Skocz do zawartości

pixelmann

Użytkownik
  • Postów

    350
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez pixelmann

  1. Chodziło mi tylko o to, żeby nie wprowadzać w błąd takimi twierdzeniami. Wielu moich znajomych od dłuższego czasu korzysta z oferty HD+, nie mając CI+. W początkowej fazie takie firmy, jak Humax, TechniSat czy Vantage umożliwiły oficjalne wsparcie dla HD+ poprzez update Firmware.

     

    Z tego też powodu, twierdzenie, że HD+ działa wyłącznie z CI+ jest błędne.

  2. Według nieoficjalnych informacji wyłączenie Nagravision ma nastąpić z końcem września tego roku. Tym samym SKY skończy całkowicie szyfrowanie swoich programów w tym systemie, pozostanie jedynie NDS. Czy plan ten dojdzie do skutku, jest przez wielu powątpiewane. Wielu urzytkowników nie zgadza się na zastąpienie własnego sprzętu technicznie nieudanym i przestarzałym dekoderem SKY. Dekoder ten nie obsługuje obrotnicy, hbbtv, osługuje tylko jedną kartę kodową, co na niemieckim rynku jest przez wielu nie do przyjęcia. Istnieje również niemała przeszkoda prawna. SKY "zapomniał" w porę odpowiednio dopasować swój regulamin (AGB), co powoduje, że wiele aktualnych umów nie zmuszają użytkowników do używania wyłącznie dekoderów dostawcy.

     

    Na ten sam okres czasu ma przypaść przejście wszystkich stacji SKY na DVB-S2.

  3. Jak zablokują korzystanie z własnych tunerów (obojętne czy CP czy nc+), to [beep]...ę tę TV SAT w p..u. Nikt mi nie będzie narzucać swoich rozwiązań i swojego nędznego sprzętu... :censored: Jakoś w Niemczech jest duży rynek własnych tunerów i jest ok.

    Jeszcze...

    Nagra wyłączona zostanie z całą pewnością do końca tego roku, od 2016 oglądanie SKY DE możliwe będzie tylko za pomocą SKY-owego złomu...

     

    CI+ to standard modułów CAM będący następcą starszego standardu CI i wprowadza właśnie m.in. możliwość ograniczeń w nagrywaniu audycji z wykorzystaniem takiego modułu.

    Nie czarujmy się.

    Ten "+" został wymyślony jedynie z powodu chęci wprowadzenia ograniczeń. Poza tymi wszystkimi restrykcjami moduły te nie posiadają żadnych godnych uwagi ulepszeń.

  4. Nie chodzi tutaj o ofertę, lecz o formaty. Oferta związana jest z budżetem, a ten może być (ale nie musi) nieco większy, niż w przypadku niektórych polskich stacji TV.

    Oglądając całodzienny program RTL-u (ale dotyczy to również innych "prywatnych" w DE) ma się wrażenie, że około 70% oferowanych formatów dobieranych jest pod kątem widowni z niedokończoną podstawówką.

    Ogólnie w TV w Niemczech (podejrzewam, że nie tylko tam) jest to trend z tendencją wzrostową.

    A najśmieszniejsze jest to, że to nie producenci są coraz bardziej (umysłowo) ograniczeni. Oni tylko konsekwentnie reagują na "zapotrzebowanie".

  5. Wg Wikipedii nazwa RTL Plus została ostatecznie zastąpiona nazwą RTL Television 31.10.1992:

     

    Am 31. Oktober 1992 wurde das plus aus dem Sendernamen gestrichen und durch das meistens ungenannte Television ersetzt. Das plus sollte deutlich vom Radioprogramm Radio Luxemburg abtrennen, was aber Anfang der 1990er-Jahre durch den nun großen Erfolg beim Publikum nicht mehr notwendig war. Die Symbole (gelbe Pyramide, roter Würfel, blaue Kugel) waren aber weiterhin zu sehen.
  6. Wygląda na to, że dysk formatowany jest "własnym" systemem plików nagrywarki. W internecie można czasami znaleźć programy umiejące czytać takie egzotyczne formaty. Ja na przykład użyłem takiego programu do eksportu nagrań z wybudowanego dysku z mojego Technisata, gdy wymieniałem oryginalny dysk 160GB na większy, 1000GB.

    Jeżeli jest to nagrywarka DVD, to jedyna możliwość eksportu tych nagrań to zrobienie z twojego materiału gotowe DVD-5. Z tymi dyskami nie będzie już problemu.

  7. Zupełnie błędne mniemanie. Tendencji do wprowadzania wszelkiego rodzaju restrykcji nie da się nie zauważyć. Poza tym właśnie urządzenia "z górnej półki", jak np Panasonic takie restrykcje wprowadzają już od lat.

     

    A jeżeli możliwość zwykłego eksportu nagrania w formacie 1:1 odebranego streamu na dysk sformatowany w FAT32 przypisujesz urądzeniom drogim i - jak się wyraziłeś - "wszystkomającym", to podejrzewam, że albo "przespałeś" pewien etap rozwoju techniki DVB, albo po prostu jesteś bardzo młody... :wink:

  8. EPG (Electronic Program Guide – Elektroniczny Informator Programowy) – widz po przełączeniu na dany kanał widzi pasek menu, na którym znajdują się aktualna data i godzina, informacje o nazwie emitowanego programu oraz jego oznaczenie wiekowe.

    Widzi, czy powinien widzieć? Nie każdy odbiornik przekazuje wymienione informacje EPG w wyświetlanym automatycznie "pasku". Czyli w pierwszej kolejności należało by się zająć wprowadzeniem, a raczej realizacją już istniejących standardów.

     

    zakazane powinno być nieproporcjonalne rozciąganie obrazu, tzw. efekt "rozciągniętych mord".

    A "rozciągnięte mordy" są wg moich spostrzeżeń zasługą samych oglądających (ustawienie TV), a nie nadawcy. Zabronione powinno być robienie z materiału 4:3 filmu w proporcji 16:9 poprzez Pan & Scan, przez co część informacji wizualnej "wrzucana jest do kosza"...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...