Skocz do zawartości

TBS 6922 - niestabilny?


patak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podmieniłem ostatnio Profa 7301 na TBS 6922 gdy okazało się, że ten drugi o wiele lepiej radzi sobie z Astrą 1N. Niestety wyszły inne problemy. TBS sypie błędami nawet przy silnych sygnałach z HotBirda. Nie dzieje się to permanentnie, aczkolwiek wystarczy obserwować przez godzinę. Problemy z kodekami raczej wykluczam, bo TransEdit nalicza Missing packets. Problemy z sygnałem też wykluczam - gdy zamienię karty z powrotem, Prof błędami nie sypie. Komputer działa na Win 7 x64.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie mogące rozwiązać mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem cały system. Zaktualizowałem BIOS i pojawiły się problemy ze złym przydzielaniem zasobów. Tak kombinowałem, że pozostało mi wrócić do starego BIOSu i przeinstalować system :) Będę teraz uważnie patrzył czy są błędy czy zniknęły.

 

EDIT: Niestety wiele czekać nie musiałem

t1587612_przechwytywanie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie. Póki co błędy pojawiają się zaraz po wstrojeniu i mam pewne podejrzenia. TBSy podobno nie trzymają stale włączonego zasilania. Karta może się za wcześnie wstraja, zanim obrotnica się "zasili" i napięcie pójdzie na konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiejszego dostępu do obrotnicy nie mam :/ Błędów przy wstrajaniu chyba nie uniknę. Pierwsze parę sekund - setki błędów, a dalej spokój. Dałoby się przeżyć, ale tak nie jest. Półtoragodzinne nagranie z HBO2 HD - 9 discontinuities. Sprawdziłem logi i wypadają akurat wtedy gdy ACamd odpytuje mój lokalny serwer. Popróbuję teraz zmieniać camd35 na inne protokoły i sprawdzę czy nagrania kanałów FTA są "czyste". Może to tylko jakieś nawarstwienie się problemów softwarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem wczoraj BBC Three (pol. V z Astry 1N mam stabilną) i po +/- 10 minutach zaczęło sypać setkami błędów. Przeładowałem filtry w DVB Viewerze, czyli tak jakbym zamknął i uruchomić program, spokój był na ponad 5h.

 

Testowałem 11509V zamiast 11508V - kliknięcie Analyze i przeczekanie chwili:

próba 1 - kilkadziesiąt błędów na początku i tyle

próba 2 - ciągłe błędy, około kilkunastu na sekundę

próba 3 - 0 błędów, wszystko perfekcyjnie

Czyli podobnie jak 11508V - loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas oglądania dość często powtarza się błąd pt. "PCR/PTS Gap". W najlepszym wypadku zamrożenie obrazu i dźwięku na kilka sekund i idzie dalej jakby nigdy nic. Czasem się zamrozi na dobre i trzeba przełączyć kanał i wrócić.

Czy ktoś się spotkał kiedyś z "nielubieniem" się tej karty ze specyficznymi chipsetami? Pamiętam, że kiedyś nForce'y były problematyczne. Może takim nForcem jest teraz Intel Z77? Znalezienie znajomego z kartą satelitarną, żeby wypróbować mój egzemplarz graniczy z cudem. Co dopiero żeby miał taką samą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Prof 7301 padł ze starości/zmęczenia. Dalej wyszukuje sygnał, stroi, ale nie ma żadnych pakietów. Muszę zatem odświeżyć temat, bo jestem zdany na niedziałające TBS :/

Od ostatniego czasu zdążyłem dokupić TBS 5922, ale ma tą samą jak nie silniejszą przypadłość.

Sygnał jest silny, a błędy się pojawiają (tu, po 10 sek od strojenia). 6922 głównie w polaryzacji pionowej, a 5922 w każdej.

Testowałem już takie kombinacje:

  • 6922 i instalacja nr 1, komp nr 1 - discontinuities
  • 5922 i instalacja nr 1, komp nr 1 - discontinuities
  • 6922 i instalacja nr 2, komp nr 1 - discontinuities
  • 5922 i instalacja nr 2, komp nr 1 - discontinuities
  • 6922 i instalacja nr 1, komp nr 2 - discontinuities
  • 6922 i instalacja nr 2, komp nr 2 - discontinuities
  • 5922 i instalacja nr 1, laptop - discontinuities
  • 5922 i instalacja nr 2, laptop - discontinuities

Anteny są dobrze ustawione, skos też. Kable: Triset-113 czarny, nie starszy niż 2 lata.

Instalacje są całkowicie niezależne. Łączy je tylko wspólny dach

  • nr 1 - Corab 90cm i Inverto Single Black Premium, działała bez problemowo z Profem 7301
  • nr 2 - 1m antena po analogu z lat 90. i Inverto Quad Terrestrial, działa elegancko z IDTV - Samsungiem UE40ES6800

Jutro jeszcze będę miał możliwość przetestowania 5922 u znajomego z laptopem, ale już czuję, że też zobaczę discontinuities :/

Nie wiem już gdzie szukać winy. TBS mnie nie lubi? Mam pecha i trafiłem 2 felerne karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...