Polsce, a Andrychów potrzebuje lokalnej rozgłośni. Wola koło Czerwińska - tutaj spodziewam się Radia Maryja. A jeśli chodzi o Hajnówkę to bardziej na tę częstotliwość spodziewam się Radia Orthodoxia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za post pod postem, ale już wiemy. KRRiT ujawniła listę stacji, które będą walczyć o takie częstotliwości:

 

Sierpc 107,9 MHz (0,2 kW, pol. H):

* Sierpc FM,

* Radio 7,

* Radio Rekord Mazowsze,

* Radio Płońsk,

* Radio MIX Sierpc 107,9 FM

http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/24/lw_240313_sierpc.pdf

 

Hajnówka 93,3 MHz (0,2 kW, pol. H) - Radio Orthodoxia

http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/31/lw_240313_hajnówka.pdf

 

Andrychów 90,9 MHz (0,35 kW, pol. H):

* TOK FM

* Radio Złote Przeboje 90,9 FM,

* Radio Andrychów,

* Radio Bielsko,

* Radio ALEX

http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/32/lw_240313_andrychów.pdf

 

Częstochowa 92,4 MHz (0,2 kW, pol. H):

* Radio FLASH,

* Eska Częstochowa,

* Eska Rock Częstochowa,

* VOX FM Częstochowa,

* Eska 2 Częstochowa,

* Antyradio 106,4 FM,

Radio Pogoda 92,4 FM,

* Radio FON,

* Radio Rekord Częstochowa,

* Radio Częstochowa,

* On Radio,

* Radio Serce FM Częstochowa,

* Częstochowa FM,

* Radio Yanosik

http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/33/lw_240313_częstochowa.pdf

 

Bielsko-Biała 92,7 MHz (0,1 kW, pol. V):

* Radio Beskidy,

* VOX FM Bielsko-Biała,

* Eska 2 Bielsko-Biała,

* TOK FM,

* Radio Złote Przeboje 92,7 FM,

* RMF Maxx Bielsko-Biała,

* Express FM,

* Radio Yanosik,

* Radio Alex,

* Radio 90

http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/34/lw_240313_bielsko-biała.pdf

 

Żywiec 98,5 MHz (1 kW, pol. H):

* Dzikie Radio 98,5 FM,

* VOX FM Żywiec,

* Eska 2 Żywiec,

* Eska Rock Żywiec,

* TOK FM,

* Radio Złote Przeboje Karolina,

* RMF Maxx Żywiec,

* Express FM,

* Radio Yanosik,

* Radio Alex,

* Radio 90

http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/39/lw_240313_żywiec.pdf

 

Łódź 90,8 MHz (0,2 kW, pol. H):

VOX FM Gold,

* Eska City,

* Radio Iks,

* Radio Pogoda 90,8 FM,

* RMF Maxx Tomaszów Mazowiecki,

* RMF Maxx Łódź,

* Radio Gra Łódź,

* EL Radio,

* Radio Wibracje FM Łódź,

* Radio Yanosik

http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/40/lw_240313_łódź.pdf

 

Czy są jakieś niespodzianki waszym zdaniem?

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalna stacja pod wielce wymowną nazwą Dzikie Radio byłoby czymś, co wyróżniałoby się w polskim eterze. Ale patrząc w kwestii finansowej oraz późniejszym utrzymania stacji w eterze raczej wątpliwe, by internetowe radyjko z Żywca sprostało zadaniu. 

Z kolei w Bielsku-Białej do konkursu startuje Leszek Kozioł z  Radiem Beskidy. Człowiek blisko związany z radiem i były "eskowiec", mający już radio w Wielkopolsce, a w ub.r. otrzymał koncesję na Rock FM w Bydgoszczy. Jeżeli złożył dobre warunki lokalności, to kto wie, czy nie przyjdzie mu konkurować z Radiem Bielsko. Chociaż całkiem niewykluczone, że wygra duża sieciówka jak RMF Maxx.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanosik na FM? Skoro radia obecnie słucha się głównie w samochodzie, mogłoby odnieść sukces. Zwłaszcza, że jest tam Wendro z Muzo.FM. Do tego mocno sprofilowane na kierowców i nie gra samych oklepańców. Gdybym był członkiem KRRiTV, głosowałbym za nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...