Skocz do zawartości
  • 0

Problem z modułem cam AlphaCrypt Light.


Wolbek
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich.

 

Od ponad roku używam modułu cam Aston crypt 2.26 do karty cameleon z NC+. Zero problemu.

 

Jakiś czas temu kupilem drugi telewizor do sypialni i żeby nie przekładać modułu z TV do TV postanowiłem dokupić drugi moduł. W czasie kiedy postanowiłem kupić drugi moduł Aston nie był osiągalny na rynku wiec kupiłem moduł AlphaCrypt Light.

Po zakupie i włożeniu go w TV wszystko pięknie śmiga do czasu kiedy nie wyłącze TV na dłuższy okres np. 5-6 godzin. Po tym czasie po włączeniu TV zostaje mi wyświetlona informacja ze kanal jest kodowany, a ja nie mam do niego uprawnień.

Jedynym sposobem na pozbycie sie problemu jest wyjecie i włożenie modułu ponownie w gniazdo TV. Po wyjęciu i ponownym włożyć samej karty do modułu komunikat sie nie zmienia.

Zauważyłem rownież że kiedy przełączam w TV audio z polskiego na angielski na danym kanale to obrad sie zatrzymuje i zaczyna klatkowych przed sekundę lub dwie.

 

Moduł AlphaCrypt Light Jest z najnowszym oprogramowaniem.

TV który mam to Sony Bravia 905A

 

Może ktoś już miał taki problem i ma na to radę.

 

Pytanie jest nastepujące czy jest to wina moduły ( wadliwy model ) czy mojego TV który po prostu nie współpracuje z tym modułem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Wolbek: teraz przynajmniej wiadomo, że to nie wina konkretnego egzemplarza tv, tego w sypialni ;)

Faktycznie dziwne, że problem pojawia się kilka godzin po wyłączeniu telewizora.

A jak jest objaw po wyłączeniu z sieci, ale zupełnym, wyjęciu wtyczki z gniazdka 230V~? I odczekaniu np. kilku-kilkunastu minut?

Następna rzecz, która mi  jeszcze przychodzi do głowy: wyłączyć w menu Soniaka automatyczne aktualizacje oprogramowania (o ile tv ma tę funkcję). Swojego czasu był wałkowany problem ze znikaniem zaprogramowanych zadań nagrywania i pomogło właśnie wyłączenie aktualizacji. Podobno także w soniakach,  zobacz topic TUTAJ. Wiem, że może bez związku, ale przecież nie zaszkodzi spróbować.

No i jak napisał wyżej @adrian1981 pobawić się opcjami w menu modułu. Chociaż u mnie w Panasonicu i Astonie 2.26 nic to nie daje, a tv wiesza się na niektórych kanałach, których nie mam w pakiecie (może własnie dlatego...).

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cieżko tu coś tak na szybko sprawdzić gdyż dzieje sie tak po długim czasie nie włączania telewizora wiec zajmie mi to trochę czasu. Ale tak jak napisałeś Stanley99 dziś rano właśnie tak sobie pomyślałem z tym wypieciem go z sieci na pare godzin i tak zrobiłem ale po ponownym włączeniu wszystko było ok (ok 4 może za krótko ). Spróbuje jeszcze raz na trochę dłużej na cała noc. Sprawdzę tez te aktualizacje jak mam włączone i odpisze co i jak.

adrian1981 - pogrzebałem trochę w opcjach tego modułu a że jestem laikiem w tym względzie to coś tam wyłączyłem ale czy to to co trzeba to nie wiem :) jedno jest pewne ten moduł ma dwa albo i trzy razy więcej opcji niż Aston :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...