Skocz do zawartości

Robert03

Użytkownik
  • Postów

    807
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Robert03

  1. FOLXTV  póki co sobie jakoś radzi. Jest na Astrze dostępny cały czas. Wersja SD ale "niemieckie" SD więc nie najgorzej. Wygląda bardziej naturalnie niż to wyostrzone HD. Jakość dźwięku dużo lepsza niż była gdy był w HD na Eutelsacie.

    Niestety większość dnia są telezakupy ale wieczorem sa pasma z folkiem niemieckim.

  2. W dniu 3.12.2023 o 04:22, Zenek55 napisał(a):

    Czemu na tej stronie w ta oferta na karta:

    https://pl.canalplus.com/telewizja-na-karte/aktualna-oferta ,

    Widnieje jeszcze logo i stacja GOLD TV? Szukałem ta stacja tv- GOLD TV i jej brak. Nic w zamian też nie ma w tym. Jest też NUTA TV dalej , ale to co innego. Jakieś włoskie coś podobne jest na satelita.

     

    Jest Nuta GOLD TV. W praktyce jest to ta sama stacja co kiedyś GOLD TV i do jej odbioru nie potrzebujesz żadnej opłaconej karty. Wystarczy zwykły dekoder satelitarny lub telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym. Kanał ten jest niekodowany, podobnie jak NutaTV, PowerTV, STARS TV,  Music BOX HD,  4 FunTV, 4Fun Dance, 4Fun Kids, Eska TV Extra, TVS, Tele 5 TVC.

    Z muzycznych włoskie kanały w HD też są bezpłatne. Można oglądać ( RTL 102,5, RadioNorba, RadioZeta, RadioFreccia, Radio Kiss Kiss TV) za free.

  3. 15 godzin temu, Ipo napisał(a):

    Czuję, że te za chwilę zaczną się zaczynać o 19:00.

    TVN juz to kiedyś przerabiał. Myślę że nie wrócą do tego pomysłu.

    Na początku istnienia stacji Fakty były o 19:30. Później zmieniono na 19:00.

  4. W dniu 4.08.2023 o 14:20, blaugrana18 napisał(a):

    Witam, jak w dekoderze 2850 zmienić by po każdym wyłączeniu z sieci nie szukał aktualizacji i ekranu startowego nie pokazywał tylko od razu program na którym oglądałem?

    Tego się zmienić nie da. Po włączeniu do sieci większość dekoderów przeprowadza procesy aktywacji.

    Pozostaje nie wyłączać go z sieci tylko pozostawiać na czuwaniu po wyłączeniu pilotem. Wtedy startuje od razu na kanale na którym został wyłączony - tak jak chcesz :-)

    Poza tym dekodery tej serii to jedne z lepszych w kwestii obsługi i sposobu działania, trwałości i braku zawieszania się, jakie były dostarczane od operatorów w epoce telewizji cyfrowej i jakości HD.

  5. A jaką moc z tej fotowoltaiki chcesz puścić po tym kablu ? Zdajesz sobie sprawę jakie prądy płyną w takiej instalacji ?

    Wykup dobre ubezpieczenie od pożaru i porażenia elektrycznego które zadziała gdy ktoś zginie porażony prądem lub spali ci się chałupa przez takie prowizorki.

    W najlepszym przypadku kabel ulegnie stopieniu po kilku dniach. Pożar to tylko kwestia czasu i jest praktycznie gwarantowany.

     

    Absolutnie nie wolno robić takich rzeczy... Nawet o tym nie myśl.

    Fotowoltaika to nie zabawa. Instalacja musi być wykonana profesjonalnie i starannie. Nawet bardziej niż zwykła elektryczna instalacja w domu ze względu na zmienne warunki jakim jest poddawana i niemałe prądy które w niej płyną. Napięcie jest relatywnie niskie ale prądy wysokie, znacznie wyższe niż w domowej instalacji 230V.

    • Popieram 2
  6. W dniu 26.11.2022 o 16:41, Demonides72 napisał(a):

    Jesteś pewien? Wiem, że karta sparowana z modułem nie działa w innym tunerze, ja jednak nie zamierzam jej wyciągać ze sparowanego modułu.

    Teraz też  mam tylko jedną kartę, w jednym tunerze, a jej uprawnienia są współdzielone. Co za różnica, czy współdzielona karta jest w czytniku w tunerze, czy w module?

    Różnica jest taka że moduł z którym sparowana jest karta jest jednostrumieniowy. To oznacza że w tym samym czasie może odkodować ci tylko jeden kanał. Ten który oglądasz. Dlatego stosując moduł nie będziesz mógł współdzielić uprawnień na kilka różnych kanałów wyświetlanych jednocześnie. Moduł wyda uprawnienia tylko dla jednego kanału.

  7. Jak 4 lata temu miałem Vectrę to jej IPTV śmigało na internecie od Interii i każdym innym internecie (także po GSM).

    Wchodziło się przez przeglądarkę na własne konto i można było oglądać w każdym miejscu. 

    Wcześniej ta sama usługa była ograniczona tylko do internetu od Vectry. Później zostało to zmienione. 

    Jak jest dziś - nie wiem.

    Natomiast jakość tej telewizji przez IP była wtedy średnia. Taki mydlany streaming jak wiekszość TV po streamingu.

    Dziś tak samo można zrobić z Canal Plus Online. TV w stremingu działa na każdym necie. Jakość poprawna - mydlana.

  8. 13 godzin temu, Ktosiu napisał:

    p.s. Są umowy dla firm i operator dostarcza odpowiedni moduł działający stacjach czołowych  bez jakiegoś kombinowania z modułami własnymi. 

    I to właśnie napisałem powyżej, czyli umowa z dostawcą to podstawa żeby cokolwiek zacząć.

    W dobie IPTV może być tańsze jeśli buduje się coś od nowa. Jeśli nie ma infrastruktury i sprzętu to niekoniecznie. Chociaż moim zdaniem IPTV daje słabą jakość obrazu. Albo inaczej - nie gościłem jeszcze w hotelu z IPTV który by dawał jakość obrazu conajmniej tak dobrą jak ze źródeł linearnych. Ale to temat na inne forum i jakość IPTV zapewne będzie się poprawiać.

    Autor posta napisał że nie chce wymieniać sprzętu odbiorczego więc zakładam że policzył i przemyślał.

     

  9. Technicznie da się to zrobić relatywnie łatwo i wbrew pozorom niedrogo. Wszystko zalezy od tego jakim budzetem dysponujesz.

    Można zastosowac moduł np. 14 strumienoiowy moduł. Taki moduł rozkoduje ci jednocześnie 7 kanałów (osobny strumień to dzwięk i osobny obraz) przy założeniu że w kablu będziesz chciał mieć tylko obraz i jedną ścieżkę dzwiękową. Każda dodatkowa ścieżka = dodatkowy strumień do zdekodowania.

    Dużo zależy od tego jaką stację czołową wybierzesz i jakie są jej możliwości konfiguracyjne.  W stacji czołowej ustawiasz co ma być dekodowane i puszczane w sieć hotelową.

    Ja na Twoim miejscu zwróciłbym się do nadawcy i zapytał o umowę. Bez praw nie możesz nadawać kanałów z satelity. Bez względu na wybór możliwości technicznych sprawę trzeba uregulować z nadawcą i podpisać stosowne umowy.

     

    Moduły wielostrumieniowe istnieją w normalnej sprzedaży i można je kupić. Pełno tego w internetach. Na pierwszy rzut oka mozna je poznać po znacznie wyższej cenie od klasycznych. 

  10. W dniu 24.09.2022 o 22:18, patrykp napisał:

    ten to nawet niezły jest : ) 

    A da sie z niego wyprowadzić analogowy sygnał video 

    np żeby na starym tv bez hdmi był obraz?

    Z każdego dekodera który ma wyjście HDMI się da. Wystarczy zakupić konwerter sygnału z HDMI do AV (Adapter obrazu i dźwięku z HDMI na AV) 

    Mnóstwo tego w internetach :-).

     

  11. 1 godzinę temu, patrykp napisał:

    Kiedyś w końcu trzeba się nauczyć enigmy... Rozumiem ze w nim nie będzie się dało oglądać większości polskich kodowanych kanałów satelitarnych? Innych niż np. tvn turbo, style które są w karcie od tnk.

    Zgemma H9 Twin ma 2 kieszenie na moduły CAM i 1 czytnik kart wielosystemowy (np. m.in Conax). Czyli łącznie można używać karty 3 operatorów (jedna bez modułu np Conax SMART HD, pozostałe w modułach dowolnego operatora SAT). Ma 2 głowice satelitarne pracujące niezależnie i łącze internetowe LAN oraz WiFi.

    Do kieszeni możesz zainstalować twardy dysk lub nagrywać na karcie SIM albo używać karty SIM i dysku - np. na takiej 120 GB.

    Uzbrajając ten dekoder np. w moduł i kartę Canal+ i moduł i kartę Polsat Box możesz w jednej chwili oglądać 2 różne dowolne programy kodowane polskiej platformy lub nagrywać jeden a oglądać drugi (np. oglądać Eurosport 2 a nagrywać Canal Plus Premium (oczywiście kanały musisz mieć opłacone).

    Można też oglądać program strumieniowany przez sieć LAN / WiFi - np. na komputerze w drugim pokoju.

    Mając tylko jedną kartę kodową w module możesz oglądać jeden program a w tle nagrywać drugi kodowany który zostanie odkodowany po zakończeniu oglądania (np. w nocy).

    W przypadku smart HD możesz oglądać jednocześnie 2 rózne programy (np. TVN Turbo i Polsat). Jeden program przez HDMI a drugi przez sieć internetową.

    Można też oglądać kanały internetowe i słuchać radia czy streamingów. 

    Sterowanie dekoderem odbywa się z pilota lub z komputera lub ze smartfona za pomocą sieci WiFi/LAN. 

    Potencjał tego dekodera ogranicza tylko Twoja wiedza i wyobraźnia :-)  . To co opisałem powyżej to jakieś 20% możliwości :-)

    Jak się nie chcesz uczyć to też nie musisz. Bez nauki wkładasz kartę, wyszukujesz kanały lub ściągasz dostępne listy kanałów z netu z menu dekodera i oglądasz:-) Wiele list jest dostępnych i aktualizowanych na bieżąco w przypadku zmian kanałów na transponderach SAT.

  12. 9 godzin temu, irdeto napisał:

    Mam jeszcze smarta hd+ , ale tam ciut gorsza oferta, a jego kobicie zależałoby na romance tv.

    Ciekawe czy od tych dwóch lat dali coś więcej, pamiętam że była 13ul, axn spin, disc.historia,nat geo people.

     

    Te kanały są.  Dodany jest też TVP Dokument do pakietu start.

    Pakiet start kosztuje 19,99 przy opłacie jednorazowo za min. 5 miesięcy i 24,99 przy opłacie  za okres 1-5 mies. 

    Można płacić przez własne konto przelewem i sprawdzać ważność oferty przez SMS.

  13. 54 minuty temu, irdeto napisał:

    Witajcie

    Nie chce mi się za bardzo grzebać po tematach..

    Takie pytanko , czy kupując ten tuner na 12 miesięcy :

    https://pl.canalplus.com/telewizja-na-karte/aktualna-oferta

    to czy karta jest przypisana na stałe,

    czy nie i można ją normalnie dać w swój tuner .

    Oczywiście wtedy by tylko te nieparowane działały.

    Ale lepiej to , niż się męczyć z ich sprzętem...

    Żeby zrobić tak jak piszesz musisz kupić kartę lub dekoder z kartą  pracującą w systemie  kodowania Conax (czyli poluparną "mydelniczkę" lub NBox z kartą niebieska z napisem N lub czarną z napisem "NC+"). Twój dekoder musi być wyposażony w czytnik kart Conax.

    Mozna jeszcze znaleźć nowe zestawy z Conax lub poszukac używki. Mozna też kupić samą kartę, starter "smart HD lub kartę niebieską bez dekodera.

    Wtedy oczywiście mamy tylko dostęp do kanałów "nieparowanych" w zależności od wybranego pakietu.

    Wyżej podlinkowany dekoder i karta do niego przypisana pracuje w systemie Nagravision (najczęściej siwo/biała). W Nagravision wszystkie kanały są parowane i nic nie będzie świecić w innym dekoderze. 

    • Dzięki 1
  14. W dniu 19.08.2022 o 20:12, Marios napisał:

    Jak czytałem o propagacji w VHFie to się nadaje ale na morze do statków i to przy dobrej pogodzie. Po prostu VHF w odróżnieniu od UHF nie przechodzi przez np. ścianę i inne przeszkody nie mówiąc o odbiciu. Jeszcze polaryzacja pionowa, chyba ktoś miał za dużo tego typu anten.

    Jest właśnie akurat odwrotnie.

    A Polaryzacja pionowa znacznie lepiej rozchodzi się w gęsto zurbanizowanym obszarze (wysokie budynki itp.).

  15. W dniu 15.08.2022 o 19:52, Perła napisał:

    Witam. Czeka mnie przeprowadzka do nowego domu. Wcześniej korzystałem z 20 letniej anteny. Odległość do najbliższego nadajnika 32 km. Jaką antenę kupić?

    Jeśli nie planujesz odbioru radia UKF to Ja na Twoim miejscu kupiłbym taki zestaw:

    Do VHF (MUX-8) :  https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne/Anteny-VHF-DVB-T2-T-DAB/TurboT-V-antena-kierunkowa-VHF-DVB-T-DAB

    Do UHF (pozostałe MUX): https://sklep.telmor.pl/pl/p/Antena-DVB-TT2-Telmor-TurboT-20-UHF/49#galleryName=productGallery,imageNumber=1

    Połączone zwrotnicą: https://sklep.telmor.pl/pl/p/Zwrotnica-ZWR-210DC-VHFUHF/117 

    Lub: http://www.ams.waw.pl/spip.php?article25

    Tym zestawem zasilisz cały dom (pasywnie lub z niewielkim wzmacniaczem budynkowym jeśli będzie taka potrzeba)

    Do tego dobry czarny żelowany czarny kabel np. Triset i masz instalację antenową na 40 lat.

     

  16. Ponieważ Chojnice leżą częściowo w zasięgu nadajnika Koszalin Gołogóra upewnij się że w dekoderze masz zaprogramowane częstotliwości MUXów z Trzeciewca.

    Wiele razy miałem takie sytuacje gdzie zasięgi się pokrywają. Ktoś miał antenę ustawioną np. na kierunek Trzeciewiec a MUXy w dekoderze zaprogramowane były z Kisielic no i cieło...Raz grało dobrze, raz nie grało :-)

    Nakupował anten, kabli, wzmacniaczy, sporo się napracował....

     

  17. Dokładnie tak.

    Po co przenosić MUX-8 z VHF ? Niech zostanie tam gdzie jest. 

    To jest bardzo dobre pasmo z dobrą propagacją i rozchodzeniem się fal. Dzięki tym właściwościom nadajniki są mniejszej mocy, zużywają mniej energii co przyczynia się do ochrony klimatu. Dla TV obecnie to najlepsze pasmo.

    Jak była telewizja analogowa na większości terytorium kraju TVP 1 nadawane było na paśmie VHF i nie przypominam sobie narzekania na odbiór. Kto chciał to odbierał bo odbiorcy mieli prawidłowe instalacje antenowe.

    Dziś dostępność informacji o parametrach nadawania, osprzętu, dobrych anten, bardzo dobrych kabli, jest nieporównywalnie lepsza jak 30-40 lat temu. Wystarczy chcieć.

    Jedynym argumentem za przenosinami będzie intensywna rozbudowa radia cyfrowego DAB na co niestety w najbliższym czasie się nie zanosi i pytanie czy kiedykolwiek to się zmieni.

    • Popieram 4
    • Dzięki 1
  18. 11 godzin temu, support458 napisał:

    Skoro jest źle to dlaczego markowe telewizory Sony, Samsung, LG odbierają kanał poprawnie? Czyli jednak można napisać dobrze oprogramowanie?

    No własnie nie odbierają poprawnie. Pewnie jest to bardziej indywidualne zjawisko tym niemniej jeśli tylko ten kanał chodzi słabo to znaczy że jego nadawanie trzeba poprawić.

    Mam instalację dość mocno rozbudowaną w której prócz kanałów z NTC są tez kanały satelitarne w standardzie DVB-T MPEG 4. Łącznie jest 120 kanałów i tylko Wydarzenia 24 nie chodzi poprawnie. Do nadajnika w Trzeciewcu 26 km. Widać cały maszt gołym okiem. Po drodze żadnych przeszkód. Do Kisielic 70 km, też odbieram sygnał i ten sam temat.

    Widać okresowe zacinki , albo pikselozę na fragmentach obrazu. Tak jakby "nie stykało" na połączeniu gdzieś w stacji nadawczej / multiplekserze itp. Widać to na OTV Samsung i dekach Wiwa (na Sony nia patrzałem bo ilość reklam na tym kanale sprawia że nie często go oglądam :-).

    Pisaliście wcześniej że nadawany jest już EPG na W24. U mnie EPG ciągle brak. Chyba że jeszcze nie dotarło do Trzeciewca albo odbiorniki nie zaciągnęły.... :-).

  19. W dniu 9.08.2022 o 22:40, ircios napisał:

    Ja miałem 45-55 i nie było problemu nawet przy większym deszczu. To tylko kreski na ekranie oddające tylko trochę prawdy o sygnale. 

    To prawda, wskazania są orientacyjne i w każdym modelu inne. Prawdziwe pokaże miernik sygnału.

    Wskazania dekodera mogą służyć jako porównanie jak było wcześniej a jak jest teraz (czyli zmiana wskazań).

    Są dekodery które grają przy 5-10% jakości a są takie które już zacinają przy 50%. Są też takie które maksymalnie wskażą 85 % jakości bo są tak wyskalowane.

    Wifi Szrot gra płynnie do około 30% jakości, może jeszcze przy 20 kilku też, ale wtedy nie mamy już żadnego zapasu sygnałui na zakłócenia, złą pogodę itp.

    Przy ustawianiu anteny należy starać się osiągnąć jak najwyższe wskazania a nie jak najniższe :-).

    @SerekXXI Sprawdz jak skończysz remont, jeśli będą problemy to wymiana dekodera.

  20. 3 godziny temu, SerekXXI napisał:

    Obecnie mam w MR Wifiboxa, natomiast z racji remontu salonu przełożyłem w to miejsce ultraboxa 4K, i zauważyłem ogromną różnice w jakości sygnału, myślałem że jest to winna długiego kabla antenowego łączonego zresztą, przy wifiboxie w słoneczny dzień filmboxy potrafiły klatkować, natomiast na ultraboxie wszystkiego kanały ponad 50% jakości, i stąd moje pytanie czy te wszystkie te szroty wifiboxy tak mają czy mój jest wyjątkowo wybrakowany? 2 strony wcześniej czytałem, że dek 4K to 20zł w MR z dyskiem, i drugie moje pytanie czy ewentualnie bez dysku da radę coś taniej 😆 ?

    U mnie Ultra Box i Wifi Box pokazują taki sam poziom i jakość sygnału w wybranym kanale. Jeden ma długość kabla 5m od anteny a drugi jakieś 10-13 metrów.

    Proponuję sprawdzić złączki i jakość ich osadzenia na kablu antenowym (czy nie są np. luźne).  Czy konwerter jest dobrze umocowany ? Nie kołysze się na wietrze ? Czy wtyczki przy konwerterze nie są luźne ?

    Przy słonecznej pogodzie nic nie ma prawa przycinać. Wtedy sygnał jest najlepszy, najmocniejszy,. Na niebie nie ma żadnej chmurki, nic nie przysłania widoczności satelity. Sygnały są maksymalne, jakość jest maksymalna.

    Przycinać, aż do chwilowych zaników sygnału ma prawo podczas tęgiej ulewy, takiej kiedy "świata za oknem nie widać".

    Długi kabel antenowy to taki który ma 50-100 m od anteny :-). Takich długości raczej w domach prywatnych się nie spotyka. 

    Długości rzędu 5- 15 metrów są pomijalne. Oczywiście zakładając że stosujesz współczesny, dobrej klasy, dobrze ekranowany kabel o niskim tłumieniu który nie jest uszkodzony. Bo jeśli jakiś stary sprzed 20 lat to każdy cm ma znaczenie.

    50% jakości to nie jest dobry wynik. Chyba że odbierasz z jakiejś mini antenki. Zakładam że nie, więc ustawienie anteny do korekty. Najsłabszy transponder przy antenie Corab od Canal Plus daje jakieś 55-60% jakości. Pozostałe mają więcej. Mowa tu o wskazaniach na paskach siły i jakości dekodera od Canal Plus.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...