Skocz do zawartości
  • 0

słaba jakość sygnału


elninio1990
 Udostępnij

Pytanie

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przy antenie 70cm kanały HD (DVB-S2) odbieraja nawet przy złej pogodzie ale jak Kolega wyżej napisał, ważne jest bardzo dokładne ustawienie anteny i skrecenie konwertera wokół własnej osi :D Ustaw kanał HD i powoli kręć konwerterem do uzyskania jak najlepszej jakości sygnału :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

najlepiej to poczytaj trochę o ustawianiu anteny abyś uniknął sytuacji w której jeden kanał HD Ci chodzi, a drugi nie (jak to ma miejsce teraz). Jeśli nie będziesz się czuł na siłach to zawsze możesz kogoś zatrudnić i zrobi to za Ciebie (teoretycznie dobrze, a w praktyce to różnie bywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To przed zamówieniem instalatora zapytaj na jakim sprzęcie pracuje! A z drugiej strony to może być jescze kilka problemów: przegięta antena (zwichrowana), kabel, konwerter(może mieć dziury na częstotliwością). Dobry fachowiec od anten wie od czego zacząć i jak wyeliminować takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przy antenie 70cm kanały HD (DVB-S2) odbieraja nawet przy złej pogodzie ale jak Kolega wyżej napisał, ważne jest bardzo dokładne ustawienie anteny i skrecenie konwertera wokół własnej osi :D Ustaw kanał HD i powoli kręć konwerterem do uzyskania jak najlepszej jakości sygnału :D

 

70cm i S2?

Chciał bym to zobaczyć by uwierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam czaszę 70cm, wszystkie kanały HD (w tym 11411 z Cyfry) śmigają aż miło na zwykłym białym kablu, dodatkowo po drodze przelotka okienna. W ostatnim roku na palcach jednej ręki mógłbym policzyć sytuacje, gdy miałem chwilowe (kilkuminutowe) problemy z odbiorem (bardzo silny deszcz, intensywna śnieżyca, wysokie i gęste chmury). Dodam, że TV oglądam głównie po południu i wieczorem, antenę ustawiałem sam zwykłym miernikiem wychyłowym. Zgadzam się absolutnie z przedmówcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Mam czaszę 85cm i problem z zanikiem sygnału podczas deszczu. Przy normalnej pogodzie Tvn ma 3,9db, polsat sport news tylko 2,8db. Co ciekawe sygnał z drugiego konwertera z Astry jest lepszy Eurosport niemiecki ma aż 7 db mimo że to zez. Próbowałem odkręcić śruby od ustawienia kąta ale nie da rady są zardzewiałe. Jak poprawić sygnał z 13 st. E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słaby sygnał podczas konkretnego deszczu to norma na 80cm antenie - u mnie na przykład na bezchmurnym niebie na transponderze 11449 H DVB-S2/8PSK na 13E moc 90%, jakość 75-80%, a jak pada konkretny deszcz to moc 90% a jakość 10 (brak obrazu) na tym samym transponderze a na transponderze DVB-S moc 90 a jakość 75% - jak chcesz stabilny odbiór i sygnał zainstaluj antenę min 80 cm, im więcej tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Słaby sygnał podczas konkretnego deszczu to norma na 80cm antenie [....] jak chcesz stabilny odbiór i sygnał zainstaluj antenę min 80 cm, im więcej tym lepiej :)

To jak w końcu ? :)

 

Witam

Mam czaszę 85cm i problem z zanikiem sygnału podczas deszczu. Przy normalnej pogodzie Tvn ma 3,9db, polsat sport news tylko 2,8db. Co ciekawe sygnał z drugiego konwertera z Astry jest lepszy Eurosport niemiecki ma aż 7 db mimo że to zez. Próbowałem odkręcić śruby od ustawienia kąta ale nie da rady są zardzewiałe. Jak poprawić sygnał z 13 st. E?

Astra ma mocniejszy sygnał niż Hot Bird. Po prostu antena na Hot Birda wymaga regulacji, delikatne ruchy góra-dół, lewo-prawo i skos konwertera (milimetry !). Ze śrubami musisz sobie jakoś poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak silne deszcze czy burze to nawet kilkumetrowe anteny uplinkowe odmawiają posłuszeństwa, to chyba kwestia gęstości i grubości chmur (szczególnie burzowych), które po prostu zasłaniają widok na satelitę. Tylko pytanie, czy kupowanie dużych anten ma sens dla zwykłego telewidza (nie DX-era). Z reguły przy złej pogodzie przerwy w odbiorze są chwilowe, kilkuminutowe i zdarza się to kilka, max kilkanaście razy w ciągu roku. Ja te kilka minut kilka razy w roku bez TV SAT przeżyję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

jestem nowy na forum, ale nie bez podstawowej wiedzy :D .

Antena 70cm, Cyfra+ z modułem CAM - odbiór kanałów z wbudowanego tunera DVB-S2 (LG LM660). Ustawienie satelity siła 72%, jakość 100%. Jednak na kanałach (w strojeniu ręcznym) te wartości są odmienne, np.:

TVN HD S61%, J100%;

Canal+HD S55%, J74%

Eurosport 2 HD S71% J81%

TVP1 HD S63% J68%

 

Kanałów SD nie sprawdzałem.

Wynika to ze złego ustawienia anteny/konwertera? Dodam, że ustawiałem samodzielnie. Mogę coś poprawić w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja mam czaszę 70cm, wszystkie kanały HD (w tym 11411 z Cyfry) śmigają aż miło na zwykłym białym kablu

 

Dziwi mnie tylko jedno Panowie... Jak już wiadomo, Internet, blogi, fora... są miejscami w których - tysiące (jak nie miliony) ludzi chwali się czymś - co tak naprawdę nigdy miejsca nie miało. Przymykamu oczywiście oko na 90% wypowiedzi róznych ludzi... lecz... to co akurat opowiadacie na tym forum - przerasta najszczersze oczekiwania.

 

Po pierwsze... jestem pracownikiem bardzo znanej i cenionej firmy (DIOMAR WARSZAWA) i pracuję tu od wielu, wielu lat.

Po drugie - posiadam wyselekcjonowany i dobrany sprzęt z najwyższej półki. Nie będę się rozpisywał na temat Invacom czy Inverto Black. Nie będę też nic pisał o antenach Laminas'a. Przecież - Wy... - wiecie (i macie) lepiej.

Po trzecie - swoją antenę stroję miernikiem Rover Master II HD ( a nie na oko...)

Po czwarte - nie zamontowałem kilku, kilkunastu anten. Zamontowałem ich kilka tysięcy... więc darujcie sobie "dodatki" związane z "praktyką"...

 

No i co Mnie boli...

Boli to... że... podczas ostatniej ulewy - mając offseta 120cm z Inverto Black na balkonie - miałem - przerwy na TP polsatu... Zniknęły mi też 2,3 HD w pakiecie TVNu...

 

Cud się stał. Trzeba świętować...

Dosłownie cud...

W profesionalnej antenie są zaniki a ... w antenach 70-80cm ustawionych na oko nie ma...

Takie bzdury piszecie że ... brak mi słów.

 

Powiedzcie, z nudy wciskacie ludziom ten kit?

 

Przecież - pracownicy WISAT Ltd. i Instalsat oraz Diomar - dosłownie boki zrywali gdy to przeczytali...

Brak słów!

 

W stacjach DOWNLINKu stoją czasze 160-300cm (Warszawa, ul. Płochocimska). Od wielu, wielu lat... trzeba je dostrajać średnio co 5-6miesięcy (wiatr) lub po zmianach dBm nadawcy... oraz... mają masę problemów podczas złych warunków atmosferycznych nawet pomimo ogromnych rozmiarów. Dzięki temu - ginie Wam np. obraz w kablówce na kilku kanałach gdy strasznie leje.... ale co tam...

 

Panowie na forum mają anteny 70cm w których HD super smiga nawet przy gradobiciu...

Proponuję zrobić film i odsprzedać te SUPER anteny do TVNu czy Polsatu...

Ciągle szukają czegoś DOBREGO by wreszcie mieć spokój z odbiorem...

 

Kurdę...

Nie wiedziałem że to takie proste...

Zamiast Laminasa 240cm wystarczy Corab 70....

ehh....

ta technika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako, że w swoim pełnym ironii tekście zacytowałeś fragment mojego wczesniejszego postu, wypada zareagować.

 

1. Po pierwsze, umiesz czytać CAŁE posty, a nie tylko pierwsze zdanie ? Przecież dalej wyraźnie napisałem, że podczas bardzo złej pogody bywają problemy z odbiorem.

 

2. Po drugie - jestem poważnym człowiekiem i nie wypisuje jakichś bajek, tylko swoje doświadczenia. Nie siedzę non stop przed TV kontrolując czy mam sygnał na wszystkich TP, nie jestem maniakiem telewizyjnym ani DX-erem. Ale jak już oglądam, to widze, że przy normalnym deszczu problemów z odbiorem kanałów HD nie mam, silny czy bardzo silny deszcz czasem powoduje chwilowe przerwy, choć za wiele takich sytuacji w ciągu ostatniego roku nie przypominam. I po co mi metrowa lub większa antena ? Żeby mieć te kilka godzin więcej prawidłowo odebranego sygnału SAT, przy oglądaniu non stop 365 dni w roku ? Czy to w przypadku zwykłego telewidza ma sens ?

 

Cud się stał. Trzeba świętować...

Dosłownie cud...

W profesionalnej antenie są zaniki a ... w antenach 70-80cm ustawionych na oko nie ma...

Takie bzdury piszecie że ... brak mi słów.

Panowie na forum mają anteny 70cm w których HD super smiga nawet przy gradobiciu...

Kurdę...

Nie wiedziałem że to takie proste...

Zamiast Laminasa 240cm wystarczy Corab 70....

ehh....

ta technika...

Patrz punkt 1.

 

Przecież - pracownicy WISAT Ltd. i Instalsat oraz Diomar - dosłownie boki zrywali gdy to przeczytali...

Brak słów!

Cieszymy się, że forum "amatorów" czytają profesjonaliści :)

 

Bez napinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurde...

Nie wiedziałem,że to takie proste.../cytat/

Więc po zmianie dBm nadawcy pomoże odbiorcy ponowne ustawienie anteny...

Jednym słowem padajcie narody,debeściaki z poważnej i cenionej firmy wymiatają... :brawo:

A skąd wiesz,z kim tańczysz? :D

 

P.S. Sorry za off topic,ale popraw błędy,bo wstyd przynosisz swojej szacownej firmie,oj,nie będzie z Ciebie dumna... :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam przeczytanie postu:

viewtopic.php?f=4&t=28489&p=674195#p674195

Pisała go osoba,która-jak twierdzi-zamontowała tysiące /!/ anten,od wielu,wielu lat jest w branży,etc.

Tylko zapomniała,jak to jest z tym...no...,polarmountem.

Koledzy z pracy też nie pomogli?

Podobni nobliści co jakiś czas pojawiają się na tym forum,jakoś nie na długo.To swoisty folklor...

Więc nie sądzę,że chodzi o ósemkę na nieboskłonie. :wink:

Pozdrawiam.

 

P.S. Ciekawe,czy silnik siłownika nabrał już wody?Takich rzeczy się nie zapomina.

Jednak konfabulować to trza umić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@maniek357: szkoda, że tacy "fachowcy" piszą takie rzeczy. wychodzi na to, że miliony Polaków nie mają szans odbierać HD na antenie 70-80 cm podczas zwykłych opadów. a że przypadkiem ci Polacy sami sobie potrafili ustawić antenę bez miernika BER i MER za 2000 PLN to już w ogóle chyba jacyś fantaści albo kosmici. firmie DIOMAR gratulujemy fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Kurde...

Nie wiedziałem,że to takie proste.../cytat/

Więc po zmianie dBm nadawcy pomoże odbiorcy ponowne ustawienie anteny...

Jednym słowem padajcie narody,debeściaki z poważnej i cenionej firmy wymiatają... :brawo:

A skąd wiesz,z kim tańczysz? :D

 

P.S. Sorry za off topic,ale popraw błędy,bo wstyd przynosisz swojej szacownej firmie,oj,nie będzie z Ciebie dumna... :jupi:

 

Podpucha nr. 1

 

 

viewtopic.php?f=4&t=28489&p=674195#p674195 a to nr.2 :mrgreen::mrgreen:

 

Na starcie wydaje się: fajne forum

Trzeba było "trzasnąć" kit by sprawdzić jak hucznie "guru" zareaguje... :D

w końcu to forum "Sat Kuriera" :mrgreen::mrgreen:

no i szkoda...

że...

jak dotąd - odpowiedzi w ... viewtopic.php?f=4&t=28489&p=674195#p674195 ...

nie ma...

 

Czyżby siłownik za"ciężki"? :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc miałbym rozumieć,że siłownik zamontowano silnikiem w dół nie z głupoty,a dla podpuchy...Paranoja.

Uważam,że to forum to niewłaściwe miejsce na błazeństwa...I oby tak pozostało.

Bez odbioru.

P.S.Nie cytujemy całych postów,nawet jeśli czasem są tego warte. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...