Skocz do zawartości
krzysiek2256

DVB-T w Lublinie

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy będzie można odbierać DVB-T w Lublinie? Mam TV LCD z DVB-T kupiony w Niemczech,czy będę mógł odbierać polskie programy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź, czy odbiornik posiada dekoder mpeg-4. Jeśli posiada tylko dekoder mpeg-2 (system stosowany w Niemczech), będziesz musiał dokupić zewnętrzny dekoder DVB-T (mpeg-4) lub moduł transkodujący mpeg-2 / mpeg-4 (jeśli TV ma złącze CI i współpracowałby z takim modułem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za daleko, na szczątki zasięgu można liczyć w Lubartowie w miarę względnie w Kocku, nadajnik ma za mała moc, mozemy tylko liczyć na uruchomienie nadajnika w Piaskach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...a wiadomo już coś jaką będzie miał moc ten nadajnik w Piaskach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy próbowaliście odbioru tropo stacji zagranicznych w DVBT.Proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, że nadajnik z Raabego już działa. Kanał nr 25 - TVP1, TVP2, TVP INFO Lublin, TVP Kultura, TVP Historia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siła nadajnika pokrywa właściwie tylko teren miasta (0,7kW). No chyba, że się mylę to proszę o poprawienie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieszkam blisko południowej granicy miasta i na antenie pokojowej mam siłę sygnału 78-80%a a jakość 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ustawienie anteny jest złe? Może antena się nie nadaje? Czytałem, że niektórzy w Lublinie odbierają NTC nawet na kawałku drutu od anteny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o info. odbioru po za Lublinem w kierunku zachodnim (PUŁAW).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cuduję z anteną pokojową i nic... jakby jej nie ustawił, cisza i na balkonie też... podejrzane trochę... może głowica walnięta w tunku... hm.. sam już nie wiem.. może ktoś z tych okolic potwierdzi czy na Bursztynowej śmiga dvb-t...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój kumpel ma problem na kierunkowej niedaleko Lidla na Nadbystrzyckiej, nie wiem chyba jakoś źle skierowali radio na tą część miasta, ja okolice Politechniki Lubelskiej siła 90% jakość 100%, ale antenę mam elegancko skierowana na nadajnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam odbiór na ul. Zamojska 37 DVB-T MPEG-4 na Panasonic TX-P50VT20E

MUX3 nazwa sieci NW 01 Lubelskie Ch.25 506 MHz jakość sygnału 10 siła ok.8 ber. 0.00E + 00 ( zestaw anten analogowych w tym 10 elem. w kierunku ul. Rabbego + zwrotnia ZWA-3 Waldi ) TVP1, TVP2, TV INFO LUBLIN, TVP KULTURA , TVP HISTORIA

na Panasonic TX-P42V10E + ANTENA POKOJOWA TELKOM-TELMOR też śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bursztynowa/Rubinowa 0 sygnału , przy ręcznym wyszukiwaniu 18% siła i znika . Tuner : białe mydło od enki . Kupię po świetach jakąś antenę to pokombinuję

p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie to tylko testy, według mnie po komercyjnym starcie siła nadajnika powinna się powiększyć. Według mnie tak naprawdę start w Piaskach poprawi w 100% zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale w Piaskach od 31.07.2011 będzie MUX 2 - TVN, Polsat, TV4 czyli stacje komercyjne... a z Raabego ma śmigać MUX 3... nadzieja tylko w tym, że zwiększą moc nadawania... i to chyba dopiero w 2013 roku..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego co ty piszesz jesteś takim wielkim specem z dziedziny dvb-t a nie możesz złapać :shock:

Wsadź do swojej yagi symetryzator na kanały 21-60 dobrze zarób kabel i podłącz wtyk antenowy i powinno śmigać ja odbieram z 27 km

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi