Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 COMBO HD NNK


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Kontakt telefoniczny z firmą Proserwis jest niemożliwy (nikt nie odbiera telefonu, przynajmniej w godzinach 16-18), więc piszę tutaj. Dziś po włączeniu dekodera na wyświetlaczu pojawiają się na zmianę napisy: on; ON; OL (pisownia małych i dużych liter nie przypadkowa). W telewizorze brak sygnału. Brak reakcji na próby włączenia/wyłączenia i inne działania. Myślałem że ma to związek z planowaną na dziś aktualizacją oprogramowania, ale sytuacja trwa już około 8 godzin. Czeka mnie wysyłka do serwisu, czy można temu jakoś zaradzić?

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Kontakt telefoniczny z firmą Proserwis jest niemożliwy (nikt nie odbiera telefonu, przynajmniej w godzinach 16-18), więc piszę tutaj. Dziś po włączeniu dekodera na wyświetlaczu pojawiają się na zmianę napisy: on; ON; OL (pisownia małych i dużych liter nie przypadkowa). W telewizorze brak sygnału. Brak reakcji na próby włączenia/wyłączenia i inne działania. Myślałem że ma to związek z planowaną na dziś aktualizacją oprogramowania, ale sytuacja trwa już około 8 godzin. Czeka mnie wysyłka do serwisu, czy można temu jakoś zaradzić?

 

Leszek

Witam

Proszę spróbować powtórnie zmienić oprogramowanie wg procedury jak poniżej:

1. wyłączyć i ponownie włączyć odbiornik do sieci

2. po pojawieniu się napisu ON na wyświetlaczu proszę przyciskać klawisz " kanał w górę " ( pierwszy z prawej ) najlepiej co 1 sekundę aż do pojawienia się napisu OL

3. przestać przyciskać klawisz i poczekać aż pojawi się menu zmiany oprogramowania.

4. potwierdzić przyciskając "rozpocznij"

 

Gdyby to nie pomogło niestety trzeba będzie wysłać odbiornik do serwisu ( zgodnie z warunkami z karty gwarancyjnej ).

 

Dlaczego nie można przesuwać kanałów, korzystając z oferty nc+ ?

 

Nie bardzo rozumiem.

W odbiorniku można dowolnie ustawiać kolejność kanałów. Proszę wejść Menu/Edycja Kanałów i ustawić kolejność kanałów według własnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę spróbować powtórnie zmienić oprogramowanie wg procedury jak poniżej:

1. wyłączyć i ponownie włączyć odbiornik do sieci

2. po pojawieniu się napisu ON na wyświetlaczu proszę przyciskać klawisz " kanał w górę " ( pierwszy z prawej ) najlepiej co 1 sekundę aż do pojawienia się napisu OL

3. przestać przyciskać klawisz i poczekać aż pojawi się menu zmiany oprogramowania.

4. potwierdzić przyciskając "rozpocznij"

 

Gdyby to nie pomogło niestety trzeba będzie wysłać odbiornik do serwisu ( zgodnie z warunkami z karty gwarancyjnej ).

 

Dziękuję za odpowiedź. Niestety brak jest jakiejkolwiek reakcji na wciskanie klawiszy, tzn. napisy pojawiają się naprzemiennie w dotychczasowym tempie.

Po konsultacji z serwisem wysłałem sprzęt do naprawy gwarancyjnej.

 

Będę informować na bieżąco o rozwoju sytuacji, tak żeby inni mogli korzystać z moich doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam 2 takie dekodery u siebie. Podłączone są do 1 konwertera typu TWIN (SHARP)

Podczas oglądania jednego lub drugiego .. wszystko działa prawidłowo, natomiast gdy uruchomie je oba, przestaje działać sygnał na tym, który uruchomiony był jako pierwszy.

 

Co może być powodem takiego stanu rzeczy ?

 

 

Będę wdzięczny za rady.

 

Pozdrawiam.

 

Dodam, że konwerter był wymieniany, fakt na tej samej firmy (SHARP).

Gryzą się o zasilanie ? Gdzie ew. szukać ustawień na dekoderze by taką możliwość odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed tygodniem kupilem ten dekoder i karte n. Sledzilem ten watek i mialem obawy. Okazuje sie, ze bezpodstawne. Byc moze wiekszosc mankamentow zostalo do tej pory usuniete.

Stwierdzilem ze, pilot jest OK, mozna nagrywac na pen-driver, 16GB wystarcza na okolo 3 godz, w HD zapewne troche mniej. Czesc pamieci jest rezerwowana przez dekoder okolo 25% do czegos innego.

DVB-T smiga rowniez nawet po odlaczeniu anteny SAT - gdzies podano informacje, zeby dzialalo DVB-T musi byc aktyne polaczenie SAT, co okazalo sie nieprawda.

Nie chcialy mi na poczatku wskoczyc kolory ale mogl byc winny kabel Scart albo i telewizor. VCR nie zabardzo funkcjonuje ale wybranie na pilocie telewizora z skad chcemy odbierac sygnal to przeciez zaden problem.

Co mi najbardziej przeszkadza to to, ze jak wrzuce jakies kanaly do ulubionych to nie ma mozliwosci ich pozniejszego sortowania. Tego nie probowalem ale najprawdopodoniej trzepa dopisywac w ustalonej kolejnosci pojedyncze programy do ulubionych.

W sumie idiotyczne jest, ze ten dekoder tylko z konkretna karta dziala ale jak sie karte aktywuje to mozna bez problemow DVB-T uzywac.

Uwazam, ze produkt jest OK i bylem mile zaskoczony.

 

Używam juz parę miesięcy ten dekoder i mój podziw do niego nieco zmalał.

 

1. Pilot a raczej dekoder jest jednak bardzo wolny. Powoduje to wielokrotne niepotrzebne przyciskanie tego samego przycisku.

2. Dekoder parokrotnie mi się zawiesił - musialem wylączyć z prądu.

3. Zmiana w programach rownież tych nie kodowanych powoduje wyświetlanie ciaglego meldunku czy chce sie uaktualnic liste programów. Nie ma możliwosci wylączenia tego meldunku i za każdym razem po wlączeniu dekodara pojawia sią ponownie.

 

Gdybym dzisiaj miał kupic ten dekoder to bym się jednak zastanowil.

 

Poydrawiam Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dlaczego nie można przesuwać kanałów, korzystając z oferty nc+ ?

 

Rzeczywiście sytuacja taka może mieć miejsce po ostatniej aktualizacji.

 

Odbiornik po zmianie oprogramowania otrzymał nie tylko nową szatę graficzną ale także nową funkcjonalność polegającą na możliwości użytkowania go tak jak do tej pory czyli jako prepaid ale także po ewentualnym podpisaniu umowy z NC+ jako postpaid.

Niewielka ilość odbiorników w których przez ponad 1 miesiąc nie opłacono żadnej subskrypcji w wyniku błędnej interpretacji praw zapisanych na karcie przełączyła się na pracę w trybie postpaid ( "długa" lista kanałów, brak możliwości zmiany kolejności kanałów na liście, niestabilna praca mocno pofragmentowanych dysków itp. ).

Za tą niedogodność przepraszamy.

Wszystkie pozostałe odbiorniki ( znakomita większość ) pracują poprawnie , to znaczy tak jak przed aktualizacją.

 

Na dzień dzisiejszy istnieją 2 rozwiązania:

1. opłata subskrypcji co spowoduje powrót do trybu prepaid.

2. lub niestety konieczność poczekania do poniedziałku na nowe oprogramowanie które przywróci te odbiorniki do trybu prepaid bez konieczności wnoszenia opłat.

 

 

Używam juz parę miesięcy ten dekoder i mój podziw do niego nieco zmalał.

 

1. Pilot a raczej dekoder jest jednak bardzo wolny. Powoduje to wielokrotne niepotrzebne przyciskanie tego samego przycisku.

2. Dekoder parokrotnie mi się zawiesił - musialem wylączyć z prądu.

3. Zmiana w programach rownież tych nie kodowanych powoduje wyświetlanie ciaglego meldunku czy chce sie uaktualnic liste programów. Nie ma możliwosci wylączenia tego meldunku i za każdym razem po wlączeniu dekodara pojawia sią ponownie.

 

Gdybym dzisiaj miał kupic ten dekoder to bym się jednak zastanowil.

 

Poydrawiam Karol N.

 

1 i 2 - przyczyną jest prawdopodobnie sytuacja jak powyżej.

3 - Proszę po prostu uaktualnić listę i komunikat przestanie się pojawiać ( do czasu wprowadzenia jakichkolwiek zmian w ofercie przez NC+ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Poydrawiam Karol N.

 

1 i 2 - przyczyną jest prawdopodobnie sytuacja jak powyżej.

3 - Proszę po prostu uaktualnić listę i komunikat przestanie się pojawiać ( do czasu wprowadzenia jakichkolwiek zmian w ofercie przez NC+ ).

 

Witam, dziękuje za odpowiedź. Miejmy nadzieje, zmiana oprogramowania coś wniesie.

 

Po każdym uaktualnieniu listy wracamy do punktu zero czyli nieposortowanej i niepoprzesuwanej listy kanalów. Sadze, ze skwitowanie tego meldunku aby uaktualnić liste byloby przydatne szczególnie w okresach gdy jest dużo zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość wprowadzenia takiej funkcji jak jest np. w Arivie 250, by na wyjściu przez HDMI pojawiał się obraz w takiej rozdzielczości w jakiej nadawany jest dany kanał? Czyli kanał SD jest w 576i to tuner przełącza się na 576i, kanał HD w 1080i tuner przełącza się na 1080i. Chodzi o to, ze kanał SD przeskalowany przez tuner np. do 1080i jest gorszej jakości. Główny zamiar to lepsza jakość kanałów SD po HDMI. Myślę, że jest to do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość, by na wyjściu przez HDMI pojawiał się obraz w takiej rozdzielczości w jakiej nadawany jest dany kanał? Czyli kanał SD jest w 576i to tuner przełącza się na 576i, kanał HD w 1080i tuner przełącza się na 1080i. Chodzi o to, ze kanał SD przeskalowany przez tuner np. do 1080i jest gorszej jakości. Główny zamiar to lepsza jakość kanałów SD po HDMI.

Miałem kiedyś Opticum XTS703p i muszę powiedzieć, że obraz z kanałów SD był bardzo marnej jakości. Właśnie dlatego go sprzedałem :jupi: Nie pamiętam, czy to można było ustawić tak, jak chcesz. Ale prawie na pewno można. Trzeba szukać w sekcji dotyczącej obrazu czy nawet samego wyjścia HDMI. W moim tunerze, który mam teraz taka opcja jest dostępna i mogę sobie ustawić, że na wyjściu mam zawsze to, co daje nadawca. Ma to taką wadę, że kanały przełączają się dość wolno. Ale nawet, gdyby tuner przełączał kanały dużo wolniej, to zysk na jakości, jeśli poda na wyjściu jak jest kanał SD 576, to będzie bardzo duży.

 

Sorki, że nie podaję jak to zrobić. W każdym razie to musi być do zrobienia. Pamiętaj, że nie każdy telewizor przyjmie na wejściu 1080i i dlatego tuner musi mieć opcję, żeby ustawić inną rozdzielczość wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość zaskakujące, bo w instrukcji obsługi jest napisane, że w sekcji Ustawienia Systemu jest opcja "Ustawienia wideo i audio Wybór ustawień dźwięku i obrazu - rozdzielczość, 16:9/4:3, RGB/CVBS." Wychodzi na to, że albo instrukcja jest źle napisana, albo nie potrafisz tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drażni mnie to ,że po włączeniu dekodera pokazuje ,że wykrył nową listę kanałów.Ok,włączam skanowanie i szuka.Po wyszukaniu kanałów przełącza na kanał TVP1HD,czekam chwilę i znów pojawia się plansza,że wykrył nową listę kanałów.Dobra,znów skanuje i po raz trzeci to samo.Za czwartym razem anulowałem skanowanie bo po co ma szukać skoro chwile temu zrobiłem wyszukiwanie.Zostanie to naprawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dekoder po najnowszej aktualizacji przełączył się w tryb postpaid, mimo że używana jest na nim karta nnk hd prepaid. Faktycznie przez dłuższy czas konto nie było doładowywane. Jednak po doładowaniu dekoder wciąż nie przełączył się w tryb prepaid i w menu widoczne są wszystkie opcje jak dla abonamentu nc+. Nie można ustawić własnej kolejności kanałów. Przy włączaniu dekodera, ten pobiera za każdym razem "niezbędne informacje". Co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...