Skocz do zawartości

Zdjęcie

DVB-T w Lublinie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 pokoloruj

pokoloruj

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 05 paź 2010

Napisano 02 maj 2011 - 13:48

Bursztynowa/Rubinowa 0 sygnału , przy ręcznym wyszukiwaniu 18% siła i znika . Tuner : białe mydło od enki . Kupię po świetach jakąś antenę to pokombinuję

p

#22 Kojak

Kojak

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1014 postów
  • Od: 22 gru 2008
  • LokalizacjaNiemce/Lublin

Napisano 02 maj 2011 - 17:34

Na razie to tylko testy, według mnie po komercyjnym starcie siła nadajnika powinna się powiększyć. Według mnie tak naprawdę start w Piaskach poprawi w 100% zasięg.

TV: Samsung PS43D450
EVOBOX PVR/CP/PREMIUM MAX+Eleven Sports 

#23 linkers

linkers

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 24 postów
  • Od: 08 wrz 2008
  • LokalizacjaPoland

Napisano 02 maj 2011 - 17:37

ale w Piaskach od 31.07.2011 będzie MUX 2 - TVN, Polsat, TV4 czyli stacje komercyjne... a z Raabego ma śmigać MUX 3... nadzieja tylko w tym, że zwiększą moc nadawania... i to chyba dopiero w 2013 roku..

#24 mul

mul

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • Od: 23 mar 2011

Napisano 03 maj 2011 - 00:26

Na północ od Lublina w odległości ok 13 km brak sygnału mux3 z RTON Lublin/Raabego przy odbiorze analogowym TVN oraz TV4 . Dokonaliśmy testów na różnych antenach więcej przeczytasz tutaj http://www.krupapiot...e=&start_from=

#25 suromarek

suromarek

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 96 postów
  • Od: 08 lip 2010

Napisano 04 maj 2011 - 13:06

Kolego co ty piszesz jesteś takim wielkim specem z dziedziny dvb-t a nie możesz złapać :shock:
Wsadź do swojej yagi symetryzator na kanały 21-60 dobrze zarób kabel i podłącz wtyk antenowy i powinno śmigać ja odbieram z 27 km

#26 Mikelonsky

Mikelonsky

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 62 postów
  • Od: 11 sty 2011

Napisano 08 maj 2011 - 16:37

Ja dziś z ciekawości pobawiłem się trochę i mam przyjemność poinformować że odbieram przy pomocy drutu (dość długiego i umieszczonego w oknie) podłączonego do tunera Cyfry (patrz niżej) ale nadajnik (wieże) widzę więc sytuacja jest prosta.
UNIVERSE+, Pace PVR HD

#27 _chris_

_chris_

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Od: 10 sty 2011

Napisano 08 maj 2011 - 17:28

Charakterystyka kierunkowa nadajnika RTON Lublin / Raabego: http://forum.emitel....?p=40136#p40136

#28 zuchnet

zuchnet

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Od: 01 lip 2009

Napisano 09 maj 2011 - 09:31

Na antenie Yaga (24km) od Lublina kierunek Lubartów cisza choć tuner długo "myśli" skanując kanał 25 :wink:
Jutro rano zapowiada się ładne tropo także jeszcze nie raz podejdę :lol:

Pozostają tylko Łosice oraz Brześć :/

3 x WaveFrontier T90

DM 920uhd | DM 900uhd | DM 7020HD | TBS 6903

NC+| CP | MTV | TNT Sat | HD+ | Telekarta HD | Tricolor TV | MTC | SkyLink | XTra TV | Tivusat | Freesat Romania | Fransat HD | NTV+ | Max TV | ORF | RTVi Slovenia

#29 pavl6

pavl6

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5238 postów
  • Od: 22 lis 2007
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 maj 2011 - 16:15

W wakacje rusza nadajnik z Piask więc wtedy zacznie się cyfrowe oglądanie na dobre.
Spokojnie. Nie od razu Kraków zbudowano. :wink:

#30 sat17

sat17

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 265 postów
  • Od: 13 lut 2011

Napisano 10 maj 2011 - 20:56

Do zuchnet.
Czy masz na paskach wogóle sygnał na 25k?,co odbierasz z Brześcia?

#31 mul

mul

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • Od: 23 mar 2011

Napisano 13 maj 2011 - 01:00

@suromarek: Dzięki za poradę z poziomu podstawowych zasad instalatorstwa. Jak zauważyłeś nie jestem w tym nowicjuszem więc jeżeli było by to tylko możliwe poradziłbym sobie. Sygnał w moim kierunku nie jest emitowany ze względu na specyfikę pozwolenie radiowego. Mapka emitela wyraźnie to pokazuje http://www.krupapiot.../Lublin_k25.jpg dodam że teren na północ od Lublina jest lekko górzysty (okolice Dysa) oprócz tego silny sygnał kanału 25 z Ryk. Sam miałeś problemy z odbiorem sygnału analogowego z Lublina więc wiesz że pewnych aspektów technicznych nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Jeżeli chodzi o mux3 to sygnał w Twoim kierunku jest emitowany niemal najsilniej więc tylko pozazdrościć. Ale dzięki za "poradę". Pozdrawiam.

#32 faeton

faeton

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 29 postów
  • Od: 05 paź 2010

Napisano 28 maj 2011 - 11:54

Potwierdzam na kanale 25, jest nadawanych 5 stacji TVP. Odbieram na białym nbox-ie HDTV (taki dekoder do telewizji na kartę HD) połączonym z anteną pokojową, bez wzmacniacza. Poziom sygnału mam 20%, jakość 100%, bez jakiejkolwiek gimnastyki z anteną. Mieszkam w okolicy ul. Fabrycznej.

#33 Mikelonsky

Mikelonsky

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 62 postów
  • Od: 11 sty 2011

Napisano 19 czerwiec 2011 - 09:29

Ludzie odkryłem Amerykę :jupi:
Wczoraj, całkiem przypadkiem, sprawdziłem zasięg w Lublinie w miejscu gdzie na wieże z Raabego z balkonu tego mieszkania gdzie byłem można by rzucić beretem...
Dekoder ADB 2850ST, podłączyłem drut.Telewizor stoi koło okna balkonowego.Skanowanie DVB-T i wszystko ładnie odbierało.Kanały dodane na końcu listy czyli od pozycji 1000 (nie znam dekodera ale tak ustawiło).Więcej testów nie będę robił bo byłem w tym mieszkaniu gościnnie i przy takiej lokalizacji nie ma co testować :lol2:
UNIVERSE+, Pace PVR HD

#34 rkomsa

rkomsa

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 09 lip 2011

Napisano 09 lipiec 2011 - 19:15

Ja mieszkam 40 km od lublina i odbieram poziom sygnału średni i odbieram

#35 suromarek

suromarek

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 96 postów

Napisano 07 sierpień 2011 - 23:03

Czy możliwe będzie zwiększenie mocy mux3 z nadajnika w Lublinie od 27.10.2011 wg http://satkurier.pl/... ... w-tvp.html

#36 mikar1

mikar1

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • Od: 07 wrz 2011

Napisano 07 wrzesień 2011 - 13:18

Mam do was pytanie. Zupełnie nie znam się na tematyce sprzętu potrzebnego do odbioru DVB-T. Wiem że potrzebuję dekodera dvb-t zewnętrznego lub wbudowanego w telewizor, natomiast nie wiem jak wybrać antenę.
Zapewne kluczowym elementem przy wyborze jest odległość od nadajnika.
Mieszkam w Elizówce na przeciwko Giełdy Rolno Spożywczej. W linii prostej na nadajnik w Piaskach mam sąsiada który ma wyższy dom. Dalej już raczej nic mi nie zasłania aż do Piask jako że mieszkam na samej górce. No może te bloki przy Unickiej ale tego nie jestem pewien.
Stosowałem antenę naziemną siatkową wyrzuconą na dach i wszystko było ok. Od chwili gdy sąsiad wybudował dom właściwie straciłem możliwość odbioru telewizji naziemnej. Znaczy owszem odbieram ale na ekranie chodzą mi pasy albo obraz skacze. Paradoksalnie lepszy odbiór mam na niedużych antenach pokojowych (odbiór idealny).

W domu mam 3 telewizory, na jednym jest Telewizja N a na dwóch kolejnych anteny pokojowe. Teraz chciał bym mieć na jednym z telewizorów więcej kanałów i nie wiem, czy dokupywać Multirooma z N co się u mnie wiąże ze zmianą recordera na turbo - W BOK mi powiedzieli że 99 złotych plus abonament miesięczny.
Nie mam ochoty płacić tyle kasy więc pomyślałem o zainwestowaniu w antenę i dekoder ( póki nie kupię telewizora z dekoderem).
Podpowiedzcie proszę jakiś w miarę tani dekoder dvb-t, taki najbardziej podstawowy sprzęt + jaką antenę, także niedroga jeśli by się dało. Jakoś nie wierzę "specjaliście" z mediamarktu, który chciał mi wcisnąć antenę pokojową z DVB-T (wedle pudełka) twierdząc że skoro odbieram analogowy to i cyfrowy z Piask ściągnę (sic).
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

#37 suromarek

suromarek

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 96 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 18:08

Ja zakupiłem tuner maximum t-102 dvb-t sprawuje się ok i bardzo dobrze nagrywa prv , mogę ci go polecić. Zakupiłem go w vipsacie na zamojskiej w Lublinie za 169 zł.
Co do anteny to polecam ci kierunkową z symetryzatorem ale według mnie może być nawet siatkowa osobiście używana prze ze mnie

#38 sat17

sat17

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 265 postów
  • Od: 13 lut 2011

Napisano 07 wrzesień 2011 - 19:43

Jeżeli będziesz wymieniał antenę to najlepiej na kierunkową.Mogę polecić ci anteny ATV(ATZ) mają długą żywotność.Antena 16,19 elementowa powinna ci wystarczyć.

#39 _chris_

_chris_

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Od: 10 sty 2011

Napisano 07 wrzesień 2011 - 21:24

Znaczy owszem odbieram ale na ekranie chodzą mi pasy albo obraz skacze. Paradoksalnie lepszy odbiór mam na niedużych antenach pokojowych (odbiór idealny).

to się zdarza, przy całkowicie przysłoniętej antenie - ale te pasy i skakanie obrazu to również bywa objaw uszkodzonego wzmacniacza w antenie lub zasilacza sieciowego, o ile jest to antena ze wzmacniaczem. Czasami zdarzają się takie zbieżności.

Podpowiedzcie proszę jakiś w miarę tani dekoder dvb-t, taki najbardziej podstawowy sprzęt + jaką antenę, także niedroga jeśli by się dało.

co do dekoderów to poczytaj na początek:
http://forum.satkuri...forum.php?f=112
http://forum.emitel....wforum.php?f=36
http://forum.emitel.....php?f=47&t=893

Co do anteny - jeśli 'siatka' na dachu ma problemy z odbiorem, to i inne anteny też najprawdopodobniej będą miały. Sprawdź czy 'siatka' i reszta instalacji antenowej z dachu (kabel, złącza, zasilacz sieciowy, wtyk antenowy, etc) w ogóle jest sprawna.

Kup dekoder DVB-T, podłącz pod te wewnętrzne co masz - jest szansa, że będziesz miał odbiór, choć w ogólności do DVB-T powinno się mieć zewnętrzną.

#40 mikar1

mikar1

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • Od: 07 wrz 2011

Napisano 07 wrzesień 2011 - 22:31

Ja zakupiłem tuner maximum t-102 dvb-t sprawuje się ok i bardzo dobrze nagrywa prv , mogę ci go polecić. Zakupiłem go w vipsacie na zamojskiej w Lublinie za 169 zł.
Co do anteny to polecam ci kierunkową z symetryzatorem ale według mnie może być nawet siatkowa osobiście używana prze ze mnie

Dzięki, właśnie szukałem w Lublinie jakiegoś sklepu z lepszym wyborem sprzętu. Zapewne się przejdę.

Co do anteny - jeśli 'siatka' na dachu ma problemy z odbiorem, to i inne anteny też najprawdopodobniej będą miały. Sprawdź czy 'siatka' i reszta instalacji antenowej z dachu (kabel, złącza, zasilacz sieciowy, wtyk antenowy, etc) w ogóle jest sprawna.

Sprawdzałem a nawet wymieniałem wzmacniasz i nic to nie pomogło. Nie jest to zbyt duża antena więc w tym może też być problem, faktycznie spróbuję z kierunkową.

Jeżeli będziesz wymieniał antenę to najlepiej na kierunkową.Mogę polecić ci anteny ATV(ATZ) mają długą żywotność.

Czy te anteny do DVB-T czymś się różnią technologicznie od dawnych anten analogowych. Chodzi mi o to, czy jeśli do mojej siatki podłączył bym sumetryzator to może ona działać? Chodzi mi o to że jeśli mi nie pójdą Piaski na kierunkowej to przynajmniej z rabego bym ciągnął bez zmiany anteny.