Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z kanałami BBC Knowledge I Entertainment (SD). korzystam z dekodera Pioneer 1630. Wcześniej nie miałem z nim problemów, ale przez ostatni tydzień obraz tylko na tych kanałach często przycina, sypie się, że [beep]y można dostać. :evil: Na innych kanałach obraz żyleta i nic się nie tnie. Antena jest raczej dobrze ustawiona (3,8 na pasku), bo sprawdzałem na innym dekoderze (PHILIPS DSX) Wszytko działa płynnie i nie krztusi się przy BBC. Antenę mam standardową 60 cm. Co tu poradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem w ciągu całego tygodnia żadnych problemów z przekazem kanałów z 11,117V, zresztą u Ciebie na drugim odbiorniku także jest ok. Być może żywot 1630 powoli dobiega końca? Jednak pomyślałbym o dwóch sprawach:

- jeśli masz możliwość sprawdzić 1630 na innej instalacji antenowej (u znajomego albo w jakimś sklepie z branży sat), to warto byłoby to uczynić

- docelowo pomyślałbym o wymianie anteny 60cm na 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wina instalacji, czy konwertera, bo jak wspominałem drugi dekoder na tej antenie działa bez zarzutów. Dziś byłem u dystrybutora i zaproponował mi zmianę dekodera na strong albo prehistoryczny sagem... Tyle, że ja korzystam z modułu dodatkowego, a te tunery naliczają czas pracy modułu w czasie czuwania, wiec podziękowałem. Jestem zainteresowany dekoderem PACE DSR 2221, tylko nie wiem czy nie rozładowuje modułu gdy jest wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz jest info o programie a nieraz jest napisane szukam informacji (i to szukanie informacji jest bardzo częste), jednak jeżeli chodzi o pracę to ani razu tuner nie zaliczył żadnej zwiechy i za każdym razem śmiga bezproblemowo ;)

 

Ma naprawdę ładny obraz jak na taką budżetówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wina instalacji, czy konwertera, bo jak wspominałem drugi dekoder na tej antenie działa bez zarzutów. Dziś byłem u dystrybutora i zaproponował mi zmianę dekodera na strong albo prehistoryczny sagem... Tyle, że ja korzystam z modułu dodatkowego, a te tunery naliczają czas pracy modułu w czasie czuwania, wiec podziękowałem. Jestem zainteresowany dekoderem PACE DSR 2221, tylko nie wiem czy nie rozładowuje modułu gdy jest wyłączony.

 

Sagem SD nie nalicza czasu pracy modułu dodatkowego w standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma naprawdę ładny obraz jak na taką budżetówkę :)

 

Gdybyś porównał odbiór tych samych kanałów na Samsungu HD-370G i Sagemcom HD to diametralnie zmieniłbyś zdanie o tym tunerze na korzyść Samsunga .

W tym wypadku nie chodzi mi o dodatkowe funkcje w Samsungu , ale o samą wizualną stronę obrazu na tych samych kanałach i to zarówno na kanałach HD , jak i SD .

Mam te tunery podłączone do tej samej instalacji i mogę porównać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy poz mianie w ica canal+ na canal+HD w przypadku gdyby moja antena sobie z tym nie poradziła obecnej w jednych ustawieniach 38% a w drugich 88% odbioru SAGEMCOM wszystkie kanały sa ok będę mógł po jakim czasie zrezygnować najprędzej po miesiącu czy prędzej i zapłacę jedna z cześci miesiąca cyfra widziałem na taki cennik od tego do tego dnia tyle się płaci przy włanczaniu ale nie wiem jak jest z włanczaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem:

Kiedy zmieniam kanały na c+ hd ,c+ film hd ,c+sport hd ,c +sport 2 ,c +gol i c +3d wyświetla mi się komunikat brak sygnału.

Siłę sygnału mam wahającą pomiędzy dobra i wystarczającą .

Proszę o pomoc.

PS: na kanale orange sport info są zakłócenia obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...