Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj podpisałem umowę z Cyfrą Komfort + Pakiet Canal i wszystkie HD.Kupiłem na własność tuner DSR 6201/91. I mam problem włączam program Twp 1 jest obraz i dzwięk przełączam na canal + jest dzwięk nie ma obrazu spowrotem na twp1 jest obraz nie ma dzwięku i tak w kółko na różnych programach czy to zwykły program czy hd. Jedynie nie mam wogóle NGHD nie wiem dlaczego. Moze wiecie co jest przyczyną. Mam dużą antenę ,dokładnie nie wiem ile ma ale jest większa niż ta którą daje cyfra do HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie mianowicie czy dekoder PHILIPS DSR 6201 HD Cyfry+ obsługuje Diseqc by oprócz Hot Birda 13' E mieć dostęp do Astry 19.2' E :?: . Bardzo proszę o odpowiedź.

Obsługuje, DiseqC 1.0, w ktorym sat1 jeden musi byc na HB, sat2 na Astre, odwrotnie nie przjedzie.

 

Dzisiaj podpisałem umowę z Cyfrą Komfort + Pakiet Canal i wszystkie HD.Kupiłem na własność tuner DSR 6201/91. I mam problem włączam program Twp 1 jest obraz i dzwięk przełączam na canal + jest dzwięk nie ma obrazu spowrotem na twp1 jest obraz nie ma dzwięku i tak w kółko na różnych programach czy to zwykły program czy hd. Jedynie nie mam wogóle NGHD nie wiem dlaczego. Moze wiecie co jest przyczyną. Mam dużą antenę ,dokładnie nie wiem ile ma ale jest większa niż ta którą daje cyfra do HD

 

Wlacz menu->7->2 i sprawdz wersje programowania, jak bedzie 52 tzn ze musisz je zaktualizowac (w menu opcja 8 ). Najnowsza wersja to 56. Aktualizacje mozna robic od poniedzialku od godziny okolo 18 do czwartku do 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder Philips DSR 6201/91 HD i za każdy razem gdy go włączę muszę odczekać około 30 sekund ponieważ wyskakuje powiadomienie "Trwa aktualizacja oprogramowania, proszę czekać". Dopiero po tym czasie mogę "skakać" po kanałach. Czy to jest normalny objaw, czy nie? Posiadam wersję oprogramowani nr 56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ściągnąć nowy soft do dsr 6201/91 soft mam numer 52 i tak jak pisałem wyżej same problemy raz brak fonii raz obrazu. Robiłem tak jak pisali ustawiłem na TVP1 i czekam na nowy soft, no ale oczywiście mineły 2 godziny i nic. Do cyfry dodzwonić się też nie da. Co radzicie? Wyrzucić tuner za okno :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ci napisalem ze aktualizacja to 8 opcja w menu glownym dekodera, nie zaden kanal 1 i czekanie. Teraz juz nie pobierzesz ale spróbować mozesz, trzea czekac do poniedzialku do 18.

 

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, przez takich jak wy sa te glupie kolejki na infolini!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wiem że pozycja 8 i że trzeba niby czekać do poniedziałku, ale się pytam czy jest inny sposób, nie wiem np wgrać oprogramowanie przez kompa czy coś. Nie płace za to że nie mam fonii czy obrazu. A poniedziałek dopiero za 3 dni :censored: Po drugie piszesz ze soft jest dostępny od poniedziałku do czwartku do 18, widzisz a to dziwne bo wczoraj od 11 próbowałem i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wiem że pozycja 8 i że trzeba niby czekać do poniedziałku, ale się pytam czy jest inny sposób, nie wiem np wgrać oprogramowanie przez kompa czy coś. Nie płace za to że nie mam fonii czy obrazu. A poniedziałek dopiero za 3 dni :censored: Po drugie piszesz ze soft jest dostępny od poniedziałku do czwartku do 18, widzisz a to dziwne bo wczoraj od 11 próbowałem i nic :(

 

Sry ale napisales ze nie wiesz wiec odpisalem dokladnie na to co napisales. Soft powinien byc wczoraj dostepny, w takim razie probuj najlepiej codziennie. Sprawdz tez czy masz wszystko ok w ustawieniach menu 7->2, satelita HB, bo jak nie ma to chyba nie pobierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące dekodera i będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Mój odbiornik Philips 6201 HD nie działa całkiem poprawnie:

- na większości kanałów, co kilka-kilkanaście minut występują kilkusekundowe zaniki dźwięku,

- na kanale HBO HD poz 31 (i tylko na tym) zazwyczaj brak obrazu, a dźwięk jest; czasami obraz sie pojawia, ale znika po kilku minutach; problem nie występuje na kanale HBO HD test (poz 34) ani na innych kanałach HD,

- kilka razy w ciągu ostatnich miesięcy dekoder się zawiesił albo sam się wyłączył.

 

Opisane problemy występowały zarówno ze starą, jak i z nową kartą. Dekoder ma oprogramowanie ver. 56. Do dekodera mam podłączony telewizor Sony Bravia przez HDMI. Poziom sygnału z anteny: 4; 2 konwertery + diseq, antena 90cm.

Moje pytanie: czy "ten typ tak ma", czy może powinienem wymienić dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak długo masz cyfre i od kiedy dekoder HD?Ja jestem od grudnia 2006 i to juz drugi dekoder a ciagle nie chca sprzedac.Jakieś argumenty przeważyły że zdecydowali się sprzedać?Póki co płacę im haracz 15 zeta every month

 

A moze rozwiaz z nimi umowe i moze wykup tego dekodera za 149 PLN Ci wlasnie zaproponuja?

ja sie zastanawiam wlasnie nad taka opcja z tym ze ja nie mam od nich dekodera wogole - odbieram cyfre na swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dekoderem mediast ,który wziąłem w multipakiecie canal+za 1 zł (dekoder się nie włącza i nie reaguje na pilota) Dekoder jest na gwarancji.Mam w związku z tym 2 pytania

1 czy dekoder moge oddać do dowolnego dystrybutora cyfry+,czy u tego co brałem ten dekoder

2 czy na czas jak bedzie dokonywana naprawa dadzą mi jakiś zastępczy tuner ,czy bede musiał czekac aż naprawią mój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wymianą karty na nową: robię oczywiście all tak jak w instrukcji opisane, ale nie mam potwierdzenia na kanale 19 o zmianie karty. Kanały mam tylko tvp1,2 i plus. Wie ktoś czego może być to przyczyna ?

Aha i próbowałem się zalogować na ICA tylko wyskakuje, że źle wpisuje nr. abonamenta lub hasło.

Mozę to być przez to, że chce zmienić kartę po terminie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dekoderem mediast ,który wziąłem w multipakiecie canal+za 1 zł (dekoder się nie włącza i nie reaguje na pilota) Dekoder jest na gwarancji.Mam w związku z tym 2 pytania

1 czy dekoder moge oddać do dowolnego dystrybutora cyfry+,czy u tego co brałem ten dekoder

2 czy na czas jak bedzie dokonywana naprawa dadzą mi jakiś zastępczy tuner ,czy bede musiał czekac aż naprawią mój?

 

1.tak możesz oddać do dowolnego dystrybutora c+

2.dekoder wymieniany jest na wolny od wad od ręki, nie idzie na serwis.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wymianą karty na nową: robię oczywiście all tak jak w instrukcji opisane, ale nie mam potwierdzenia na kanale 19 o zmianie karty. Kanały mam tylko tvp1,2 i plus. Wie ktoś czego może być to przyczyna ?

Aha i próbowałem się zalogować na ICA tylko wyskakuje, że źle wpisuje nr. abonamenta lub hasło.

Mozę to być przez to, że chce zmienić kartę po terminie ?

 

jak długo trzymałeś na kanale 19?

jak sie nie zalogujesz na ICA to telefon na infolinie i ponowią Ci uprawnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą zadzwoniłem na infolinie cyfry i gośc mi powiedział że terminal możemy wymienic u dowolnego dystrybutora,nie koniecznie u tego gdzie braliśmy go.Zobaczę zresztą jutro ,czy mi wymienią nie w tym co brałem.Jak nie bedą chcieli to powołam się na tego konsultanta z cyfry i powinni wymienić.W ostateczności bede się musiał udac do tego gdzie brałem ,ale on jest odległy ode mnie o 70 km.A do tego dystrybutora cyfry co nie brałem mam tylko 10 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...